HC Dukla Jihlava
  • 40:30 Novák
  • 41:01 Kružík (Šmerha)
  • 54:29 Cachnín
  • 54:43 Tomi (Jiskra, Jurčík)
  • 58:32 Tomi
Ostatní zápasy kola
Přerov - Litoměřice 1:2
Poruba - Slavia Praha 5:4
Vsetín - Třebíč 4:1
Kadaň - Prostějov 0:5 KK
Šumperk - Ústí nad Labem 6:2
Kolín - Havířov 5:2
Benátky - Frýdek-Místek 1:3
Soupiska HC Dukla Jihlava

Brankáři:

Žukov (Černý)

Obránci:

Eliáš, Zeleňák, Mareš, Malík, Kowalczyk, Kachyňa, Kabelka

Útočníci:

Harkabus "A", Lichanec, Fronk, Seman, Skořepa "C", Illéš, Cachnín, Juda, Brož, Havránek, Zadražil, Houška

Trenér:

Viktor Ujčík
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Baník vyhrál i v Jihlavě, podeváté v řadě

Baník znovu a znovu prodlužuje už tak neuvěřitelnou sérii vítězství. Už devátý triumf v řadě přidali sokolovští na ledě jihlavské Dukly, které den před Mikulášem nadělili pět gólů.

Úvod zápasu nenabídl příliš hokejové krásy. Žukova v jihlavské brance prověřil ve třetí minutě Tomi, následně po ubráněné přesilovce v osmé minutě vypadla ruskému brankáři střela Vodičky, ale vážnější příležitost si ani jeden z týmů nevypracoval. Ve dvanácté minutě neuspěl v sokolovské početní výhodě Jaromír Kverka, který nadvakrát nepřekonal Žukova. V první třetině rozhodčí udělili celkem sedm trestů, z toho pět hostujícím hráčům, nikdo však nabídnutou šanci nevyužil a do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Další trest na dvě minuty přišel v čase 22:14, kdy byl vyloučen domácí Zeleňák a tentokrát už Baník přesilovku využil. Tři sekundy před návratem Zeleňáka na led dostal na vrchol pravého kruhu přihrávku Otakar Šik, jehož dělovka otevřela skóre - 0:1. Vedení však Sokolovu vydrželo sotva dvě minuty. Po zmatcích před brankovištěm Jakuba Neužila se k puku dostal Tomáš Harkabus, který ho zasunul na záda ležícího gólmana - 1:1. Ve zbytku druhé části hrál Baník ještě tři přesilové hry, měl herní převahu, ale když už se dostal do šance, zasáhl pozorný Žukov. Když pak v samém závěru dorážející Fronk nedokázal trefit odkrytou branku, skóre po druhé třetině zůstalo 1:1.

Remízový stav však trval ve třetí části jen třicet vteřin. Pak totiž tečoval nahození od mantinelu mezi kruhy zapomenutý obránce Jan Novák, na jehož zásah nedokázal Žukov zareagovat - 1:2. O půl minuty později bylo ještě veseleji. Šmerhova individuální akce úplně rozhodila domácí obranu, která ve čtyřnásobné přesile na brankovišti nezabránila v dorážce Danielu Kružíkovi a ten pohotovým bekhendem zvýšil už na 1:3. Domácí se dotáhli na rozdíl jednoho gólu pět a půl minuty před koncem. Utkání zdramatizoval po velké chybě v sokolovské rozehrávce přesnou střelou Richard Cachnín - 2:3. Jenže za dalších 15 sekund následovala další hrubice na protější straně hřiště. Jiskra poslal puk směrem k brance, Žukov se snažil nesmyslně zasáhnout holí, ale rychlejší Vojtěch Tomi poslal puk mezi betony brankáře za brankovou čáru - 2:4. Po čtvrté inkasované brance si domácí vzali oddechový čas, na vyrovnání bylo ještě času dost. Ani po odvolání brankáře a hře v šesti se ovšem domácí nedostali do vážnější šance. Místo toho přišel pátý gól Baníku. V čase 58:32 uzavřel skóre utkání přesnou střelou do prázdné branky Vojtěch Tomi. Samotný závěr už si hosté v klidu pohlídali.

S dalšími třemi body ze stadionu soupeře se Baník osamostatnil na čele tabulky venkovních utkání. Ze čtrnácti zápasů "venku" dovezli sokolovští jedenáct výher, pouze třikrát se vraceli domu s prázdnou. Další zápas čeká výběr trenéra Štrby ve středu 8. prosince, kdy pro změnu na domácím ledě přivítáme Vsetín. Zápas začíná tradičně v 18 hodin. Přijďte pomoct našim hokejistům k desáté výhře v řadě!

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.