Ptejte se

V této rubrice odpovídá na dotazy našich fanoušků generální manažer HC Baník Sokolov. Pokud vás něco zajímá, napište nám na email redakce@hcsokolov.cz.

Dobrý den.
Dnes bylo v médiích, že hráč Vildumetz bude hrát za Šumperk. Zajímá mne, zda jsme o něj také projevili zájem. Že by jej to lákalo zrovna tam mi nepřipadá pravděpodobné.
26.3. 2021

Dobrý den, s Tomášem Vildumetzem jsme směrem k další sezóně nejednali a v rámci spolupráce s HC Energie tento hráč nebyl také ze strany partnerského klubu řešen.
Mgr. David Soukup - generální manažer

Zdravím.Využívám možnosti dotazů na pana Soukupa.Zajímalo by mně jak klub zvládá tuto dobu,zda je dost financí na probíhající sezónu a jak to vypadá s příští sezónou.Dále jestli bude nadále spolupráce s Energií a Spartou.Nebo s jiným klubem?
3.3. 2021

Dobrý den, samozřejmě je hodně složité, zvláště v našem regionu, zajistit finance na fungování a chod klubu. Naše filozofie je taková, že za každé situace musí být sezona připravena s vyrovnaným rozpočtem a nesmíme vytvářet závazky, které nejsme schopni uhradit. Takže uplynulé roky, tento rok a i nadcházející sezony budou vždy připraveny tak, že nikde nikomu nic dlužit dlouhodobě nebudeme. Na pokrytí závazků tedy finance musíme najít vždy. Kde se ten tlak ale projevuje, tak to je na straně nákladů. Musíme být maximálně efektivní a šetřit úplně všude a na všem a z druhé strany držet nějakou úroveň výsledků. To je velmi složité a v tomto směru je současná sezona a výhled té nadcházející velmi komplikovaný. V tuto chvíli připravujeme rozpočet na další sezonu a už teď víme, že ty úspory budou muset být ještě výraznější. Je to celé složitější v tom, že příští sezona bude klíčová ve schopnosti stabilizace klubu v Chance lize. V podstatě polovina týmů bude ohrožena sestupem a pohybovat se s našimi finančními možnostmi v horní polovině tabulky v situaci, kdy ostatní týmy spíše ještě posílí, to bude opravdu těžký úkol. I v tomto smyslu samozřejmě vítáme spolupráci s HC Energie KV a s HC Sparta a velmi se snažíme, abychom se na pokračování spolupráce dohodli, spolupráce měla nějakou přidanou hodnotu pro všechny zúčastněné a dále se rozvíjela. Každý z těch klubů funguje trošku jinak, takže i ta forma spolupráce je pak individualizovaná. S oběma partnery již proběhlo několik úvodních jednání, řada věcí se ještě bude řešit a dolaďovat, ale už nyní lze konstatovat, že s oběma kluby budeme jistě spolupracovat i v nadcházející sezoně.
Mgr. David Soukup - generální manažer

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.