5.3. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: V posledním domácím utkání základní části hostíme Přerov

Poslední domácí zápas základní částí postaví Baníku do cesty tým HC ZUBR Přerov, kterému patří 2. místo v tabulce s jednobodovou ztrátou na vedoucí Kladno. Zápas startuje v 17:00 a sledovat ho můžete opět na webu hokejka.cz.

Přerov ve svém posledním zápase přivítal poslední tým tabulky Trhače Kadaň, ale žádná branková smršť domácích se nekonala. Kadaň vedla po gólu Veselého a Zubři zápas otočili až ve třetí třetině. „Byl to vyrovnaný zápas. Nebyli jsme nastavení, jak bychom měli být. Táhlo se to s námi až do konce. Jsme rádi za tři body, ale za výkon určitě ne. Respekt před Kadaní, hrála dobře," zhodnotil zápas hlavní trenér Vladimír Kočara. Přerovští v této sezoně už ve svém brankovišti využili celkem sedm brankařů. Po odchodu Ondřeje Kacetla do extraligy dostává nejvíc prostoru dvoje Michal Michael Petrásek, kterému kryje záda dvojice Michal Postava a Vladimír Holík. Zubři přišli také o svého nejlepšího obránce Josefa Hrabala (7+17), který využil možnosti dohrát sezonu v zahraničí a přestoupil do Villachu. Ze stávajících obránců v kádru je nejproduktivnější Mikuláš Zbořil, který za 32 zápasů vstřelil 2 góly a na 12 jich přihrál. Útočníkům vládce pětatřicetiletý Roman Pšurný (12+21). Nejlepším střelcem je Vlastimil Dostálek, který přišel před sezonou ze Vsetína a v tomto ročníku pomohl Přerovu osmnácti góly. V prvním letošním měření sil baníkovské útočníky dokázal Ondřej Kacetl vynulovat a díky jeho výkonu vyhráli Zubři 4:0.

HC ZUBR Přerov 3:1 SK Trhači Kadaň

Branky: 38. Süss (Jakub Svoboda, Dluhoš), 41. Süss (Hejcman, Jakub Svoboda), 60. Jakub Svoboda (Zbořil, Hejcman) – 14. Veselý (Homer, Horáček)

Sestava: Petrásek – Dluhoš, Forman, Krisl, Zbořil, Kubeš, Mlčák, Dřímal – Dostálek, Pšurný, Doležal – Süss, Hejcman, Jakub Svoboda – Štefka, Dvořák, Matěj Svoboda – Dobša, Indrák, Goiš

Baník v posledním utkání nastoupil na Kladně, ale bodovat nedokázal. Rytíři ukázali svoji herní pohodu a podařilo se jim vyhrát po páté v řadě. K zápasu se vrátil Michal Gut, který měl prsty v obou gólech Baníku, které vstřelil Tomáš Vracovský: „Věděli jsme, že nás nečeká snadné utkání a to se potvrdilo. Kladno ukázalo, že má zkušený tým, který navíc hraje v dobré formě. Je velká škoda, že jsme po vyrovnávací brance poměrně rychle inkasovali a pak dostali gól do šatny. Ve třetí třetině si Kladno už výsledek pohlídalo.” V následujícím zápase, který bude zároveň posledním domácím v základní části, Baník přivítá Přerov. „Máme před sebou další těžký zápas s druhým týmem tabulky. Letos jsme už ale několikrát ukázali, že když hrajeme svůj hokej, můžeme porazit každého,” říká osmnáctiletý útočník, který letos posbíral už 21 bodů. Baník má stále ještě teoretickou šanci začít v předkole doma, ale nezáleží už jen na něm. Třebíč by musela obě utkání prohrát a svěřenci Tomáše Hamary získat z posledních dvou zápasů plný počet bodů. Držet baníkovcům palce u streamu, který startuje v sobotu v 17:00 na www.hokejka.cz.

Rytíři Kladno 5:2 HC Baník Sokolov

Branky: 11. Machala (Jágr), 17. Filip (Hajný), 35. Hlava (Kubík), 40. Kubík (Marosz, Račuk), 52. Machala (Jágr, Frye) - 28. Vracovský (Gut, Rohan), 33. Vracovský (Pohl, Gut)

Sestava: Neužil - Pohl, Poizl, Kadeřávek, Klejna, Přindiš, Březák, Tureček - Švec, Rohan, Tůma - Vitouch, Gut, Hašek - Vracovský, Vrána, Kropáček - Rulík, Prymula, Křemen