Jonák "C", Pšurný, Rob, Berger, Kucharczyk "A", Klímek, Půček, Vlach, Gago, Pitule, Venkrbec, Hořanský

Roman Stantien

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Baník na Lapači body nevybojoval

Sokolovským vůbec nevyšel úvod utkání a v šesté minutě už prohrávali po brankách Jonáka a Půčka 2:0. Vsetínští v poslední třetině přidali ještě dvě branky a mohli tak slavit tři body za výhru 4:0.

Baníku se vůbec nepodařil vstup do zápasu a hned po jednatřiceti vteřinách musel lovit Cichoň puk ze své branky. Nahozený puk do útočného pásma dojel Pšurný, pěknou přihrávkou našel Jonáka a ten otevřel skóre zápasu – 1:0. Ve třetí minutě se do dobré šance dostal Vlach, ale Cichoň dokázal jeho pokus vyrazit betonem. V 6. minutě se minutě se dostal do dobré šance Ondračka, který o kousek minul branku. Valachy to ale nemuselo mrzet, protože v čase 5:59 Štach našel střílenou přihrávkou připraveného Půčka, který zvýšil na 2:0. V 10. minutě tečoval střelu Rulíka Tomi, ale puk skončil ve výstroji vsetínského brankaře. V 16. minutě se Rob zjevil před na půl odrytou brankou, ale nejproduktivnější hráč Chance ligy do ní kotouč nedostal.

Sokolovští do druhého dějství vstoupili o poznání lépe, z čehož pramenila nebezpečná střela Haška ve 22. minutě, kterou Gába reflexivně vyrazil. Následovala pasáž hry, ve které nebylo k vidění moc hokejové krásy, a diváci sledovali spíše boj o střední pásmo. Ve 32. druhé minutě bylo k vidění první vyloučení v zápase, když dvě minuty za podrážení dostal domácí bek Říha. Sokolovští se v početní výhodě dokázali usadit v útočném pásmu, ale žádnou větší příležitost si nevytvořili. Ve 38. minutě dostali možnost přesilovky i domácí, kteří si v úvodu vytvořili dobrý tlak, ale střelu v jeho závěru Cichoň zlikvidoval. Na konci oslabení se dostali baníkovci do úniku dva na jednoho, Vojtěch Tomi vzal zakončení na sebe, ale jeho střela na vzdálenější tyč do branky nezamířila.

Baníkovci do závěrečného dějství vstoupili aktivně a snažili se vstřelit kontaktní gól. Ve 44. minutě se probojoval k zakončení Tomáš Vracovský, jehož střelu Gába dokázal zlikvidovat. O chvíli později to byl aktivní Petr Hašek, který s pukem v rychlosti přejel přes útočnou modrou, ale jeho střela přes obránce opět skončila u vsetínského brankaře. Hosté dokázali z ojedinělé šance navýšit svůj náskok díky Pšurnému, který v čase 51:30 po přihrávce Jonáka dostal puk do branky pod Cichoňovým betonem – 3:0. Gólovou tečku za povedeným večerem domácích přidal v přesilové hře v čase 53:43 ruský obránce Jerofejevs, který pohotově vystřelil po vyhraném buly – 4:0. Zbytek zápasu se dohrával spíše z povinnosti a domácí si tak v poklidu dokráčeli pro tři body.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: Věděli jsme, že nás ve Vsetíne nebude čekat jednoduché utkání. Po dvacetidenní pauze, byla znát naše nerozehranost a trvalo se nám pořádně dostat do zápasu. Pevně doufám, že se budeme v dalších zápasech zlepšovat a dostaneme se do formy, kterou jsme měli před vynucenou pauzou. Dnešní výkon na body proti favoritovi celé soutěže nestačil. Pokusíme se vybojovat nějaké body v následujícím zápase s Porubou.