25.8. 2020 | A-tým | Anna Veselá
Chance liga zná herní systém i rozpis, Baník začne v Havířově

Výkonný výbor Českého hokeje v úterý odpoledne schválil herní systém Chance ligy pro sezonu 2020/2021. Následně proběhlo i nové rozlosování soutěže. Více naleznete v následujících řádcích.

Podoba Chance ligy v sezoně 2020/2021  (zdroj Hokej.cz):

V tříkolové základní části sehraje každý z účastníků 51 utkání. Čtyři nejlépe umístěná mužstva postoupí přímo do play off, celky na páté až dvanácté příčce se střetnou v předkole. Pro mužstva umístěná na třináctém až osmnáctém místě soutěž po základní části skončí.

Předkolo play off se bude hrát na tři, zatímco vlastní play off na čtyři vítězná utkání. Vítěz vyřazovací části získá právo účasti v Tipsport extralize 2021/22, přičemž podle návrhu klubů a s přihlédnutím k mimořádným okolnostem, které sezonu doprovázejí, bude Chance liga v ročníku 2020/21 nesestupová.

Podmínkou postupu do další fáze soutěže bude, aby mužstvo sehrálo v její základní části alespoň polovinu utkání. Zápasy základní části, které nebude možné vzhledem ke karanténním opatřením sehrát podle rozpisu, se musí uskutečnit do čtyřiceti dnů po původním termínu, jinak budou považovány za nesehrané. V případě, že některé z mužstev nesehraje v základní části všechna utkání, do tabulky mu bude započítán průměrný bodový zisk.

Zápasy play off, které nebude možné kvůli karanténním opatřením sehrát vůbec, budou kontumovány s tím, že pokud by se opatření týkala obou zúčastněných mužstev, může být série rozhodnutím sportovně-technické komise ČSLH zkrácena. V případě, že by musela být předčasně ukončena celá vyřazovací část, právo postupu do Tipsport extraligy v sezóně 2021/22 získá klub, který dosáhl nejlepšího umístění v základní části a ke dni ukončení soutěže nebyl vyřazen z play off.

Během úterního odpoledne byl vydán také nový rozpis následující sezony, který najdete ZDE. Baník začne 12.9. v Havířově, na domácím ledě se poprvé představí 16.9. proti Litoměřicím.

Připomínáme, že nadále probíhá prodej permanentních vstupenek. Více informací naleznete pod tímto odkazem.