Ptejte se

V této rubrice odpovídá na dotazy našich fanoušků generální manažer HC Baník Sokolov. Pokud vás něco zajímá, napište nám na email redakce@hcsokolov.cz.

Dobrý den.
Dnes bylo v médiích, že hráč Vildumetz bude hrát za Šumperk. Zajímá mne, zda jsme o něj také projevili zájem. Že by jej to lákalo zrovna tam mi nepřipadá pravděpodobné.
26.3. 2021

Dobrý den, s Tomášem Vildumetzem jsme směrem k další sezóně nejednali a v rámci spolupráce s HC Energie tento hráč nebyl také ze strany partnerského klubu řešen.
Mgr. David Soukup - generální manažer

Zdravím.Využívám možnosti dotazů na pana Soukupa.Zajímalo by mně jak klub zvládá tuto dobu,zda je dost financí na probíhající sezónu a jak to vypadá s příští sezónou.Dále jestli bude nadále spolupráce s Energií a Spartou.Nebo s jiným klubem?
3.3. 2021

Dobrý den, samozřejmě je hodně složité, zvláště v našem regionu, zajistit finance na fungování a chod klubu. Naše filozofie je taková, že za každé situace musí být sezona připravena s vyrovnaným rozpočtem a nesmíme vytvářet závazky, které nejsme schopni uhradit. Takže uplynulé roky, tento rok a i nadcházející sezony budou vždy připraveny tak, že nikde nikomu nic dlužit dlouhodobě nebudeme. Na pokrytí závazků tedy finance musíme najít vždy. Kde se ten tlak ale projevuje, tak to je na straně nákladů. Musíme být maximálně efektivní a šetřit úplně všude a na všem a z druhé strany držet nějakou úroveň výsledků. To je velmi složité a v tomto směru je současná sezona a výhled té nadcházející velmi komplikovaný. V tuto chvíli připravujeme rozpočet na další sezonu a už teď víme, že ty úspory budou muset být ještě výraznější. Je to celé složitější v tom, že příští sezona bude klíčová ve schopnosti stabilizace klubu v Chance lize. V podstatě polovina týmů bude ohrožena sestupem a pohybovat se s našimi finančními možnostmi v horní polovině tabulky v situaci, kdy ostatní týmy spíše ještě posílí, to bude opravdu těžký úkol. I v tomto smyslu samozřejmě vítáme spolupráci s HC Energie KV a s HC Sparta a velmi se snažíme, abychom se na pokračování spolupráce dohodli, spolupráce měla nějakou přidanou hodnotu pro všechny zúčastněné a dále se rozvíjela. Každý z těch klubů funguje trošku jinak, takže i ta forma spolupráce je pak individualizovaná. S oběma partnery již proběhlo několik úvodních jednání, řada věcí se ještě bude řešit a dolaďovat, ale už nyní lze konstatovat, že s oběma kluby budeme jistě spolupracovat i v nadcházející sezoně.
Mgr. David Soukup - generální manažer

Osmnáctiletý brankář Patrik Hamrla, který v minulé sezoně nastupoval i za Baník, byl draftován do NHL. V pořadí jako 83. si mladého brankáře vybral tým Carolina Hurricanes. V minulosti byl ze stejné pozice draftován například Lukáš Mensator.
Fotografie ZDE
Hokejová reprezentace do 20 let se v následujícím týdnu utká postupně dvakrát s Finskem a dvakrát se Švýcarskem. Do nominace se dostali i hráči, které známe z našeho dresu - brankář Jan Bednář, obránce Jiří Ticháček a útočníci Tomáš Urban, Jakub Konečný a Lukáš Stehlík. Zranění z posledního tréninku bohužel nepustí do hry útočníka Michala Guta. První zápas sehrají naši mladíci v pondělí 19. července ve 14 hodin.
Komise rozhodčích Karlovarského hokeje pořádá od 28. do 29. 8. 2021 kurz pro získání licence rozhodčího. Veškeré potřebné informace, kontakty a přihlášku najdete na webu Karlovarského hokeje.