Harkabus "A", Lichanec, Fronk, Seman, Skořepa "C", Illéš, Cachnín, Juda, Brož, Havránek, Zadražil, Houška

Viktor Ujčík

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Baník vyhrál i v Jihlavě, podeváté v řadě

Baník znovu a znovu prodlužuje už tak neuvěřitelnou sérii vítězství. Už devátý triumf v řadě přidali sokolovští na ledě jihlavské Dukly, které den před Mikulášem nadělili pět gólů.

Úvod zápasu nenabídl příliš hokejové krásy. Žukova v jihlavské brance prověřil ve třetí minutě Tomi, následně po ubráněné přesilovce v osmé minutě vypadla ruskému brankáři střela Vodičky, ale vážnější příležitost si ani jeden z týmů nevypracoval. Ve dvanácté minutě neuspěl v sokolovské početní výhodě Jaromír Kverka, který nadvakrát nepřekonal Žukova. V první třetině rozhodčí udělili celkem sedm trestů, z toho pět hostujícím hráčům, nikdo však nabídnutou šanci nevyužil a do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Další trest na dvě minuty přišel v čase 22:14, kdy byl vyloučen domácí Zeleňák a tentokrát už Baník přesilovku využil. Tři sekundy před návratem Zeleňáka na led dostal na vrchol pravého kruhu přihrávku Otakar Šik, jehož dělovka otevřela skóre - 0:1. Vedení však Sokolovu vydrželo sotva dvě minuty. Po zmatcích před brankovištěm Jakuba Neužila se k puku dostal Tomáš Harkabus, který ho zasunul na záda ležícího gólmana - 1:1. Ve zbytku druhé části hrál Baník ještě tři přesilové hry, měl herní převahu, ale když už se dostal do šance, zasáhl pozorný Žukov. Když pak v samém závěru dorážející Fronk nedokázal trefit odkrytou branku, skóre po druhé třetině zůstalo 1:1.

Remízový stav však trval ve třetí části jen třicet vteřin. Pak totiž tečoval nahození od mantinelu mezi kruhy zapomenutý obránce Jan Novák, na jehož zásah nedokázal Žukov zareagovat - 1:2. O půl minuty později bylo ještě veseleji. Šmerhova individuální akce úplně rozhodila domácí obranu, která ve čtyřnásobné přesile na brankovišti nezabránila v dorážce Danielu Kružíkovi a ten pohotovým bekhendem zvýšil už na 1:3. Domácí se dotáhli na rozdíl jednoho gólu pět a půl minuty před koncem. Utkání zdramatizoval po velké chybě v sokolovské rozehrávce přesnou střelou Richard Cachnín - 2:3. Jenže za dalších 15 sekund následovala další hrubice na protější straně hřiště. Jiskra poslal puk směrem k brance, Žukov se snažil nesmyslně zasáhnout holí, ale rychlejší Vojtěch Tomi poslal puk mezi betony brankáře za brankovou čáru - 2:4. Po čtvrté inkasované brance si domácí vzali oddechový čas, na vyrovnání bylo ještě času dost. Ani po odvolání brankáře a hře v šesti se ovšem domácí nedostali do vážnější šance. Místo toho přišel pátý gól Baníku. V čase 58:32 uzavřel skóre utkání přesnou střelou do prázdné branky Vojtěch Tomi. Samotný závěr už si hosté v klidu pohlídali.

S dalšími třemi body ze stadionu soupeře se Baník osamostatnil na čele tabulky venkovních utkání. Ze čtrnácti zápasů "venku" dovezli sokolovští jedenáct výher, pouze třikrát se vraceli domu s prázdnou. Další zápas čeká výběr trenéra Štrby ve středu 8. prosince, kdy pro změnu na domácím ledě přivítáme Vsetín. Zápas začíná tradičně v 18 hodin. Přijďte pomoct našim hokejistům k desáté výhře v řadě!