Válek, Přikryl, Sihvonen, Procházka O., Kracík, Procházka M., Hauser, Jícha, Berka, Křehlík, Rouha, Smola

David Bruk

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Z přestřelky v Litoměřicích se vrací Baník s prázdnou

Baníkovci ve druhém venkovním zápase v řadě vedli 0:2, ale znovu se domů vrací s prázdnou. V Kalich aréně po přestřelce prohráil 6:4 a zkomplikoval si boj o šestku.

Po opatrném začátku utkání byla k vidění v Kalich aréně první šance až ve 4. minutě, kdy se Berana snažil překonat Sihvonen, ale Beran byl připravený. Baník o sobě dal vědět až v 7. minutě a hned z toho byla branka. V čase 6:10 dostal od Přibyla nabito Jaromír Kverka, který tvrdou střelou z pravého kruhu trefil přesně horní růžek – 0:1. Po vstřelené brance se znovu dlouho čekalo na nějaký výraznější závar u obou branek. Ve 13. minutě nahrával nebezpečně do brankoviště Tomi, ale Jurčíkovi chybělo pár centimetrů k tomu, aby trefil puk. V čase 14:36 se prosadil z rychlého brejku Radek Prošek, který využil dobré přihrávky od Bílka a bekhendem se trefil do protipohybu Krále – 0:2. O minutu později se do akce dostal i Adam Beran, na kterého střílel nebezpečně přes obránce Kracík, ale Beran kotouč ukryl do své lapačky. Litoměřicím se podařilo ještě do konce první třetiny snížit, protože v čase 18:03 využil špatné rozehrávky Baníku přesnou ranou Riku Sihvonen -1:2.

Hned po 26 vteřinách druhé části kališníci dokázali s Baníkem srovnat krok, protože se střelou švihem prosadil útočník Roman Přikryl – 2:2. Litoměřice branka povzbudila a k vidění byli dvě velké šance Hausera a Berky, který Beran dokázal vychytat. Ve 23. se dopustil útočného faulu Vracovský a kališníci nabídnutou přesilovku v čase 23:46 využili křižnou střelou Holého – 3:2. Ve 28. mohl vstřelit branku i Jan Výtisk, ale svůj pokus zamířil mezi betony, které Beran včas sklapl k sobě. V Kalich aréně byli v poslední dvouminutovce druhé třetiny doslova brankové hody. V čase 38:10 předvedl pěkné sólo Petr Hašek, jehož pokus dorazil za bezmocného Krále Marek Sloboda a bylo srovnáno 3:3. O 50 vteřin později se po vyhraném buly dostal puk ke Kracíkovi, který si roztáhl Berana a zasunul puk za jeho beton – 4:3. Devět vteřin před koncem třetiny putoval na trestnou lavici domácí Válek za držení a baníkovci dokázali v čase 39:39 vyrovnat Jurčíkem, který zůstal před Králem úplně sám a z bezprostřední blízkosti ho překonal – 4:4.

Baník opět zaspal začátek třetině a stejně jako ve druhé v té třetí inkasoval v úvodní minutě. V čase 40:50 Ondřej Procházka našel před brankou svého bratra Martina Procházku a ten vrátil domácím vedené – 5:4. Ve 43. minutě měl srovnání na hokejce Vracovské, ale Král se na poslední chvíli stačil přesunout ke své pravé tyči. O chvilku později Adam Beran udržel Baník ve hře o body, když fantasticky vychytal přečíslení dva na jednoho. V 51. minutě to byl opět Vracovský, které se po obloučku Kverky z obranného pásma řítil sám na Krále, ale ten si jeho bekhendový pokus pohlídal. V 56. minutě Baník dostal puk do branky Krále, ale bohužel to bylo po hvizdu rozhodčích, kteří ztratili puk z dohledu. Baníkovci to ještě v závěru zápasu hrou bez brankaře, ve které se dostal do úniku Kracík, byl faulovaný a rozhodčí připsal Litoměřicím technický gól – 6:4.

Ohlasy k utkání:

Vojtěch Šik: Gratuluji soupeři k zisku tří bodů a k celkovému prvenství v základní části. Udělali jsme chyby, které soupeř potrestal. V poslední třetině to bylo o tom, kdo vstřelí první gól. Nám se to nepovedlo, snažili jsme se ještě nepříznivý stav zvrátit, měli jsme nějaké šance, ale bohužel se nám vyrovnat nepovedlo. Čekají nás poslední dva důležité zápasy, ve kterých budeme chtít získat co nejvíc bodů a poprat se o nejlepší možné umístění.