Prostějov - Ústí nad Labem 4:3 PP, odloženo

Jansons E. H., Jansons G., Chroboček, Pastor, Hlaváč, Mrowiec

Doktor, Hudeček "A", Dostálek, Křemen, Maruna "C", Tyurin, Bednář, Hotěk, Zholobov, Damašek, Mrva, Krupa

Tomáš Potěšil

CHANCE LIGA: Baník si připsal povinné tři body

Od začátku baníkovci na ledě dominovali a v zápase s Havířovem nepřipustili žádné drama. Třetí domácí vítězství v řade si Baník připisuje za výhru 4:1.

V úvodu zápasu bylo vidět hodně nepřesností a brankaři se dostávali do akce jen sporadicky. Za hosty to ve 3. minutě zkoušel od modré Chroboček a chvíli po něm Damašek, ale Neužil si s jejich střelami poradil. Baník se dostal do první větší šance až v 7. minutě, když vyslal z rohu pěknou přihrávku Prošek na Vrhela, ale ten trefil jen připraveného Sejpala. Domácí se dostali do vedení využitou přesilovou hrou ve 12. minutě. Konečný z rohu poslal puk na modrou čáru na Klejnu, ten nabil Janu Pohlovi, který trefil přesně pravý horní růžek – 1:0. Havířovští poté dostali také možnost početní výhody, ve které ale přečetl rozehrávku na modré Rohan, posunul puk na Vracovského a ten z levého kruhu přesně zakončil – 2:0. Dobrou příležitost na snížení měl v 18. minutě Hudeček, ale Neužil předvedl parádní semafor.

Baník vstoupil do druhé třetiny velkým tlakem, ze kterého mohl vstřelit svůj druhý gól v zápase Pohl, ale tentokrát trefil jen brankaře. Další šanci měl v přečíslení dva na jednoho Kulhánek, který svůj pokus namířil do Sejpalovy vyrážečky. O chvilku později nastřelil brankovou konstrukci Tomáš Jandus. Ten mohl skórovat i ve 25. minutě, ale na poslední chvíli ho o gól do prázdné branky připravil lehký háček soupeře. Ve 32. minutě dostal Tomi puk do jízdy, kousek za modrou čárou vystřelil, puk se k němu odrazil zpátky od zadního mantinelu a Sejpal musel znovu předvést těžký zákrok. V čase 34:22 už se Tomi prosadit dokázal. Kadeřávek vystřelil od modré čáry, Sejpalovi puk vypadl a úplně volný Vojtěch Tomi měl na brankovišti dostatek času si puk srovnat a zasunout do prázdné branky – 3:0.

Hned v úvodu poslední třetiny dostal Baník možnost přesilové hry po faulu na Jurčíka a velkou šanci měl na své hokejce Jakub Konečný, který už střílel do odkryté branky, ale perfektní zákrok převedl přesouvající Sejpal. Hosté se osmělili ve 45. minutě, když to zkoušel z úhlu Doktor, ale jeho pokus se neujal. O dvě minuty později si havířovští vytvořili dobrý tlak s několika střeleckými pokusy, které ale zlikvidoval Neužil. Baníkovci navýšili své vedení v čase 51:23, když krásnou přihrávkou od pravého mantinelu našel Jandus volného Marka Slobodu, a bylo to 4:0. O čisté konto připravil Neužila v čase 52:36 po vyhraném buly tvrdou střelou Chroboček. Domácí brankař sice puk dokázal trefit vyrážečkou, ale kotouč přes ní přepadl a dostal se až do branky – 4:1.