VVVPP
Góly v přesilovce: 1:1
Střely: 31:33, počet diváků: 374
  • 15:58 Pabiška (Aubrecht, Čederle) - PH
  • 16:51 Wiencek (Klapka, Štibingr)
  • 29:27 Dlouhý (Štibingr)
  • 33:22 Vracovský (Tomi, Pohl) - PH2
  • 46:30 Klapka (Špaček, Dušek)
  • 53:23 Klapka - trestné střílení
Přerov - Vsetín 4:1
Vrchlabí - Jihlava 2:3 PP
Litoměřice - Kadaň 5:0 KK
Slavia Praha - Šumperk 2:1 SN
Třebíč - Kolín 1:3
Prostějov - Frýdek-Místek 3:1
Ústí nad Labem - Havířov 4:3

Trenér:

Martin Štrba
Soupiska HC Benátky nad Jizerou

Žajdlík (Vopravil)

Štibingr, Aubrecht "A", Bukač, Kovář, Kunst, Patzelt

Klapka, Dušek, Špaček "A", Dlouhý, Čederle, Wiencek, Pabiška "C", Čermák, Vomáčka, Křepelka, Kalaj

Trenér:

Valdemar Jiruš

CHANCE LIGA: Benátky zaskočily Baník

Po třech domácích výhrách Baník narazil na dobře připravený tým Benátek, který předvedl zodpovědný výkon a překvapivě v Sokolově získal tři body.

Zápas začal hodně vlažně z obou stran a první vážnější situace byl k vidění až ve 4. minutě po střele Kováře od modré čáry. Domácí si o minutu později dokázali vytvořit slušný tlak, který zakončil střelou Vracovský, ale Žajdlík včas sklapl betony. V 15. minutě šel Baník do třech po vyloučení Rulíka a Jurčíka. V přesilovce dvou mužů měl obrovskou šanci po křížné přihrávce Bukač, ale Cichoň předvedl skvělý zákrok lapačkou. V čase 15:58 už se skóre měnilo. V pokračující početní výhodě pět na čtyři se puk odrazil od Rulíkovi brusle k volnému Pabiškovi a ten ho uklidil do prázdné branky – 0:1. O 49 vteřin už to bylo o dva góly, protože Klapkovu střelu Cichoň vyškrábl betonem, volný puk si našel Wiencek a bylo to 0:2. První třetinu pak přerušila rýha v ledu a dohrávala se až po kompletní úpravě ledu.

Hned v první minutě druhé třetiny si Klapka roztáhl Cichoně, ale ten dokázal na poslední chvíli zakročit betonem. Klapka měl velkou šanci i ve 25. minutě, kdy zůstal úplně volný před Cichoněm, ale ten jeho bekhendový pokus zneškodnil. Blízko snížení byl Sokolov ve 28. minutě, kdy po Kverkově vyhraném buly nastřelil tyč Pohl. V čase 29:27 ujel po levém křídle Dlouhý, který nahrával do brankoviště a jeden z domácích hráčů si ho srazil do branky – 0:3. Baníku se podařilo skórovat v přesilové hře, kdy se puk po střele Pohla odrazil k Vracovskému a ten v čase 33:22 snížil na 1:3. Vracovský měl ve druhé třetině ještě jednu šanci, ale svojí tvrdou střelou trefil Žajdlíka jen do ramene.

Baník opět zaspal začátek a po chybě Klejny se dostal do samostatného úniku, který Cichoň dokázal zneškodnit. Ve 47. ujel obraně Spaček, Cichoň opět předvedl skvělý zákrok, ale z následného závaru v čase 46:30 Klapka zvýšil na 1:4. V 50. minutě měl v přesilovce dobrou šanci Vojtěch Tomi, ale jeho tvrdá střela skončila na výzbroji připraveného Žajdlíka. Tečku za utkáním udělal opět Adam Klapka, který byl v samostatném úniku faulovaný Klejnou a následným trestným střílením upravil na konečných 1:5.

Ohlasy Vojtěcha Šika a Ondřeje Jurčíka po utkání: