Vildumetz, Kindl "C", Žálčík "A", Vachutka, Macuh, Kratochvíl, Furch, Spratek, Kohút, Antoníček, Rutar, Scheuter, Horký

Martin Janeček

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Baník je po další výhře už třetí

Listopad Baníku? To byla jízda! Sedm zápasů, sedm výher, devatenáct bodů z jednadvaceti možných. Zatím poslední úspěch zapsali sokolovští hokejisté v Šumperku, kde sice po první třetině prohrávali, ale vývoj dokázali otočit a vybojovali další tři body.

Už 24. kolo Chance ligy vyslalo Baník na led nevyzpytatelného Šumperka. Že to na ledě Draků nebude procházka růžovým sadem ukázaly už první okamžiky. Ve třetí minutě spálil velkou šanci Pěnčík, který nevyzrál na vyrážečku Oldřicha Cichoně. Za další půlminutu však šli domácí přeci jen do vedení. Na modré čáře dostal puk znovu Martin Pěnčík, obešel clonícího Šmerhu a přesnou střelou otevřel skóre - 1:0. Záhy mohl odpovědět na druhé straně Marek Sloboda dorážející střelu Jana Nováka, ale proti domácímu gólmanovi neuspěl. V šesté minutě přišla pro Baník další rána. Přesilovou hru využil dělovkou Lukáš Žalčík, který zvýšil na 2:0. Stejný hráč pak zahrozil ještě dvakrát, ale ani na konci osmé minuty, ani později ve dvanácté, nedokázal překonat Cichoně, který držel hosty nad vodou. Sokolov se mohl dostat do hry v 15. minutě, ale střela Tomáše Šmerhy skončila na tyči. O pár chvil později opouštěl hřiště po střetu se Šmerhou otřesený Vojtěch Mokry a do domácí branky nastoupil náhradní gólman Richard Běhula. Hosté stihli snížit ještě do přestávky. Důležitou kontaktní branku vstřelil v čase 17:27 Filip Kuťák, který překonal Běhulu hned první střelou na jeho branku. Do šaten se šlo tedy za stavu 2:1.

Druhou část začal Baník mnohem lépe. Ve 24. minutě si od modré sjel do levého kruhu obránce Martin Weinhold, dostal přesnou přihrávku od Kverky a dobře zakončil - vyrovnáno 2:2. Na další velké šance si diváci ve Škoda Aréně počkali do poloviny zápasu. Nejprve Kratochvíla výborně vychytal Cichoň, o chvíli později pak na druhé straně netrefil odkrytou branku útočník Tomi. Třetí gól Baníku přišel jako blesk z čistého nebe. Nahození Pořízka z vlastního pásma těčoval před brankou Běhuly Vojtěch Tomi a překvapený gólman domácích lovil puk ze sítě - 2:3. Na konci druhé třetiny pak Sokolov nevyužil přesilovou hru a do třetí části šel s jednogólovým náskokem.

Do třetí třetiny vstoupili domácí, dohánějící ztrátu, aktivněji. Ve 47. minutě v dobré šanci minul Žalčík. Domácí ze svého tlaku branku nevytěžili a tak udeřilo na druhé straně. V 52. minutě se do rychlého protiútoku dostali Kverka s Kuťákem. První jmenovaný přihrával a Filip Kuťák s voleje vstřelil svůj druhý gól v utkání - 2:4. V čase 56:15 si Šumpek vybral oddechový čas a nechal brankáře Běhulu na střídačce. Domácí power-play následně ještě zvýraznilo vyloučení Kuťáka. V dvojnásobném oslabení ovšem přišel pátý gól Sokolova. Po Žalčíkově chybě ujel s pukem Tomáš Rohan a hostující kapitán trefil od modré čáry opuštěnou branku - 2:5. V pokračující přesilové hře už Draci stihli jen snížit. Minutu a jednadvacet sekund před koncem překonal Cichoně ránou z pravého kruhu Daniel Vachutka, ale na výhře Sokolova už to nic nezměnilo.

Baník tedy vyhrál i sedmé listopadové utkání a v tabulce Chance ligy poskočil už na třetí místo. Následující středeční utkání s Kadaní má výsledek předem známý - Baník vyhraje 5:0 kontumačně. Do akce tedy A-tým půjde opět za týden, v sobotu 4. prosince nás čeká 26. kolo na ledě jihlavské Dukly.