Jankovský, Šafránek, Král "A", Sklenář, Miškář, Veselý, Krejčík "C", Štohanzl, Ouřada, Síla, Morong, Pajer

Jan Šťastný

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Baník ztratil dobře rozehraný zápas

Baník vedl v Kolíně po první třetině 0:2, ale nakonec v zápase nebral ani bod a prohrál 5:3. Ve všech brankách Baníku měl prsty Jaromír Kverka, který jeden gól dal a na dva přihrál.

Hned po sedmnácti vteřinách musel své brankařské umění předvést Adam Beran, který si poradil s Kuklovým pokusem. Domácí brankař Kuzněcov si první zákrok připsal až ve 3. minutě, kdy si v pohodě poradil s nahozením Seemanna. V čase 5:30 se Baník dostal do vedení 0:1. Jan Pohl si od mantinelu sjel mezi kruhy, jeho střelu Kuzněcov dokázal vyrazit, ale puk si našel Jaromír Kverka a dopravil ho do branky. V 10. minutě se odrazil puk k Čápovi, který pohotově vystřelil, jenže puk skončil ve výstroji Berana. Ve 13. minutě kolínští dobře kombinovali a ke střele se dostal Piegl, jehož střelu obětavě zblokoval Rohan. O pár vteřin později se baníkovci dostali do útočného pásma, kde puk Kverka posunul na Jurčíka, který střelou po horní tyčku v čase 13:01 zvýšil na 0:2. Od 18. minuty hrál Kolín přesilovou hru, kterou ale hráči Sokolova zvládli na výbornou a do šaten tak šli s dvoubrankovým vedením.

Po opatrném začátku druhé třetiny, kdy nebylo k vidění moc hokejové krásy, o sobě dal ve 25. minutě vědět Jurčík, který z pravého kruhu nastřelil tyčku. Z následného brejku se vyznamenal Adam Beran, který se na poslední chvíli stačil přesunout proti střele jednoho z hráčů Kolína. V čase 26:43 se puk po vyhraném buly dostal k Jánu Nikovi, který přesnou střelou trefil horní růžek a snížil na 1:2. Adam Beran si v čase 31:40 vybral slabší chvilku, když ho nahozením od levého mantinelu z těžkého úhlu překvapil Pinkas a bylo srovnáno 2:2. Ve 37. minutě hrál Baník v početní výhodě a role rozehrávače se ujal Přibyl, který našel v předbrankovém prostoru Tomi, který ale svou šanci nevyužil. Kolín si také v závěru druhé třetiny zahrál přesilovku, ve které předvedl dva slušné závary před Beranem, ale puk do branky nedostal.

Jurčík měl po pár vteřinách třetí třetiny velkou šanci, ale z dobré pozice mezi kruhy vůbec netrefil branku. Ve třetí minutě střílel opět Jurčík ze stejné pozice jako při předchozí šanci, ale tentokrát kotouč vykopl Kuzněcov betonem. Kolín dokázal zápas otočit v čase 46:43, kdy si nahození z nulového úhlu od Davida Šafránka srazil Beran do vlastní branky – 3:2. Baník dokázal rychle odpovědět, protože v čase 47:54 Kverka našel na levém kruhu Jana Pohla a ten se nemýlil – 3:3. Chvilku po vyrovnání byl vyloučený Rulík a přesilovku využil v čase 48:49 tvrdou střelou od modré čáry Čáp – 4:3. V 53. minutě ujel ve vlastním oslabení Štohanzl, ale Beran jeho pokus o kličku přečetl. Kolín to nemuselo mrzet, protože o pár chvilek později v čase 54:02 skóroval domácí kapitán Krejčík a poslal Kolín do dvoubrankového vedení – 5:3. Baník už nedokázal z nepříznivým stavem nic udělat a z Kolína se tak vrací s prázdnou.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: Dnes jsme si zápas prohráli sami. Pokud vedeme na soupeřovo hřišti 2:0, neměli by jsme ztrácet body. Upustili jsme od věcí, které jsme si řekli po první třetině. Do třetí jsme vstoupili výborně, měli jsme dvě vyložené šance, které jsme nevyužili. Poté jsme inkasovali a už se nám nepodařilo zápas zvrátit. Máme tři zápasy na to, aby jsme si prodloužili sezonu. Uděláme pro to maximum.