HC Baník Sokolov
Statistiky zápasu
Střely: 24:29
Vstřelené branky + asistence
  • 06:04 Zeman (Kverka, Vracovský)
  • 19:44 Tomi (Seemann, Rohan T.)
  • 31:35 Přibyl (Prymula)

Obránci:

Mareš, Valenta, Kowalczyk, Kachyňa, Zeleňák, Bilčík, Eliáš

Útočníci:

Helt, Lichanec, Illéš, Čachotský "A", Skořepa "C", Havránek, Cachnín, Juda, Brož, Harkabus "A", Seman, Houška

Trenér:

Viktor Ujčík

CHANCE LIGA: Neužil vynuloval Jihlavu a dotáhl Baník k výhře

Baník si po pondělním prohraném utkání s Třebíčí spravil chuť a Jihlavu porazil 4:0. V utkání zazářil Jakub Neužil, který začaroval svou branku a skvělým výkonem si dokráčel pro čisté konto.

Třetí útok domácích si ve 3. minutě vytvořil dobrý tlak, ve kterém zamkl Jihlavu před jejím brankařem, který musel pokrýt nepříjemnou střelu z úhlu od Patrika Prymuly. V čase 6:04 Zeman nahrál Kverkovi, ten mu puk vrátil a domácí obránci poslal svou střelu přesně k pravé tyčce a otevřel gólový účet zápasu – 1:0. Jihlava byla blízko k vyrovnání v 9. minutě, kdy si našel dobrou střeleckou pozici Illéš, který orazítkoval horní tyč. Ve 13. v početní výhodě se pěknou stahovačkou uvolnil mezi kruhy Havránek, ale svůj pokus poslal jen do výstroje Neužila. Hodně rušno bylo v posledních vteřinách, kdy nejprve Jurčík spálil velkou šanci po přihrávce Tomiho, ale Baník to nemusel mrzet, protože po následném buly se puk dostal v čase 19:44 právě k Tomimu, který ho dostal až za Žukovova záda – 2:0.

Vojtěch Tomi se ve 21. minutě šikovně uvolnil od mantinelu až do střelecké pozice, ale Žukov svou před tyč pokryl. Tomáš Šmerha měl na své hokejce ve 25. minutě navýšení skóre, ale nadvakrát puk za hostujícího brankaře nedostal. Domácí útočník pak měl ještě dvě další šance, ale v dnešním utkání pro něj byla branka zakletá. V čase 31:35 se Daniel Přibyl uvolnil za brankou, směřoval prudký puk přes brankoviště, který se o brusli Zeleňáka odrazil za nešťastného Žukova – 3:0. Ve 35. minutě se Jakub Illéš ocitl sám před Neužilem, ale ten předvedl proti jihlavskému útočníkovi skvělý zákrok. V podobné pozici se ocitl o minutu později i Houška, ale ani on na Neužila recept nenašel.

Jihlava vstoupila do posledního dějství velkým tlakem a mohla si radovat i z gólu. Čachotský dokázal poslat puk mimo dosah Neužila, ale ten se nakonec zastavil o brusli Zemana. Ve 47. minutě hráli domácí početní výhodu a kotouč se dostal k Pohlovi, který rozezvonil tyč za Žukovem. V 53. minutě hrála Dukla v přesilovce, kterou ještě vylepšila hrou bez brankaře, ale nakonec z toho byla jen šarvátka před domácím brankařem. Baník dokázal přidat ještě jeden gól, když hrál v početní výhodě 4 na 3. Jaromír Kverka nahrál Janu Pohlovi a ten v čase 54:51 vymetl horní růžek a bylo to 4:0. O čisté konto se Neužila snažil připravit dvě minuty před koncem Illéš, ale domácí brankař předvedl famózní zákrok betonem.

Ohlasy Martina Štrby a Jakuba Neužila po utkání:

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.