HC Baník Sokolov
Vyloučení - 2 min.: 3:5
Góly v přesilovce: 0:2, v oslabení: 0:0
Vstřelené branky + asistence
  • 23:31 Demel (Fronk, Šalda)
  • 30:38 Svoboda
  • 41:36 Straka (Hlava, Stránský)
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenéři:

Martin Štrba, Vojtěch Šik, David Fečo
Soupiska HC Verva Litvínov

Brankáři:

Zajíček (Čermák)

Obránci:

Zeman, Zile, Kolář, Šalda, Strejček, Demel, Baláž

Útočníci:

Hlava, Stránský, Straka, Sukeľ, Kudrna, Havelka, Berka, Zykmunt, Svoboda, Slavík, Chalupa, Fronk

Trenéři:

Vladimír Růžička, Karel Mlejnek

PŘÍPRAVA: S Litvínovem Baník padl 0:3

Druhý extraligový soupeř už byl nad baníkovské síly. Litvínov po bezbrankové první třetině dokázal ve druhém dějství odskočit na rozdíl dvou branek a v poslední třetině přidal ještě jeden gól a dokráčel si pro výhru 0:3.

Úvod zápasu patřil hostujícímu týmu, který se usadil v útočném pásmu, ale marně hledal střeleckou pozici, díky dobré obraně domácích. První třetina se hrála v dobrém tempu, ale moc šancí k vidění nebylo. Před polovinou třetiny Verva dobře zakombinovala, Kudrna našel, křížnou přihrávkou svého spoluhráče u vzdálenější tyčky, ale tomu kotouč vůbec nesednul. Ve 13. minutě Sukel nasměroval pěknou přihrávkou na Fronka, ten pohotově vystřelil z první a kotouč skončil na tyčce Michajlovovy branky. Kotouč ještě chvilku poskakoval na brankovišti, ale domácí obrana ho dokázala uklidit do bezpečí. Na konci první třetiny dostal Šalda dvouminutový trest za nedovolené bránění a Baník tak dostal možnost přesilovky. První polovina mu nevyšla, ale v té druhé už baníkovci Zajíčka zaměstnali. Za zmínku stojí hlavně střílená přihrávka Osmíka, kterou Vrhel namířil mezi betony.

Ve 22. minutě byl vyloučený Prošek a přesilovku si vyzkoušel i Litvínov. Ten si dokázal vytvořit tlak až v jejím závěru a hned z toho byla branka. V čase 23:31 dostal nabito na pravý kruh nabito Demel a jeho prudká rána pod víko skončila v síti - 0:1. Ve 26. minutě mohl jít Litvínov do dvoubrankového vedení, ale po hezké kombinaci nastřelil Hlava pravou tyčku za Michajlovem. O chvilku později byl zbytečně vyloučený Šalda za sekání a v následné přesilovce se k tvrdé střele dvakrát dostal Vracovský, s jehož pokusy si Zajíček dokázal poradit. V čase 30:38 se Litvínov prosadil podruhé. Hlava se po návratu z trestné hned zapojil do útočné akce, přihrával před branku, kde puk do prostoru brankoviště ztečoval jeden z domácích beků a Michajlov měl plné ruce práce, aby kotouč zastavil před brankovou čarou. Z následného tlaku se svým důrazem na brankovišti prosadil Svoboda - 0:2. V závěru třetiny hrál Baník v další početní výhodě, ve které málem inkasoval. Na přihrávku z druhé vlny si sjel Zeman, který dostal puk mezi kruhy, ale svou střelou orazítkoval zadní mantinel. V poslední minutě ještě nebezpečně tečoval Vašíček Vodičkovo nahození, ale Zajíček kotouč zastavil špičkou betonu.

Na začátku třetí třetiny seděl na trestné lavici domácí Vodička, když v čase 41:46 krásnou kombinaci s Havelkou a Kudrnou zakončil do prázdné branky zakončil Petr Straka a bylo to 0:3. Ve 45. minutě našlápl ve středním pásmu Vrhel, natlačil se před obránce a v tísni poslal puk na branku Zajíčka, který nepříjemnou střelu ztlumil na hrudníku. O minutu později se dostal do přečíslení dva na jednoho Berka s Havelkou, ale druhý jmenovaný svým pokusem našel jen připraveného Michajlova. V 53. minutě vybojoval faul na svou osobu v před brankovém prostoru Vašíček, ale přesilovka se domácím vůbec nepovedla a Zajíček nemusel vůbec zasahovat. Pět minut před koncem střílel z levého kruhu Kverka, puk litvínovskému brankaři vypadl z lapačky, ale ten ho nakonec dokázal přikrýt. Připravit Zajička o čisté konto se pokoušel dvě minuty před koncem baseballovým způsobem Tomi a následně i dorážkou na brankovišti Prošek, ale hostující brankař oba pokusy pokryl.

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.