HC Baník Sokolov
Vstřelené branky + asistence
  • 11:28 Kverka (Pohl, Klejna) - PH
  • 14:40 Vracovský (Rohan T.) - HO
  • 34:22 Tomi (Kadeřávek, Rohan T.)
  • 50:23 Sloboda (Jandus, Novák)
  • 52:36 Chroboček (Doktor, Hudeček)
Ostatní zápasy kola
Poruba - Jihlava 4:3 SN
Přerov - Kadaň 5:0 KK
Vrchlabí - Šumperk 3:4 PP
Litoměřice - Kolín 4:1
Slavia Praha - Benátky 4:2
Třebíč - Frýdek-Místek 1:4
Prostějov - Ústí nad Labem 4:3 PP, odloženo
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba
Soupiska AZ Heimstaden Havířov

Brankáři:

Sejpal (Štipčák)

Obránci:

Jansons E. H., Jansons G., Chroboček, Pastor, Hlaváč, Mrowiec

Útočníci:

Doktor, Hudeček "A", Dostálek, Křemen, Maruna "C", Tyurin, Bednář, Hotěk, Zholobov, Damašek, Mrva, Krupa

Trenér:

Tomáš Potěšil

CHANCE LIGA: Baník si připsal povinné tři body

Od začátku baníkovci na ledě dominovali a v zápase s Havířovem nepřipustili žádné drama. Třetí domácí vítězství v řade si Baník připisuje za výhru 4:1.

V úvodu zápasu bylo vidět hodně nepřesností a brankaři se dostávali do akce jen sporadicky. Za hosty to ve 3. minutě zkoušel od modré Chroboček a chvíli po něm Damašek, ale Neužil si s jejich střelami poradil. Baník se dostal do první větší šance až v 7. minutě, když vyslal z rohu pěknou přihrávku Prošek na Vrhela, ale ten trefil jen připraveného Sejpala. Domácí se dostali do vedení využitou přesilovou hrou ve 12. minutě. Konečný z rohu poslal puk na modrou čáru na Klejnu, ten nabil Janu Pohlovi, který trefil přesně pravý horní růžek – 1:0. Havířovští poté dostali také možnost početní výhody, ve které ale přečetl rozehrávku na modré Rohan, posunul puk na Vracovského a ten z levého kruhu přesně zakončil – 2:0. Dobrou příležitost na snížení měl v 18. minutě Hudeček, ale Neužil předvedl parádní semafor.

Baník vstoupil do druhé třetiny velkým tlakem, ze kterého mohl vstřelit svůj druhý gól v zápase Pohl, ale tentokrát trefil jen brankaře. Další šanci měl v přečíslení dva na jednoho Kulhánek, který svůj pokus namířil do Sejpalovy vyrážečky. O chvilku později nastřelil brankovou konstrukci Tomáš Jandus. Ten mohl skórovat i ve 25. minutě, ale na poslední chvíli ho o gól do prázdné branky připravil lehký háček soupeře. Ve 32. minutě dostal Tomi puk do jízdy, kousek za modrou čárou vystřelil, puk se k němu odrazil zpátky od zadního mantinelu a Sejpal musel znovu předvést těžký zákrok. V čase 34:22 už se Tomi prosadit dokázal. Kadeřávek vystřelil od modré čáry, Sejpalovi puk vypadl a úplně volný Vojtěch Tomi měl na brankovišti dostatek času si puk srovnat a zasunout do prázdné branky – 3:0.

Hned v úvodu poslední třetiny dostal Baník možnost přesilové hry po faulu na Jurčíka a velkou šanci měl na své hokejce Jakub Konečný, který už střílel do odkryté branky, ale perfektní zákrok převedl přesouvající Sejpal. Hosté se osmělili ve 45. minutě, když to zkoušel z úhlu Doktor, ale jeho pokus se neujal. O dvě minuty později si havířovští vytvořili dobrý tlak s několika střeleckými pokusy, které ale zlikvidoval Neužil. Baníkovci navýšili své vedení v čase 51:23, když krásnou přihrávkou od pravého mantinelu našel Jandus volného Marka Slobodu, a bylo to 4:0. O čisté konto připravil Neužila v čase 52:36 po vyhraném buly tvrdou střelou Chroboček. Domácí brankař sice puk dokázal trefit vyrážečkou, ale kotouč přes ní přepadl a dostal se až do branky – 4:1.

Ohlasy Vojtěcha Šika a Tomáše Janduse po utkání:

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.