Pěnčík, Drtil "A", Rutar, Hrachovský, Dudycha, Řezáč

Vildumetz, Kindl "A", Žálčík "C", Vachutka, Macuh, Kratochvíl, Furch, Kohút, Šuhaj, Antoníček, Šilhavý, Scheuter

Martin Janeček

CHANCE LIGA: Kverka opět vystřelil Baníku tři body!

Baník šel rychle do vedení, o které nakonec přišel a musel zápas obracet až v poslední desetiminutovce, kdy se trefil Vojtěch Tomi a Jaromír Kverka. Baník tak zvládl další těžký zápas a zvítězil podruhé za sebou.

Na zimním stadionu v Sokolově se dlouho čekalo na první střelecký pokus, který nakonec vyšel ve 3. minutě z hokejky Jana Pohla, který zůstal volný mezi kruhy, ale Mokry předvedl svou rychlou lapačku. V čase 2:53 už domácí šli do vedení, protože Jurčík nabil na modrou Františku Klejnovi a ten propálil všechno, co mu stálo v cestě – 1:0. V 5. minutě se dostal do zakončení Adámek, který to zkoušel na vzdálenější tyčku, ale brankař hostí dokázal vykopnout betonem. Šumperk dokázal vyrovnat rychle využitou přesilovkou, kterou v čase 9:53 využil Kratochvíl po přihrávce Vildumetze – 1:1. O pár vteřin později měl na hokejce vedení pro Draky Kindl, ale Habal se dokázal včas přesunout a puk chytit. Baníkovci poté hráli dvě přesilovky za sebou, ve kterých si vytvořili solidní šance hlavně v předbrankovém prostoru, ale Mokry svůj tým podržel. Dvacet vteřin před koncem měl dobrou příležitost Vracovský, ale jeho střela skončila jen na brusli bránícího hráče.

V úvodu druhé třetiny jsme mohli sledovat nepovedenou přesilovku domácích, ve které si nedokázali vytvořit žádný tlak. Ve 25. minutě se puk nečekaně odrazil ke Konečnému, který byl sám před hostujícím brankařem, ale ten jeho střelu vyškrábl vyrážečkou. Ve 27. minutě střílel nebezpečně od modré Novák, ale trefil jen Tomiho, který clonil před brankou. Baník chvíli potom hrál přesilovku, ve které ujeli hosté do přečíslení dva na jednoho, které zakončoval Šilhavý, ale Habal předvedl skvělý zákrok lapačkou. Největší šanci na to vrátit domácím vedení měl Jurčík, na kterého ve 30. minutě zívala odkrytá branka, kterou domácí útočník z úhlu netrefil. Hosté vstřelili vedoucí branku v čase 34:24, kdy se Žalčík šikovně obtočil kolem branky a propasíroval puk u levé tyčky branky Habala – 1:2. Právě Žalčík mohl náskok ještě navýšit, když se při přesilovce dostal ke dvěma střelám z pravého kruhu, ale tentokrát úspěšný nebyl.

Ve 42. minutě se z ničeho nic zjevil sám před Habalem Šuhaj, ale domácí brankař předvedl důležitý zákrok. Baník zvyšoval tlak na vyrovnání a hrozil hlavně střelami od modré čáry. Po jedné z nich se dostal do velké šance Kverka, ale nasměroval puk jen do boční tyčky. Šumperk mohl rozhodnout v 51. minutě, kdy v přečíslení dva na jednoho zakončoval Vildumetz, kterého opět vychytal Habal. Vyrovnání přišlo v čase 51:03, kdy nenápadné nahození od modré tečoval Rohan, následně se puk otřel o brusli Tomiho a nakonec se odrazil od hokejky jednoho z hostujících hráčů do branky – 2:2. Baníku poslal do vedení Jaromír Kverka, kterému v čase 56:23 připravil gól na zlatém podnose Jakub Konečný – 3:2. Hosté to na konci zápasu zkoušeli i bez brankaře, ale baníkovci konec zápasu zvládli parádně a získali důležité tři body.