Rozhodčí: Zubzanda, Pastier - Belko, Juránek, tresty: 5:6

Horák (31.-60. Běhula)

Březák, Kadeřávek, Záruba, Seemann, F. Hynek, Váchal, Petrásek, Kučera

Remeš, Eret, T. Svoboda, Mála, Putz, Chrpa, Veselý, Koblížek, Zajíček, Starý, Vostiňák, Príhoda

PŘÍPRAVA: Na úvod přípravy Baník prohrál s Chomutovem

Baníkovci v prvním přípravném utkání přivítali na svém ledě chomutovské Piráty, se kterými po třetinách 0:1, 1:1 a 0:0 prohráli celkově 1:2.

Úvod zápasu byl plný nepřesností a ani jeden z brankařů se pořádně nedostal do akce. První vážnější situace byla k vidění až v 5. minutě, když po přečíslení tři na dva nebezpečně z pravého kruhu střílel Ondřej Příhoda, ale našel jen připraveného Hamalčíka. V 7. minutě dostali Piráti možnost přesilové hry, která navíc byla vylepšena po 47 vteřinách dalším vyloučením baníkovců. Hosté se usadili v útočném pásmu a dvakrát nebezpečně střílel Tadeáš Svoboda. Zbytek oslabení svěřenci Tomáše Marišky dokázali ubránit. V 16. minutě poprvé pořádně Horáka v brance Chomutova prověřil střelou nad ledem Vrdlovec, ale trefil jen jeho beton. V 18. minutě se dostal ke střele Martin Starý, jenže Hamalčík si jeho střelu i přes zakrytý výhled našel. V čase 19:46 se k dorážce z bezprostřední blízkosti dostal Jakub Veselý, který dokázal puk dotlačit do branky a poslal Piráty do vedení 0:1.

Hned v první minutě druhé třetiny mohl navýšit vedení Chomutova Svoboda, ale z bezprostřední blízkosti puk do branky nedostal. V čase 22:58 se už ale Piráti radovali, protože přesnou střelou pod horní tyčku se prezentoval Príhoda – 0:2. Horák měl ve 27. minutě plné ruce práce s nepříjemnou střelou Rohana, která byla navíc tečovaná, ale nakonec skončila v jeho rozkleku. Ve 29. minutě se dostal do samostatného úniku Veselý, jenže svůj střelecký pokus poslal do pravé tyče. Domácím se podařilo snížit v čase 36:04, když Vrdlovec našel u pravé tyče volného Adamce, který měl dostatek času zamířit a rozvlnit síť za Běhulou – 1:2.

Ve třetí třetině se čekalo na střelu až do 43. minuty, kdy to zkoušel Veselý, ale našel jen připravenou lapačku Hamalčíka. Velkou šanci na vyrovnání měl ve 45. minutě Adamec po pěkné kombinaci s Vrdlovcem a Vracovským, ale jeho střela z první skončila na špičce betonu chomutovského brankaře. V 50. minutě za Hamalčíkem podruhé v zápase zazvonila tyčka, kterou nastřelil z úhlu Koblížek. Martin Rohan to v 52. minutě zkoušel nahozením od modré čáry, ale kotouč si Běhula dokázal najít. V 53. minutě dostal Baník možnost hrát minutu a patnáct vteřin hrát přesilovou hru pět na tři, ve které si vytvořil dobrý tlak, ale v branku ho neproměnil. Dvě minuty před koncem v závěru přesilovky ukryl Martin Rohan šikovně svojí střelu, jenže tak bohužel pro baníkovce skončila na tyčce.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Mariška: V první třetině jsme byli zbytečně ustrašení, možná i přemotivovaní, a z toho vyplynuly i zbytečné fauly, které nás poslali do oslabení. Celkově první polovina zápasu nebyla podle našich představ. V druhé polovině už se tam začali objevovat systémové věci, které trénujeme a chceme je přenést i do samotné hry. Měli jsme dobrý pohyb, ale nedařilo se nán hrát dobře na puku a to byl důvod toho, že se nám nepodařilo vyhrát. Mrzí nás to, protože jsme chtěli první domácí zápas před našimi fanoušky vyhrát.