Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
19.6. 2019 | Klub | Tomáš Bouda
Sdělení prezidenta klubu

Sdělení prezidenta klubu

Sdělení prezidenta klubu a nově i jednatele HC Baník Sokolov, s.r.o. pana Václava Dobřemysla k přípravě nadcházející sezony

Zdravím všechny čtenáře a příznivce Baníku. Předně přeji všem krásné léto a věřím, že se v září opět uvidíme na zimním stadionu. Na úvod mého sdělení je ještě jednou třeba poděkovat všem, kteří pomohli k úspěchům v uplynulé sezoně. Vím, že jsem děkoval několikrát a snad i všem, ale nikdy toho nebude dost. Dělám to rád i nyní a to i proto, abychom si i v hektice příprav další sezony připomněli a uvědomili, co jsme společně dokázali. Už od posledního zápasu a oslav postupu pracujeme na tom, abychom na minulou sezonu úspěšně navázali a až se na zimáku zase potkáme tak abychom společně mohli mít opět radost z dobrého hokeje.

Té práce je neskutečně moc. Deklarovali jsme, že ve střednědobém horizontu chceme A-mužstvo posunout do první ligy a hodně zkvalitnit a zásadně rozvíjet i mládež. Za touto úvahou stála samozřejmě nějaká analýza toho, co to přinese za změny, co vše budeme nuceni udělat a velmi odpovědně jsme posuzovali naše možnosti a dlouhodobou udržitelnost těchto kroků. A to včetně odpovědnosti za tato rozhodnutí směrem ke klubu, k partnerům, k regionu a také k vám, našim fanouškům a divákům. Avšak teprve realita fungování v nových podmínkách a schopnost uspět potvrdí, že to bylo rozhodnutí správné a máme opravdu schopnost uspět. Ujišťuji, že ke všem úkolům a tématům přistupujeme s velkou pokorou, odpovědností a s maximální snahu udělat vše pro úspěch. Takže jak jsme na tom?

Základním bodem jsou samozřejmě finance. Jednání jsme zahájili již v květnu a to ať už na úrovni příslibů, tak na úrovni jednáních o jejich dotažení do reality, tak i v oblasti oslovení nových partnerů. Ne všichni partneři jsou schopni navýšit podporu, nicméně můžeme s hrdostí sdělit, že zatím žádný partner náš klub neopustil a výrazná většina svojí podporu dokázala dokonce navýšit. Za toto vše jim děkujeme. Již nyní se podařilo získat i některé nové partnery. Získali jsme podporu Karlovarského kraje. Finální jednání probíhají s vedením Města Sokolov a s řadou dalších partnerů jsme blízko podpisu smluv. Rozpočet máme nastaven velmi efektivně, včetně řady dobrovolníků dělajících svou práci bez nároku na odměnu a tudíž nám to umožňuje šetřit i náklady na management ve srovnání s jinými kluby. Rozpočet máme připraven na úrovni cca 15 - 17 milionů Kč, a když se veškeré předjednané dohody úspěšně zrealizují, máme jej nyní naplněn na úrovni cca 75 %. O naplnění zbylé části vedeme velmi intenzivní jednání s dalšími partnery a institucemi v regionu i mimo region. Také spoléháme na vás fanoušky, kteří pomůžete, ať už zejména nákupem permanentek nebo úhradou vstupného a o hokej bude v Sokolově nadále zájem.

Co se hráčského kádru týče, nadále pokračujeme v naší cestě založené na maximálním zapojení odchovanců, na hráčích kteří mají vztah ke klubu a regionu, chtějí tu hrát i za cenu třeba nižších odměn a na hráčích, kteří si postup vybojovali. Kompletní hráčský kádr představil a dále představí i s doplněními sportovní manažer Karel Mlejnek. Změn nechceme určitě udělat moc, rádi zapojíme a dáme šanci dalším mladým hráčům a kádr posílíme o opory se zájmem o klub a s pozitivním osobním vztahem ke klubu. Konkrétní jména, která ještě tým doplní, přineseme v momentě, kdy bude vše i administrativně dotaženo. Věřím, že ačkoli ve mzdových nákladech se budeme pohybovat v nižších patrech tabulky, tak bojovností, organizovaností a srdcem doženeme tento handicap a budeme konkurenceschopní. Konkrétní cíl nemáme, chceme to dělat dobře, jít zápas od zápasu, velkou odměnou by nám byla účast v play off. Realizační tým a sportovní úsek povede samozřejmě nadále Karel Mlejnek, má naší plnou důvěru a podporu a byli bychom velmi rádi, kdybychom se dokázali dohodnout na delší spolupráci i pro další sezony. I realizační tým bude téměř výhradně založen na odchovancích klubu a na lidech z regionu.

