Linhart "C", Lytvynov, Kajínek, Kynčl, Voženílek, Nedbal, Oliva

Koffer, Kaut "A", Zeman, Machač, Urban "A", Mrňa, Matys, Chrtek, Kusý, Pochobradský, Chalupa, Moník

Tomáš Jirků

CHANCE LIGA: Baník vybojoval důležité tři body

Baníkovci dokázali utnout sérii proher a Vrchlabí porazit 2:0. V zápase zazářil dvougólový Jaromír Kverka a hlavně Adam Beran, který udržel druhé čisté konto v sezoně.

Baník vstoupil skvěle do začátku zápasu a z úvodního tlaku dokázal hned skórovat. Po třiceti vteřinách se po střele Přibyla odrazil puk ke Kverkovi a ten ho pověsil pod horní tyčku – 1:0. Ještě v 1. minutě mohlo být srovnáno, ale Urban z dobré pozice trefil jen Berana. Ve 3. minutě z nenápadného nahození od mantinelu za Adamem Beranem zazvonila horní tyčka. V 6. minutě hrál Baník přesilovku, ve které zamkl vrchlabské skoro na dvě minuty před jejich brankou, ale nedokázal se gólově prosadit. O chvíli později dostalo možnost početní výhody i Vrchlabí a dvě jeho velké šance Beran dokázal zlikvidovat. V 11. Přibyl našel před brankou volného Vracovského, ale na jeho střelu pod vyrážečku Soukup dokázal zareagovat. Na konci třetiny se vylučovalo na obou stranách a tak se do druhé dějství nastupoval ve hře 4 na 4.

Ve 22. minutě předvedl krásnou akci Pavel Mrňa, který se proháčkoval až před Berana, ale ten dokázal zakročit lapačkou. Mrňa se dostal do šance i o dvě minuty později, kdy zůstal nepokrytý na brankovišti, ale ani tentokrát se neprosadil. Baník měl od 26. minuty čtyřminutovou přesilovku, ve které si po dvou nebezpečných střelách připsali Tomi a Vracovský. Ve 30. minutě hrálo přesilovou hru Vrchlabí a vyrovnání měl na hokejce opět Mrňa, které senzačním zákrokem betonem vychytal Beran. Ve 33. minutě chyboval v rozehrávce Tomi a do dobré příležitosti se dostal mezi kruhy Matýs, jehož střela mířila jen doprostřed branky. Ve 38. minutě Tomáš Jandus nastřeloval puk od modré čáry, ten Soukupovi vypadl z lapačky a zastavil se až o levou tyčku.

Gólovou pojistku mohl ve 41. minutě po krásné přihrávky od Přibyla Kverka, ale jeho střelu na vzdálenější tyč Soukup vyškrábnul. Ve 43. minutě hrálo Vrchlabí přesilovku, ve které střílel nebezpečné Kusý, ale jeho pokus zamířil těsně mimo. Jan Pohl ve 46. minutě chyboval v rozehrávce, Chrtek se před Beranem pokusil o kličku, ale tu mu Beran překazil vytrčenou hokejkou. V čase 52:42 už se domácí fanoušci mohli radovat. Střílenou přihrávku Přibyla umístil do branky Kverka a svým druhým gólem v zápase zvýšil na 2:0. Hosté to zkoušeli od 57. minut bez brankaře, ale baníkovci svou obětavostí dotáhli zápas do zdárného konce.