Stloukal, Toman, Hrníčko, Gřeš, Vachovec "A", Jenyš "A", Guman, Korkiakoski, Bitten, Pořízek, Carter, Hajný

Jiří Režnar

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Z venkovního tripu se Baník vrací bez bodu

Baník i přes sympatický výkon na body v Porubě nedosáhl a po prohře 3:1 se vrací z venkovního dvojzápasu bez bodového zisku.

Hned v úvodu zaměstnali svými střelami Brízgalu Tomáš Vracovský a Lukáš Adámek, ale domácí brankař si s nimi poradil. Sokolovští byli i nadále hodně aktivní a Brízgala musel předvést několik dalších zákroků. V 6. minutě si tak domácí střídačka vzala oddechový čas, aby uklidnila hru. Baník pokračoval v dobrém výkonu, z čehož vyplynula v čase 9:37 šťastná branka Tomáše Vracovského, který vystřelil, puk se dvakrát odrazil od bruslí bránicích hráčů a nakonec přepadl až za Brízgalu – 0:1. Vedení Baníku nevydrželo ani minutu, protože v čase 10:23 se prosadil z prostoru mezi kruhy Bitten a rychle srovnal na 1:1. Na konci prvního dějství byl vyloučený Rulík a porubští si vytvořili solidní tlak i několik střeleckých pokusů, ale všechny je zneškodnil Oldřich Cichoň.

I na začátku druhé třetiny se sokolovští museli bránit ve čtyřech při vyloučení Vracovského. Ve 24. měl při probíhající přesilovce obrovskou šanci Guman, kterého Cichoň fantasticky vychytal. O pár vteřin později v čase 23:30 poslal Porubu do vedení Hrníčko, který dokázal tečovat střelu Žovince od modré čáry – 2:1. Přesně v čase 27:00 navýšil náskok domácích Tomáš Greš, kterého našel pěknou přihrávkou před branku Toman, a bylo to 3:1. Ve 31. minutě střílel Bílek, jeho střelu dokázal mezi tři tyče tečí usměrnit Adáme, ale Brízgala byl na svém místě. Ve 37. minutě zápas ozdobila férová bitva mezi Kanaďanem Bittenem a Janem Pohlem, kterou ve které byl domácí hráč aktivnější, ale Pohl ho dokázal dostat na zem jako prvního. Ve zbytku druhého dějství už nebyla k vidění žádná výraznější šance a do šaten se tak šlo za stavu 3:1.6

Baníkovci zahájili třetí třetinu znovu tlakem, který zakončil od modré čáry Klejna, který trefil Brízgalu. Ve 45. minutě vyslal těžkou střelu Pohl, Brízgala jí vyrazil betonem do míst, kde byl připravený Sloboda, ale ani on domácího brankaře nepřekonal. Na konci 48. minuty dostali svěřenci Martina Štrby možnost početní výhody, která ale baníkovcům vůbec nevyšla. Porubě se pak dařilo kouskovat a hru a nepustit Baník do žádného tlaku. Tři minuty před koncem už to sokolovští zkoušeli bez brankaře, dokázali se usadit v útočném pásmu, ale Brízgala v závěru zápasu podtrhnul svůj dnešní povedený výkon. Poslední vzrušení bylo k vidění 40 vteřin před koncem, kdy se do sebe před domácí brankou pustila dvojice Tomi a Vachovec. Baník si tak z venkovnímu tripu neveze ani bod.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: Dnes jsme odehráli lepší zápas než se Vsetínem, ale bohužel to na body nestačilo. Měli jsme skvělý vstup do zápasu a je škoda, že se nám  z něj nepodařilo vytěžit víc. Dnes určitě nevyhrál lepší tým, ale ten šťastnější. Takový je prostě někdy hokej. Musíme se rvát dál, protože týmu ze spodu tabulky se k nám začínají nebezpečně přibližovat.