10.9. 2020 | A-tým | Tomáš Stehlík
Manuál fanouška před startem Chance ligy

Nová sezona Chance ligy klepe na dveře. Hokejové léto bylo z důvodu epidemie nemoci COVID-19 plné zmatků a změn, co se týče složení, herního systému a rozlosování ligy. Pojďme si shrnout veškeré potřebné informace, které potřebujeme, než se naplno roztočí kolotoč druhé nejvyšší české hokejové soutěže.

Baník vstupuje do druhé sezony v Chance lize jako vyměněný. Bez dlouhodobého sponzora Sokolovské uhelné, s mnoha změnami v kádru (aktuální soupisku najdete zde), s novými dresy a s cílem bojovat o postup do play off. V přípravném období, které se kvůli karanténě muselo také několikrát přeorganizovat, Baník stihl odehrát sedm utkání. Čtyřikrát odcházeli sokolovští jako vítězové, z toho dvakrát po samostatných nájezdech, třikrát naopak padli, včetně porážky 3:4 v prodloužení v prvním zápasu se Slavií.

Chance liga bude mít v nové sezoně nakonec 18 účastníků. Finanční potíže dohnaly chomutovské Piráty, kteří se nakonec musí pokusit o restart až v krajské soutěži. Sezona bude rozdělena do dvou částí. Základní část se bude hrát tříkolově, každý s každým, celkem 51 utkání. První čtyři se mohou těšit na play off, týmy na pátém až dvanáctém místě čekají boje v předkole. Pro kluby na 13. - 18. místě sezona končí. Chance liga bude letos znovu nesestupová.
Předkolo play off se bude hrát na tři vítězná utkání, následné play off klasicky na čtyři. Vítěz vyřazovací části získává právo na účast v příštím ročníku Tipsport extraligy. Další podrobnosti o herním systému a podmínkách dohrání soutěže v době koronavirové krize najdete v tomto článku. Baník začne novou sezonu na druhém konci republiky. V sobotu 12. září odehraje první kolo od 17 hodin na ledě Havířova. Doma se pak poprvé představí ve středu 16. září, kdy do Sokolova přijedou Litoměřice. Začátky utkání jsou na sokolovském zimním stadionu ve středu v 18 a v sobotu v 17 hodin.

Pokud nenastane nějaký zásadní zvrat, na utkání Chance ligy bude povolen vstup fanouškům. Platí však přísná hygienická opatření, která zde zmiňujeme pravidelně. Apelujeme na všechny fanoušky, kteří nás přijdou podpořit, aby tato pravidla dodržovali.

Vstupné na všechny domácí zápasy Baníku je jednotné a činí 100,- Kč. Děti do 12 let a držitelé průkazu ZTP nebo ZTP/P mají vstup zdarma. V prodeji jsou stále také permanentní vstupenky,  a to ve dvou variantách. Klasická permanentka vyjde 1.990,- Kč, za permanentku a vstup do Sokolí rodiny zaplatíte 3.500,- Kč. Výhody, které permanentní vstupenky přinášejí, a rozdíly mezi nimi jsme podrobně popsali v tomto článku. Prodej permanentních vstupenek nadále pokračuje, proto neváhejte a zajistěte si své místo na stadionu.
Těšíme se na vás!
Poslední utkání základní skupiny na MS našim juniorům vyšel, Rakousku vstřelili sedm branek a vyhráli jasně 7:0. Ve čtvrtfinále vyzvou v neděli 3. ledna v 1:00 ráno našeho času domácí reprezentaci. Michal Gut vinou lehčího zranění do zápasu s Rakouskem nezasáhl.
Třetí utkání základní skupiny české juniorské reprezentaci nevyšlo, když týmu USA naši mladíci podlehli vysoko 0:7. Michal Gut strávil na ledě jen necelé dvě minuty (3 střídání) v první třetině. Připsal si jednu střelu na branku a prohranou buly.
Michal Gut nastoupil ve třetí formaci s Pavlem Novákem a Adamem Raškou. Strávil na ledě přes 10 minut a připsal si dvě trestné minuty.