Svoboda Jakub, Kratochvil, Svoboda Jan, Šoustal, Süss, Goiš, Doležal "A", Pechanec, Herman, Svoboda M., Dvořák, Král

Robert Svoboda

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Klimeš vynuloval Baník

Baník držel bezbrankový stav až do 44. minuty, kdy skóroval v přesilovce Šoustal. Pojistku v podobě druhé a třetí branky přidal Süss a baníkovci tak odjíždí z Přerova s prázdnou.

Na začátku zápasu mohli jít přerovští do vedení, protože se do velké šance dostal domácí útočník Süss, který si roztáhl Berana, ale z těžkého úhlu puk do branky nezasunul. Další možnost na otevření skóre měl ve 4. minutě Herman, ale Beran se skvěle přesunul a na poslední chvíli kotouč zastavil. V 9. minutě střílel nebezpečně Ondřej Jurčík, jehož střelu přes obránce vyškrábl Klimeš hranou lapačky. Zubři v 15. minutě převedli dobrý tlak, který trval skoro dvě minuty, a přerovští si v něm proti unavené sokolovské pětici vytvořili několik střeleckých příležitostí, které ale opět pochytal připravený Adam Beran.

Baník se od začátku druhé třetiny prezentoval aktivnější hrou dopředu a z toho vyplynula další nebezpečná střela Jurčíka, která trefila Klimeše do masky. Ve 27. minutě dostal Baník po faulu na Jana Pohla možnost početní výhody, ve které málem inkasoval. Herman se po Doležalovo šanci ocitl u Beranovi branky, ale trefil jen jeho beton. Ve 31. minutě Kverka našel křižným pasem na pravém kruhu Proška, ale jeho střela z první rozvlnila jen boční síť. Tomáš Vracovský se ve 35. minutě dostal do úniku, ale blížil se k němu jeden z domácích beků, takže sokolovský forvard zvolil rychlou střelu, kterou vyjetý Klimeš pokryl. Do konce druhé třetiny už se nic zásadního nestalo a tak se šlo do poslední třetiny za stavu 0:0.

Ve 44. minutě byl za podražení vyloučený baníkovský obránce Jan Novák a Přerovu se jeho faul povedlo potrestat. Po závaru před brankovištěm se puk odrazil od Beranovo betonu k Tomáši Šoustalovi, který v čase 44:14 otevřel skóre – 1:0. Baník se sice pohyboval v útočném pásmu, ale obrana Zubrů ho do střeleckých pozic nepouštěla. Ve 49. z rychlého brejku střílel z levého kruhu Kratochvíl, ale jeho střela skončila na hrudníku Berana. I druhý gól Přerova padl v přesilové hře. Jan Pohl chtěl vyhodit puk obloukem z obranného pásma, ale bohužel ho netrefil ideálně a skončil mezi kruhy přímo na hokejce Süsse, který trefil přesně horní růžek branky – 2:0. Baník se ještě snažil vstřelit kontaktní gól při power-play, čehož využil Jan Süss v čase 59:09 gólem do prázdné branky – 3:0.

Ohlasy po utkání

Martin Štrba: Sehráli jsme nešťastné utkání. My jsme celou dobu chtěli hrát a Přerov jen bránil, pak využil dvě přesilové hry a ty zápasy rozhodly. Otázkou je, jestli kluky učit hrát taky pasivní hokej a bodovat nebo se je snažit herně posouvat na úkor bodů. Určitě nechci, aby se náš tým prezentoval pasivním stylem.

Adam Beran: Dnes to byl vyrovnaný zápas a šance byly na obou stranách. Bylo to celé o prvním gólu, který bohužel padl do naší branky a domácí pak přidali ještě pojistku v podobě druhé branky. Teď už se musím soustředit na zápas ve Frýdku, kde nás bude čekat asi podobný zápas.