Mlčák, Hunkes, Forman, Furch, Poizl, Tureček (Popela)

Šťovíček, Bittner "C", Psota, Sklenář, Nedvídek, Střondala, Meluzin, Vodný "A", Gajarský, Krliš, Michálek, Ferda "A"

Kamil Pokorný

PLAY OFF: Baník jde do vedení 2:1 na zápasy

Baníkovci s Třebíčí už prohrávali 0:2, ale dokázali se vrátit do zápasu, který nakonec rozhodl v prodloužení krásným gólem Stanislav Vrhel. Baník vede 2:1 na zápasy a zítra v případě výhry může slavit historický postup do semifinále.

Baník dostal hned v první minutě možnost přesilovky, která se domácím moc nepodařila a jediná nebezpečná střela přišla z hokejky Kverky, který svůj pokus otřel o Jekelovu masku. Obrovskou šanci na otevření skóre měl ve třetí minutě Michálek, který jel sám na Berana, dobře si ho položil, ale nedokázal zakončit do prázdné branky. Na druhé straně se ocitl o minutu později ve slušné pozici Hašek, který si ale ideálně nezpracoval puk a vůbec nevystřelil. V 9. minutě se musela první třetina na 10 minut přerušit kvůli problému s ledovou plochou. Po přestávce už moc hokejové krásy k vidění nebyl a za zmínku stojí jen šance Erika Meluzína, který deset vteřin před koncem prvního dějství střílel na vzdálenější tyč.

První branka zápasu padla v čase 22:25, kdy Třebíč hrála v početní výhodě, kterou zakončil přesnou střelou nad lapačku Berana Vojtěch Střondala – 0:1. Baník také zahrozil v přesilovce, když v jejím závěru ve 28. minutě střílel z úhlu Bílek, ale následný závar vyřešil Jekel. Třebíč se dostala do vedení 0:2 v čase 30:12, když rychlý protiútok využil po křižné přihrávce prudkou střelou Štovíček, který poslal Berana na střídačku. Baníku se podařilo rychle odpověď, protože v čase 30:37 se Vracovskýprosadil střelou z otočky, kterou díky dobré práci Rohana na brankovišti Jekel neviděl – 1:2. Ve 34. minutě musel předvést poprvé své brankařské umění Cichoň proti Nedvídkovi, který se natlačil přes Kverku až do zakončení. Další těžký zákrok si Cichoň připsal ve 37. minutě, když se domácí obrana otevřela Poizlovi, ale ten tváří v tvář domácímu brankaři neuspěl. Po faulu na Pohla hráli baníkovci přesilovku, kterou nevyužili, ale 5 vteřin před koncem třetiny z pokračujícího tlaku přeci jen vyrovnali. Kverka poslal puk na Přibyla, jeho střelu Jekel ještě dokázal vyrazit, ale puk si na brankovišti našel Jurčík a v čase 39:54 srovnal na 2:2.

Václav Krliš se ve 44. minutě dostal do zakončení od pravého mantinelu, ale Cichoň dokázal jeho střelu vytáhnout. Ve 45. minutě to byli opět hosté, kteří zahrozili ve vlastním oslabení, ale Vodný prováhal nejlepší moment k zakončení. O minutu později mohl Baník poslat do vedení Jurčík, ale puk v přesilovce namířil jen do horní tyčky. V čase 51:47 už se skóre změnilo. Jurčík našel od zadního mantinelu před brankou Tomiho, který si potáhl puk do bekhendu a dal na 3:2. O chvilku později se puk odrazil mezi kruhy ke Kverkovi, ale ten v dobré pozici přestřelil. Třebíči se podařilo vyrovnat v početní výhodě v čase 54:07, když Střondalovu střelu tečoval za záda Cichoně Bittner – 3:3. V poslední minutě ještě nebezpečně nahazoval od modré Poizl, ale Cichoň puk udržel ve své výstroje a zápas poslal do prodloužení.

V 63. minutě dobře zatáhl puk Přibyl, zadovkou ho poslal na Kverku, ale ten našel jen připraveného Jekela. O minutu později se ocitl sám mezi kruhy Bittner, který vyslal prudkou, kterou Cichoň dokázal vyrazit. V 67. minutě dostal Baník možnost přesilovky, v jejímž závěru nebezpečně střílel Vracovský, ale Jekel vytáhl skvělý zákrok lapačkou. V čase 71:06 se v rohu krásně uvolnil Stanislav Vrhel, natlačil se k brance a poslal puk mezi Jekelovi betony – 4:3.