Krejčí, Hejda, Barák, Hovorka, Zelingr, Havel, Duda

Kafka, Knotek "A", Všetečka, Doležal "A", Poletín "C", Ondráček, Machač, Žejdl, Kružík, Vlček, Kern, Brož

Jiří Veber

CHANCE LIGA: Po velkém obratu bere Baník dva body!

V divokém zápase plném zvratů se Baníku podařilo získat dva body, když ve třetí třetiny dokázal srovnat na 6:6 a poslat zápas do prodloužení, které rozhodl svým gólem Vojtěch Tomi.

Kdo v Sokolově čekal v důležitém zápase defenzivní hokej, tak musel být průběhem první třetiny překvapený. Baník poslal do vedení v čase 2:23 kapitán Tomáš Rohan, který po přihrávce Bílka trefil puk mezi betony Michajlova – 1:0. O čtrnáct vteřin později už byl zápas vyrovnaný, protože se sražená střela odrazila k Brožovi, který puk pohotově dopravil do branky – 1:1. Baníkovce do vedení poté poslal v oslabení Tomáš Jandus, který v čase 5:06 využil skvělé práce Slobody a bekhendem poslal puk pod horní tyčku – 2:1. Slávisté dokázali domácí znovu dotáhnout v čase 8:46, kdy dostal přihrávku od zadního mantinelu Ondráček a střelou na první tyč překonal Berana – 2:2. Slavie se dostala poprvé do vedení po přečíslení dva na jednoho, které v čase 14:02 zakončil přesnou střelou po přihrávce Žejdla Daniel Kružík – 2:3. Přesně o minutu později předvedl své šikovné ruce Daniel Přibyl, který na zlatém podnose připravil gól pro Jaromíra Kverku – 3:3.

Baník vstupoval do druhé třetiny přesilovou hrou, ve které si roli střelce a nahrávače prohodili Kverka s Přibylem a druhý jmenovaný střelou po ledě dal na 4:3. Velkou šanci na vyrovnání pak měl Kružík, který ale našel jen připravený beton Berana. Kružík ale nemusel smutnit dlouho, protože o pár vteřin později v čase 21:49 vzal při přečíslení koncovku na sebe a trefil přesně vzdálenější růžek – 4:4. Ve 26. mohl Sokolovu vrátit vedení Vracovský, který dostal nabito od Kverky, ale svůj pokus namířil do betonu slávistického brankaře. Sešívaní se dostali do vedení v čase 32:08, když střela od modré trefila Vlčka před brankou, ten se rychle zorientoval a poslal puk pod horní tyčku – 4:5. V přesilovce mohl vyrovnat Kverka, ale v dobré pozici našel jen připraveného Michajlova. Na rozdíl dvou branek mohli hosté odskočit ve 37. minutě, když Kružík našel před brankou Žejdla, ale Beran předvedl fantastický zákrok.

Do třetí třetiny se Baníku na rozdíl od těch předchozích nepodařilo vstoupit dobře. Hovorka vystřelil od modré čáry, Beran vyrazil puk jen na hokejku Baráka a ten v čase 41:02 poslal Slavii do vedení 4:6. Ve 44. měl snížení na hokejce Vracovský, ale z blízkosti nedokázal přehodit beton Michajlova. O minutu později vychytal Beran velkou šanci Knotka a udržel Baník ve hře o body. Kontaktní branka padla v čase 45:23, když střílenou přihrávkou našel Přibyl na brankovišti Kverku a bylo to 5:6. Srovnání přišlo v přesilové hře v čase 49:47, kdy se od modré čáry prosadil tvrdou střelou Jan Novák – 6:6. Ve zbytku třetiny už žádná velká šance k vidění nebyla a zápas tak zamířil do prodloužení

To začínalo přesilovkou Baníku, ve které tvrdě střílel Pohl, ale trefil Michajlova do betonu. Na druhé straně to zkoušel Hovorka, ale i on narazil na připraveného Adama Berana. V 63. minutě mohl rozhodnout opět Jan Pohl, ale trefil jen horní tyčku. Rozhodnutí tak přišlo v čase 63:11, kdy přečíslení dva na jednoho zakončil Tomi a vystřelil Baníku bod navíc – 7:6.