Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda - Belko, Kotlík, tresty: 5:7

Plutnar, Krajčík, Bernad, Dlapa, Havlín, Tůma, Bulka

Beránek, Hladonik, Kofroň, Redlich, Jiskra, Baláž, Kružík, Sapoušek, Šmajda, Rymon

David Bruk, Jakub Grof, Václav Skuhravý, Pavel Kněžický

PŘÍPRAVA: Baník porazil Energii 1:0 po nájezdech

Baník vstoupil do přípravy výhrou nad extraligovou Energií. V zápase, ve kterém kralovali brankaři, padla rozhodující branka až v samostatných nájezdech, které rozhodl Vojtěch Tomi.
Ve druhé minutě si připsal svůj první úspěšný zákrok za Baník brankař Michajlov, který na své výstroji ztlumil nahození od od modré čáry. O chvilku později odvedl dobrou práci v útočném pásmu Rohan, který našel Jaroše, s jehož střelou si Hamalčík poradil. Před polovinou první třetiny to zkoušel z úhlu Jurčík, puk se po odrazu dostal k Beránkovi, který svůj únik nezakončil přesnou střelou. O chvíli později zkoušel zasunout puk mezi betony Michajlova Jiskra, ale jeho úmysl domácí brankař vystihl. V 9. minutě se dostal do samostatného úniku Baláž, ale ani on nenašel recept na Michajlova. Běžela 13. minuta a hezkou přihrávkou se prezentoval Kružík, který našel Rymona před brankou, ale mladý útočník opět ztroskotal na domácím brankaři. O minutu později předvedl další dva těžké zákroky Michajlov, který vychytal Ondřeje Beránka.

Dvě velké šance byly k vidění hned v úvodní minutě, kdy hrál Baník přesilovku. Nejprve to zkoušel rychlou střelou Tomi a o chvilku později zůstal volný na levém kruhu Vracovský, ale Hamalčík jeho střelu dokázal vyrazit. Redlich se navíc provinil proti pravidlům a domácí dostali možnost přesilové hry pět na tři, která Baníku vůbec nevyšla. Klejna předvedl ve 23. minutě při hře čtyři na čtyři pěknou akci, na jejímž konci zazvonila za Hamalčíkem tyčka. Ve 27. minutě založil rychlý brejk Rohan, který poslal puk na Tomka a hostující brankař měl s jeho pokusem plné ruce práce. Při pokusu o dorážku byl navíc faulovaný Rohan a domácí dostali možnost přesilové hry. Baník strávil celou přesilovku zaparkovaný v útočném pásmu a vytvořil si několik dobrých šancí. Tu největší měl mladý útočník Ton, který nedokázal trefit odrytou branku, protože mu puk přeskočil čepel hole. Ve 32. minutě měl velkou šanci navrátilec Marek Švec, ale jeho střelu na bližší tyč dokázal Hamalčík vytěsnit vyrážečkou mimo. Ve 36. minutě předvedl krásnou akci Hladonik, který předložil puk jako na zlatém podnose Beránkovi, ale ten ve vyložené šanci selhal.

V úvodu třetího dějství se dostal k puku mezi kruhy Martin Osmík, vyslal pohotovou střelu, kterou Hamalčík ukryl do své lapačky. Ve 44. minutě využil zaváhání v rozehrávce Vracovský, který ukradl kotouč energetikům, ale opět si vylámal zuby na hostujícím brankaři, Ve 48. minutě při přesilové hře dostal puk mezi kruhy David Kofroň, ale jeho střelu pod horní tyč dokázal Michajlov vyrazit. V 52. minutě vystřelil Havlín, puk se k němu se štěstím dostal zpátky, ale opět puk skončil u pozorného Michajlova. V 56. minutě střílel z otočky Daniel Kružík, Michajlov si proti střele dobře vyjel a dokázal ji vyrazit betonem. O minutu později založil rychlý protiútok Jurčík, který posunul puk na Zadražila, po jehož střele se musel Hamalčík hodně natáhnout. V 58. minutě se dostal Baník do přečíslení tři na jednoho, kdy nejprve zakončoval Vrhel, po něm se dostal k dorážce Rulík, ale ani ten nedokázal puk dotlačit do branky. 21 vteřin před koncem základní hrací doby byl faulovaný Kverka a baníkovci tak dohrávali třetí třetinu v přesilové hře, kterou nevyužili a zápas zamířil do nájezdů.

Rozhodující branku v nájezdech si připsal Vojtěch Tomi, který poslal svou kličku do bekhendu pod Hamalčíkovo vyrážečku - 1:0.

Ohlasy po utkání
Martin Štrba: Máme za sebou první přípravné utkání. Jsme rádi, že se nám podařilo zvítězit. Více nás samozřejmě zajímala předvedená hra. Sehráli jsme dobré utkání. Byly tam dobré momenty, které jsme dokázali přenést z tréninku, ale samozřejmě i věci, které musíme vypilovat. Vše si zítra vyhodnotíme a budeme dál tvrdě pracovat, tak abychom se co nejlépe připravili na začátek ligy.