Velký posun jsme udělali a chystáme udělat u mládeže. Posílili jsme a zkvalitnili trenérské týmy, velmi intenzivně se staráme o nábor, doškolujeme a rozvíjíme trenéry. Nově jsme se přihlásili do žákovské ligy, abychom umožnili naším hráčům kvalitní herní konfrontaci. Staráme se nejen o rozvoj herních dovedností, ale také o rozvoj těch lidských a odborných. Proto máme pro všechny hráče klubu nově připraven dlouhodobý několikaletý program, kde budeme pracovat na jejich rozvoji po osobnostní, lidské stránce a aby měli osvojené i základní a potřebné schopnosti k běžnému životu. Je to podle mne skvělý projekt, který stojí hodně úsilí, nějaké finance (mimochodem ještě hledáme samostatně partnera pro tento projekt), ale efekt to bude mít velký. Moc děkuji všem, co se o to starají a připravují to.

Několikrát jsem již zmínil klíčovou roli fanoušků. Uvědomuje si jí a není to jen fráze. Chceme to i v praxi dokázat. Velmi intenzivně jednáme s městem a s vedením společnosti SOTES o průběžném vylepšování podmínek na zimním stadionu. I zde hrají klíčovou roli finance. Určitě se nepodaří vše změnit ze dne na den. Nicméně věřím, že některé změny do začátku sezony společně dotáhneme k realizaci a že změnu každý návštěvník bude pozitivně vnímat. Za neméně důležité však považuji i to, že existují další vize a projekty, jednáme o nich, připravujeme je a hledáme řešení směřující k jejich realizaci. Bez kvalitního zázemí klub nemůže dobře fungovat, uvědomujeme si to a jedna z priorit, na kterých budeme pracovat trvale. Hodně zapracujeme na zajištění bezpečnosti a dobré atmosféry na zimním stadionu. Velký posun v zázemí samozřejmě přinese probíhající rekonstrukce šaten zimního stadionu. Stále věříme, že se vše stihne do zahájení soutěžní části sezony a první domácí zápas 14. 9. proti Porubě už na našem ZS přivítáme a odehrajeme.

Z pohledu marketingu plánujeme rovněž celou řadu akcí. Již proběhlo první setkání s fanoušky, plánujeme představení týmu při koncertu na Koupališti Michal dne 23. 8. 2019, den s Baníkem u našeho partnera ve Františkových Lázní a další akce. Velkou inovací je projekt “Sokolí rodiny“, na který (ačkoli bude představen samostatně a intenzivněji) bych chtěl už nyní aspoň takto upozornit. Opět hodně práce, ale bude to něco nového, co nás s fanoušky zase více propojí.

V posledním bodě bych ještě zmínil, že v klubu proběhla také Valná hromada, která zvolila nový výkonný výbor a nového jednatele. Všem nově zvoleným spolupracovníkům ke zvolení a jmenování do pozic gratuluji, přeji, aby je práce bavila, měli z ní radost a dosáhli jsme společně dobrých výsledků. O všech jednotlivých projektech, změnách a další fázi příprav budeme konkrétně informovat. Pokud vás zajímá něco dalšího, nebo nenaleznete všechny informace, můžete využít e-mailové komunikace a adresy redakce@hcsokolov.cz

S pozdravem

Václav Dobřemysl

Prezident klubu HC Baník Sokolov

Krátké zprávy
Tréninky 18. 11. 2019 - 24. 11. 2019
HC Baník Sokolov - HC Tachov 3:4
ZDE
Tréninky 11. 11. - 17. 11.
Zápasy - VENKU
Zápasy - DOMA

Odkaz
Termíny pro platbu - ZDE
Odkaz - ZDE
HC Baník Sokolov hledá hostesky do VIP místností. Zájemkyně ať se hlásí na email: suchoparova@hcsokolov.cz
Byla aktualizována soupiska A-týmu včetně nových profilových fotografií
HC Baník Sokolov přijme pořadatele - vhodné pro studenty/studentky (obsluha parkoviště, směrování diváků, kontrola vstupenek). Informace na e-mailu plachy@hcsokolov.cz
Hobby tréninky pokračují i v sezoně 19/20 vždy pravidelně každý pátek od 7:15 do 8:15 pod vedením Tomáše Kvapila. První trénink je naplánován na 6. 9. 2019.
Členské příspěvky - zde
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Ke stažení zde
Podrobné info zde
Ke stažení zde

POZOR! Platí možnost platit přes účet, ale při platbě hotově došlo ke změně: Příspěvky se hradí u p. Rostislava Králíka v termínu 1.8. - 30.9.2018, od PO do PÁ ,vždy mezi 15:00 - 17:00 hodin
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).