HC Slavia Praha
Střely: 36:38, počet diváků: 923
Vstřelené branky + asistence
  • 04:43 Kverka (Přibyl) - PH
  • 18:03 Šmerha (Klejna, Mrowiec)
  • 26:40 Jurčík (Kverka, Novák) - PH
  • 39:04 Machač (Knotek, Žejdl) - PH
  • 47:00 Hovorka (Kružík, Knotek)
  • 50:03 Šmerha (Klejna, Hašek) - PH
  • 52:18 Prymula (Kverka, Klejna)
  • 55:49 Veber (Krejčí, Žejdl)
Ostatní zápasy kola
Litoměřice - Prostějov 5:3
Vrchlabí - Ústí nad Labem 3:4
Přerov - Havířov 0:2
Poruba - Frýdek-Místek 3:4 PP
Vsetín - Benátky 3:1
Jihlava - Kolín 3:2
Kadaň - Šumperk 0:5 KK
Soupiska HC Slavia Praha

Brankáři:

Málek (Michajlov)

Obránci:

Krejčí, Veber, Barák, Havel, Hejda, Hovorka, Hrdlička

Útočníci:

Vlček, Machač, Žejdl, Šteiner, Knotek "A", Brož, Doležal "A", Poletín "C", Kružík, Všetečka, Pšenička, Soukup

Trenér:

Jiří Veber
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Baník přerušil sérii proher a z Edenu veze tři body!

Baníkovci dokázali v posledním utkání roku 2021 ukončit sérii čtyř proher. Zvítězili totiž po výborném výkonu na ledě Slavie 3:5. Skvělý zápas odehrál Jaromír Kverka, který vstřelil jeden gól a na dva nahrál.

Poprvé své brankařské umění musel předvést ve 2. minutě domácí Málek po střele Přibyla, který se šikovně uvolnil, ale svůj pokus zamířil doprostřed branky. Baník dostal o chvíli později přesilovku pět na tři, která trvala třicet vteřin, jenže se v ní prezentoval jedinou střelou Bílek. V pokračující přesilovce pět na čtyři se po buly dostal puk ke Kverkovi a ten v čase 4:43 překonal Málka a poslal Baník do vedení 1:0. Slávisté o sobě dali vědět pořádně až v 8. minutě, když od modré střílel Hejda, jehož střelu tečoval Poletín, ale Neužil byl pozorný. V 15. minutě předvedl sólo Šmerha, ale jeho pokus o zakončení mezi betony si Málek pohlídal. V 17. minutě dostal zpětnou přihrávku do druhé vlny Knotek, zkusil vystřeliti mezi nohy, ale Neužil včas sklapl betony k sobě. V čase 18:03 Šmerha navýšil vedení Baníku šťastným gólem, když nejprve vystřelil, puk se odrazil od Málka znovu do Šmerhy a skončil v brance – 0:2.

Baník vstoupil do druhé třetiny hodně aktivně a Málek si na nedostatek práce stěžovat nemohl. Nejprve řešil závar před svou branou po střele od modré a pak vytasil semafor proti Šmerhovi, který se před ním zjevil úplně sám. Ve 25. minutě Slavia vstřelila branku, když jeden z domácích útočníků dorazil do branky puk, který vypadl z Neužila, ale to vše až po písknutí hlavního rozhodčího a branka tedy uznána nebyla. Baník poté dostal další početní výhodu, kterou dokázal využít v čase 26:40 Ondřej Jurčík, k němuž se odrazil puk od zadního mantinelu po střele Nováka – 0:3. Ve 36. minutě byl vyloučený Neužil za úmyslné posunutí své branky. Slavie měla v nabídnuté přesilovce dvě velké šance. Žejdlovo střelu vykopl Neužil na poslední chvíli betonem a o chvilku později Žejdlův další pokus skončil na tyči. Sešívaným se přeci jen ještě do konce druhé třetiny podařil vstřelit kontaktní gól. V čase 39:05 to byl Patrik Machač, který dostal přihrávku před odkrytou branku a dal gól na 1:3.

Baník začínal třetí dějství přesilovou hrou, ale žádnou větší šanci se v ní nevytvořil. Slavii se podařilo vstřelit kontaktní gól přesně v čase 47:00. Mikuláš Hovorka šikovně ukryl své nahození od modré, které skončilo až za Neužilem – 2:3. V přesilové hře vrátil baníkovcům dvoubrankový náskok Šmerha, jehož prudká rána z dálky přesně zapadla pod horní tyčku – 2:4. V čase 52:18 Patrik Prymula po kombinaci s Kverkou přidal další gól a bylo 2:5. Zápas ještě zdramatizoval v 56. minutě Václav Veber, který před brankou šikovně tečoval nahození od modré – 3:5. Na více se slávisté nezmohli a Baník si tak v posledním zápase tohoto kalendářního roku připsal vítězství.

Ohlasy:

Martin Štrba: Dnes velká pochvala pro celý tým. Po čtyřech porážkách jsme měli s týmem velkou promluvu a jsem rád, že to dnes přineslo tři body. Nechtěli jsme končit rok sérií porážek. Ještě jednou velký díky celému týmu a hlavně i fanouškům, kteří nás na Slavii přijeli podpořit.

Jaromír Kverka: Byl to pro nás strašně důležitý zápas, protože jsme 4x v řadě prohráli a chtěli jsme to před koncem roku změnit. Podle toho jsme k tomu přistoupili a myslím, že jsme odehráli parádní zápas. Kuba Neužil nás skvěle podržel a vepředu jsme dali hezké góly. Rozhodně musíme na tento zápas navázat i po Novém roce.

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.