HC Benátky nad Jizerou
  • 14:17 Pohl (Šmerha, Přibyl) - PH
  • 39:16 Jiskra (Novák)
  • 43:51 Čederle (Šír, Jansa) - PH
  • 49:17 Dlouhý (Wiencek, Štibingr)
  • 63:53 Tomi (Šmerha, Pohl)
Ostatní zápasy kola
Vsetín - Přerov 5:3
Jihlava - Vrchlabí 9:2
Kadaň - Litoměřice 0:5 KK
Šumperk - Slavia Praha 3:4
Kolín - Třebíč 1:2
Frýdek-Místek - Prostějov 5:2
Havířov - Ústí nad Labem 2:3 PP
Soupiska HC Benátky nad Jizerou

Brankáři:

Král (Žajdlík)

Obránci:

Aubrecht "A", Štibingr, Šedivý, Kunst, Hampl, Bukač, Žůrek

Útočníci:

Špaček "A", Dušek, Šír, Jiruš, Čederle, Pabiška "C", Wiencek, Jansa, Dlouhý, Čermák, Kalaj, Křepelka

Trenér:

Valdemar Jiruš
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Dva body z Benátek trefil Vojtěch Tomi

Baník dál postupně stoupá tabulkou Chance ligy. V Benátkách sokolovští vedli po dvou třetinách o dvě branky. Nakonec si však odvezli dva body za výhru 3:4 v prodloužení, což je posunulo už na čtvrtou příčku.

V rámci 22. kola Chance ligy čekal Baník zápas na ledě o záchranu bojujících Benátek nad Jizerou. Utkání začlo pěkně zostra. Už po 75 sekundách měl velkou šanci Kružík, který těsně minul Královu branku. Následně byl vyloučen Jaromír Kverka a domácí první početní výhodu využili. V čase 2:09 poslal Benátky do vedení Adam Dlouhý - 1:0. Ještě ve třetí minutě rozhodčí vylučoval i na straně Benátek, po Hamplovi pak putoval na trestnou lavici také Šedivý a Baník čekala přesilovka pěti proti třem. Nabídnutou šanci Sokolov využil. Pohl nabil na levou stranu Šmerhovi, jeho dělovku Král jen vyrazil a dotírající Filip Kuťák dotlačil puk za brankovou čáru - 1:1. Benátky šly do tří znovu ve čtrnácté minutě a Baník využil i druhou dvojnásobnou přesilovku. V čase 14:17 putoval puk opačně - Šmerha přihrával Janu Pohlovi, který napřáhl až ke střeše a propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:2. Druhou asistenci na této brance si připsal Daniel Přibyl, který tak získal první kanadský bod po svém návratu k hokeji. Po třech přesilovkových gólech se šlo do šatny za stavu 1:2.

Na začátku druhé třetiny mohl přidat další gól v početní výhodě Daniel Přibyl, přesunující se Král však stihl zasáhnout. O chvíli později se před brankou zjevil osamocený Adam Křemen, který zkoušel překonat Krále z otočky, ale minul. Baník byl v druhé třetině aktivnější, ve 29. minutě dlouho obléhal pásmo Benátek, ale gólman Král držel svůj tým nad vodou. Ve druhé polovině druhé třetiny pak hosté ustáli tři oslabení. Benátští své šance nevyužili, místo toho přišel úder na druhé straně. Krátce před druhou sirénou projel půlkou pásma Vít Jiskra, který schoval svou střelu za obránce a posunul stav po druhé třetině na 1:3.

Přesilovkový festival pokračoval i na začátku třetí třetiny, bohužel v našem pásmu. Po vyloučení Petra Haška se Baník v čase 43:51 nedokázal osvobodit, Šír dobře našel najíždějícího Sebastiana Čederleho a ten přesnou střelou snížil na 2:3. Krátce na to mohl hosty znovu uklidnit Kverka, ale domácí brankář jeho šanci vychytal. Ve 48. minutě předvedl důležitý zákrok také Adam Beran, kterému vypadl puk před Jansu, ale následně svou chybičku napravil. Domácím se nakonec podařilo vyrovnat. V 50. minutě po vyhrané buly Benátky rozebraly sokolovskou obranu a zakončující Adam Dlouhý trefil odkrytou branku - 3:3. Vedení mohl vrátit Baníku pár vteřin po vyrovnání Jaromír Kverka, jenže ten nechal opět vyniknout gólmana Krále. V závěru utkání Baník tlačil na domácí obranu, blízko rozhodujícímu gólu byl 17 sekund před koncem Jan Strejček, ale jeho střela skončila na boční síti.

O vítězi utkání rozhodovalo prodloužení tři na tři. Už po půl minutě musel zasahovat Adam Beran, který dlouho hledal puk ve výstroji a nakonec ho našel. O druhém bodu pro Baník rozhodla akce ze 64. minuty. Naši hráči dobře zrychlili hru ve středním pásmu, do samostatného úniku ujel Vojtěch Tomi a jeho klička do bekhendu ukončila v čase 63:53 zápas.
34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.