Piegl, Čáp, Kachyňa, Čížek "A", Zorko, Váchal, Klodner

Krejčík "C", Šafránek, Poppel, Síla, Sklenář, Veselý, Jankovský, Matějček, Svoboda, Dvořák, Zumr, Petržilka

Jan Šťastný

CHANCE LIGA: Baník rozhodl zápas s Kolínem ve druhé třetině

Baníkovci po vyrovnané první třetině rozhodli zápas ve druhém dějství, kde dokázali Kolínu nasázet čtyři branky a dostali se do vedení 5:1, které si v klidu pohlídali až do konce utkání a připsali si další tři body do tabulky.

Ve druhé minutě se k teči po střele Šmehy v před brankovém prostoru dostal domácí kapitán Rohan, ale puk zamířil vedle branky. V čase 2:47 už se skóre utkání měnilo. Jan Strejček na modré čáře naznačil střelu, položil si napadajícího hráče a celou akci zakončil přesnou střelou pod víko – 1:0. Na ledě pak nebyla dlouho k vidění žádná šance a zápas se odehrával většinou ve středním pásmu. Vojtěch Tomi se pak v čase 13:20 dopustil chyby v rozehrávce, čehož využil Jan Veselý, který srovnal na 1:1. Domácí mohli jít podruhé do vedení po krásné spolupráci třetího útoku, kdy se puk po přihrávce Rohana dostal ke Šmerhovi, který nastřelil tyčku. V přesilovce Kolína zahrozil Šafránek nepříjemnou střelou, se kterou si Cichoň dokázal poradit. V závěru první třetiny se ještě prezentoval tvrdou střelou od modré Šik, ale ani jeho pokus gólem neskončil.

Hned v úvodu druhé třetiny se po chybě obrany dostal do samostatného úniku Kverka, jehož střelu dokázal Tichý vytáhnout vyrážečkou. Domácím vrátil vedení Vít Jiskra, který v čase 23:20 dostal ideální přihrávku od Jurčíka a dostal puk za záda hostujícího brankaře – 2:1. Při přesilovce Baníku narýsoval další přesný pas Jurčík, který tentokrát našel Daniela Kružíka a ten v čase 29:55 zvýšil na 3:1. Ani ne o dvě minuty později byl signalizovaný trest pro Kolín, ale k vyloučení nedošlo, protože svůj důraz na brankovišti předvedl Tomáš Rohan, který dokázal dostat puk pod betony Tichého až do branky – 4:1. V čase 34:18 se puk odrazil šťastně k Danielu Přibylovi, který ho pohotově poslal pod horní tyčku a připsal si tak první gól po dlouhém zranění kolena – 5:1.

Třetí třetina už se neodehrávala ve velkém tempu a k vidění byla až šance Filipa Kuťáka, který se dostal k zakončení z levé strany hřiště, ale na Tichého si nepřišel. Ve 46. minutě byl blízko ke druhé brance v zápase Daniel Přibyl, ale jeho pohotová střela po přihrávce Kverky skončila na pravém betonu brankaře. V 52. minutě byla k vidění šarvátka mezi Tomim a Kachyňou, která vyzněla lépe pro domácího borce. Tomi inkasoval 2+2 minuty, ale v oslabení to byl opět Baník, který mohl zvýšit skóre. V přečíslení 2 na 1 hledal Šmerha Kuťáka, ale přihrávku dokázal zblokovat jeden z hostujících obránců. Poslední šanci zápasu měl na hokejce Tomi, který z bezprostřední blízkosti nedokázal přehodit Tichého beton.