HC Dukla Jihlava
  • 40:30 Novák
  • 41:01 Kružík (Šmerha)
  • 54:29 Cachnín
  • 54:43 Tomi (Jiskra, Jurčík)
  • 58:32 Tomi
Ostatní zápasy kola
Přerov - Litoměřice 1:2
Poruba - Slavia Praha 5:4
Vsetín - Třebíč 4:1
Kadaň - Prostějov 0:5 KK
Šumperk - Ústí nad Labem 6:2
Kolín - Havířov 5:2
Benátky - Frýdek-Místek 1:3
Soupiska HC Dukla Jihlava

Brankáři:

Žukov (Černý)

Obránci:

Eliáš, Zeleňák, Mareš, Malík, Kowalczyk, Kachyňa, Kabelka

Útočníci:

Harkabus "A", Lichanec, Fronk, Seman, Skořepa "C", Illéš, Cachnín, Juda, Brož, Havránek, Zadražil, Houška

Trenér:

Viktor Ujčík
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Baník vyhrál i v Jihlavě, podeváté v řadě

Baník znovu a znovu prodlužuje už tak neuvěřitelnou sérii vítězství. Už devátý triumf v řadě přidali sokolovští na ledě jihlavské Dukly, které den před Mikulášem nadělili pět gólů.

Úvod zápasu nenabídl příliš hokejové krásy. Žukova v jihlavské brance prověřil ve třetí minutě Tomi, následně po ubráněné přesilovce v osmé minutě vypadla ruskému brankáři střela Vodičky, ale vážnější příležitost si ani jeden z týmů nevypracoval. Ve dvanácté minutě neuspěl v sokolovské početní výhodě Jaromír Kverka, který nadvakrát nepřekonal Žukova. V první třetině rozhodčí udělili celkem sedm trestů, z toho pět hostujícím hráčům, nikdo však nabídnutou šanci nevyužil a do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Další trest na dvě minuty přišel v čase 22:14, kdy byl vyloučen domácí Zeleňák a tentokrát už Baník přesilovku využil. Tři sekundy před návratem Zeleňáka na led dostal na vrchol pravého kruhu přihrávku Otakar Šik, jehož dělovka otevřela skóre - 0:1. Vedení však Sokolovu vydrželo sotva dvě minuty. Po zmatcích před brankovištěm Jakuba Neužila se k puku dostal Tomáš Harkabus, který ho zasunul na záda ležícího gólmana - 1:1. Ve zbytku druhé části hrál Baník ještě tři přesilové hry, měl herní převahu, ale když už se dostal do šance, zasáhl pozorný Žukov. Když pak v samém závěru dorážející Fronk nedokázal trefit odkrytou branku, skóre po druhé třetině zůstalo 1:1.

Remízový stav však trval ve třetí části jen třicet vteřin. Pak totiž tečoval nahození od mantinelu mezi kruhy zapomenutý obránce Jan Novák, na jehož zásah nedokázal Žukov zareagovat - 1:2. O půl minuty později bylo ještě veseleji. Šmerhova individuální akce úplně rozhodila domácí obranu, která ve čtyřnásobné přesile na brankovišti nezabránila v dorážce Danielu Kružíkovi a ten pohotovým bekhendem zvýšil už na 1:3. Domácí se dotáhli na rozdíl jednoho gólu pět a půl minuty před koncem. Utkání zdramatizoval po velké chybě v sokolovské rozehrávce přesnou střelou Richard Cachnín - 2:3. Jenže za dalších 15 sekund následovala další hrubice na protější straně hřiště. Jiskra poslal puk směrem k brance, Žukov se snažil nesmyslně zasáhnout holí, ale rychlejší Vojtěch Tomi poslal puk mezi betony brankáře za brankovou čáru - 2:4. Po čtvrté inkasované brance si domácí vzali oddechový čas, na vyrovnání bylo ještě času dost. Ani po odvolání brankáře a hře v šesti se ovšem domácí nedostali do vážnější šance. Místo toho přišel pátý gól Baníku. V čase 58:32 uzavřel skóre utkání přesnou střelou do prázdné branky Vojtěch Tomi. Samotný závěr už si hosté v klidu pohlídali.

S dalšími třemi body ze stadionu soupeře se Baník osamostatnil na čele tabulky venkovních utkání. Ze čtrnácti zápasů "venku" dovezli sokolovští jedenáct výher, pouze třikrát se vraceli domu s prázdnou. Další zápas čeká výběr trenéra Štrby ve středu 8. prosince, kdy pro změnu na domácím ledě přivítáme Vsetín. Zápas začíná tradičně v 18 hodin. Přijďte pomoct našim hokejistům k desáté výhře v řadě!

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.