Špaček "A", Dušek, Šír, Jiruš, Čederle, Pabiška "C", Wiencek, Jansa, Dlouhý, Čermák, Kalaj, Křepelka

Valdemar Jiruš

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Dva body z Benátek trefil Vojtěch Tomi

Baník dál postupně stoupá tabulkou Chance ligy. V Benátkách sokolovští vedli po dvou třetinách o dvě branky. Nakonec si však odvezli dva body za výhru 3:4 v prodloužení, což je posunulo už na čtvrtou příčku.

V rámci 22. kola Chance ligy čekal Baník zápas na ledě o záchranu bojujících Benátek nad Jizerou. Utkání začlo pěkně zostra. Už po 75 sekundách měl velkou šanci Kružík, který těsně minul Královu branku. Následně byl vyloučen Jaromír Kverka a domácí první početní výhodu využili. V čase 2:09 poslal Benátky do vedení Adam Dlouhý - 1:0. Ještě ve třetí minutě rozhodčí vylučoval i na straně Benátek, po Hamplovi pak putoval na trestnou lavici také Šedivý a Baník čekala přesilovka pěti proti třem. Nabídnutou šanci Sokolov využil. Pohl nabil na levou stranu Šmerhovi, jeho dělovku Král jen vyrazil a dotírající Filip Kuťák dotlačil puk za brankovou čáru - 1:1. Benátky šly do tří znovu ve čtrnácté minutě a Baník využil i druhou dvojnásobnou přesilovku. V čase 14:17 putoval puk opačně - Šmerha přihrával Janu Pohlovi, který napřáhl až ke střeše a propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:2. Druhou asistenci na této brance si připsal Daniel Přibyl, který tak získal první kanadský bod po svém návratu k hokeji. Po třech přesilovkových gólech se šlo do šatny za stavu 1:2.

Na začátku druhé třetiny mohl přidat další gól v početní výhodě Daniel Přibyl, přesunující se Král však stihl zasáhnout. O chvíli později se před brankou zjevil osamocený Adam Křemen, který zkoušel překonat Krále z otočky, ale minul. Baník byl v druhé třetině aktivnější, ve 29. minutě dlouho obléhal pásmo Benátek, ale gólman Král držel svůj tým nad vodou. Ve druhé polovině druhé třetiny pak hosté ustáli tři oslabení. Benátští své šance nevyužili, místo toho přišel úder na druhé straně. Krátce před druhou sirénou projel půlkou pásma Vít Jiskra, který schoval svou střelu za obránce a posunul stav po druhé třetině na 1:3.

Přesilovkový festival pokračoval i na začátku třetí třetiny, bohužel v našem pásmu. Po vyloučení Petra Haška se Baník v čase 43:51 nedokázal osvobodit, Šír dobře našel najíždějícího Sebastiana Čederleho a ten přesnou střelou snížil na 2:3. Krátce na to mohl hosty znovu uklidnit Kverka, ale domácí brankář jeho šanci vychytal. Ve 48. minutě předvedl důležitý zákrok také Adam Beran, kterému vypadl puk před Jansu, ale následně svou chybičku napravil. Domácím se nakonec podařilo vyrovnat. V 50. minutě po vyhrané buly Benátky rozebraly sokolovskou obranu a zakončující Adam Dlouhý trefil odkrytou branku - 3:3. Vedení mohl vrátit Baníku pár vteřin po vyrovnání Jaromír Kverka, jenže ten nechal opět vyniknout gólmana Krále. V závěru utkání Baník tlačil na domácí obranu, blízko rozhodujícímu gólu byl 17 sekund před koncem Jan Strejček, ale jeho střela skončila na boční síti.

O vítězi utkání rozhodovalo prodloužení tři na tři. Už po půl minutě musel zasahovat Adam Beran, který dlouho hledal puk ve výstroji a nakonec ho našel. O druhém bodu pro Baník rozhodla akce ze 64. minuty. Naši hráči dobře zrychlili hru ve středním pásmu, do samostatného úniku ujel Vojtěch Tomi a jeho klička do bekhendu ukončila v čase 63:53 zápas.