HC Baník Sokolov
Góly v přesilovce: 1:0
Střely: 30:24, počet diváků: 468
Vstřelené branky + asistence
  • 01:26 Procházka M. (Procházka O., Holý)
  • 04:33 Kracík (Klikorka)
  • 24:20 Procházka O. (Procházka M., Klikorka)
  • 43:45 Prymula (Kverka, Jurčík) - PH
  • 49:13 Přibyl (Hašek, Klejna)
  • 55:05 Berka (Kadlec, Jícha)
Ostatní zápasy kola
Kolín - Kadaň 5:0 KK
Benátky - Jihlava 4:2
Frýdek-Místek - Vsetín 4:2
Havířov - Poruba 0:7
Ústí nad Labem - Přerov 4:2
Prostějov - Vrchlabí 2:0
Třebíč - Slavia Praha 0:3
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba
Soupiska HC Stadion Litoměřice

Brankáři:

Král (Sklíba)

Obránci:

Marcel, Kremláček, Výtisk "C", Holý "A", Klikorka, Jebavý "A", Černohorský

Útočníci:

Válek, Přikryl, Sihvonen, Procházka O., Kracík, Procházka M., Berka, Jícha, Kadlec, Routa, Rouha, Hauser

Trenér:

Miroslav Přerost

CHANCE LIGA: Baník po boji podlehl Litoměřicím

Baník před poslední třetinou prohrával 0:3, ale dvěma góly se dokázal vrátit do zápasu. I přes dobrý výkon nakonec vyšel bodově naprázdno a s Litoměřicemi prohrál 2:4.

Ze zápasu neuběhli ani dvě minuty a v čase 1:26 poslal Litoměřice do vedení Martin Procházka, který naznačil střelu, obkroužil branku a dokázal do ní zasunout kotouč – 0:1. Na 0:2 zvýšil v čase 4:33 Jaroslav Kracík, jehož čepel našel přesnou střílenou přihrávkou Klikorka a poslal Stadion do dvoubrankového vedení. První větší šanci Baníku měl v 6. minutě Prymula, který se pěkně proháčkoval do zakončení, ale z pravého kruhu branku netrefil. V 15. minutě předvedl dva těžké zákroky Cichoň, který nejprve zlikvidoval střelu Sihvonena a poradil si i s Válkovo dorážkou. V 17. minutě měl na hokejce druhý gól Martin Procházka, ale Cichoň opět předvedl skvělý zákrok.

Hned na začátku druhé třetiny se dostal dvakrát do zakončení ve slibné pozici Válek, ale Oldřich Cichoň svůj tým opět podržel. Blízko ke snížení byl ve 22. minutě Přibyl, který dostal krásnou přihrávku od Šmerhy, ale Král předvedl fantastický zákrok vyrážečkou. Litoměřice předvedly ve 25. minutě rychlou akci, kdy po vyhraném buly v obranném pásmu dostal puk Martin Procházka, ten našel před brankou Ondřeje Procházku, který uklidil puk do branky – 0:3. Baník poté dostal možnost hrát dvakrát zkrácenou přesilovku pět na tři, ve které několikrát střílel Šmerha, ale brankaře hostí nepřekonal. Ve 36. minutě nabídl Stadion obrovskou hrubkou v rozehrávce šanci Kverkovi, ale ten opět nechal vyniknout Krále.

Domácí se na začátku třetí třetině hnali za vyrovnáním a dobrou příležitost měl Jurčík, ale jeho pokus těsně přeletěl branku. Z následného brejku mohl zvýšit náskok Litoměřic Přikryl, jehož kličku Cichoň přečetl. Ve 44. minutě dostal Baník možnost přesilovku, kterou domácí rychle využili. V čase 43:45 Kverka našel Prymulu a bylo to 1:3. Na rozdíl jediného gólu snížil v čase 49:13 Daniel Přibyl, který objel branku a vstřelil skoro totožný gól jako litoměřický Martin Procházka – 2:3. Naděje na bodový zisk vzal domácím v čase 55:05 Berka, který se dostal k dorážce Kadlecovi střely a zařídil Litoměřicím klidný zbytek zápasu. V 58. minutě se ještě střelou přes obránce snažil zmírnit výsledek Jurčík, ale Král dokázal jeho střelu zneškodnit.

Ohlasy Martina Štrby a Patrika Prymuly po utkání:

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.