Vlček, Machač, Žejdl, Šteiner, Knotek "A", Brož, Doležal "A", Poletín "C", Kružík, Všetečka, Pšenička, Soukup

Jiří Veber

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Baník přerušil sérii proher a z Edenu veze tři body!

Baníkovci dokázali v posledním utkání roku 2021 ukončit sérii čtyř proher. Zvítězili totiž po výborném výkonu na ledě Slavie 3:5. Skvělý zápas odehrál Jaromír Kverka, který vstřelil jeden gól a na dva nahrál.

Poprvé své brankařské umění musel předvést ve 2. minutě domácí Málek po střele Přibyla, který se šikovně uvolnil, ale svůj pokus zamířil doprostřed branky. Baník dostal o chvíli později přesilovku pět na tři, která trvala třicet vteřin, jenže se v ní prezentoval jedinou střelou Bílek. V pokračující přesilovce pět na čtyři se po buly dostal puk ke Kverkovi a ten v čase 4:43 překonal Málka a poslal Baník do vedení 1:0. Slávisté o sobě dali vědět pořádně až v 8. minutě, když od modré střílel Hejda, jehož střelu tečoval Poletín, ale Neužil byl pozorný. V 15. minutě předvedl sólo Šmerha, ale jeho pokus o zakončení mezi betony si Málek pohlídal. V 17. minutě dostal zpětnou přihrávku do druhé vlny Knotek, zkusil vystřeliti mezi nohy, ale Neužil včas sklapl betony k sobě. V čase 18:03 Šmerha navýšil vedení Baníku šťastným gólem, když nejprve vystřelil, puk se odrazil od Málka znovu do Šmerhy a skončil v brance – 0:2.

Baník vstoupil do druhé třetiny hodně aktivně a Málek si na nedostatek práce stěžovat nemohl. Nejprve řešil závar před svou branou po střele od modré a pak vytasil semafor proti Šmerhovi, který se před ním zjevil úplně sám. Ve 25. minutě Slavia vstřelila branku, když jeden z domácích útočníků dorazil do branky puk, který vypadl z Neužila, ale to vše až po písknutí hlavního rozhodčího a branka tedy uznána nebyla. Baník poté dostal další početní výhodu, kterou dokázal využít v čase 26:40 Ondřej Jurčík, k němuž se odrazil puk od zadního mantinelu po střele Nováka – 0:3. Ve 36. minutě byl vyloučený Neužil za úmyslné posunutí své branky. Slavie měla v nabídnuté přesilovce dvě velké šance. Žejdlovo střelu vykopl Neužil na poslední chvíli betonem a o chvilku později Žejdlův další pokus skončil na tyči. Sešívaným se přeci jen ještě do konce druhé třetiny podařil vstřelit kontaktní gól. V čase 39:05 to byl Patrik Machač, který dostal přihrávku před odkrytou branku a dal gól na 1:3.

Baník začínal třetí dějství přesilovou hrou, ale žádnou větší šanci se v ní nevytvořil. Slavii se podařilo vstřelit kontaktní gól přesně v čase 47:00. Mikuláš Hovorka šikovně ukryl své nahození od modré, které skončilo až za Neužilem – 2:3. V přesilové hře vrátil baníkovcům dvoubrankový náskok Šmerha, jehož prudká rána z dálky přesně zapadla pod horní tyčku – 2:4. V čase 52:18 Patrik Prymula po kombinaci s Kverkou přidal další gól a bylo 2:5. Zápas ještě zdramatizoval v 56. minutě Václav Veber, který před brankou šikovně tečoval nahození od modré – 3:5. Na více se slávisté nezmohli a Baník si tak v posledním zápase tohoto kalendářního roku připsal vítězství.

Ohlasy:

Martin Štrba: Dnes velká pochvala pro celý tým. Po čtyřech porážkách jsme měli s týmem velkou promluvu a jsem rád, že to dnes přineslo tři body. Nechtěli jsme končit rok sérií porážek. Ještě jednou velký díky celému týmu a hlavně i fanouškům, kteří nás na Slavii přijeli podpořit.

Jaromír Kverka: Byl to pro nás strašně důležitý zápas, protože jsme 4x v řadě prohráli a chtěli jsme to před koncem roku změnit. Podle toho jsme k tomu přistoupili a myslím, že jsme odehráli parádní zápas. Kuba Neužil nás skvěle podržel a vepředu jsme dali hezké góly. Rozhodně musíme na tento zápas navázat i po Novém roce.