10.5. 2024 | Klub | Roman Kořinek
V anketě Sportovec města Sokolova za rok 2023 získal hokejový Baník čtyři ocenění

Hokejový Baník Sokolov zve sportovní příznivce a fanoušky klubu na slavnostní vyhlášení ankety Sportovec města Sokolova za rok 2023. Mezi oceněnými má klub hned čtyři zástupce.

Titul Sportovec města Sokolova 2023 v kategorii dospělí jednotlivci převezme Jaromír Kverka mladší, kterému se v roce 2023 velmi dařilo. V prvoligové sezoně Chance ligy skončil na druhém místě v kanadském bodování celé soutěže.

Další zástupce sokolovského hokeje, který získal ocenění, je tým dorostenců působící v Lize dorostu ČR, který měl za úkol udržet se ve zmíněné celorepublikové soutěži. To hráči bezezbytku splnili a navíc si svými výkony v závěru základní části soutěže řekli o účast v play off. Ani tam se ale cesta sokolovských mladíků nezastavila a vrcholem skvělé sezony pro ně byla účast v baráži o extraligu.

Cenu v kategorii Trenér mládeže si převezme trenér Baníku Ivan Říha, který se věnuje hráčům a hráčkám v nejmenších a nejmladších kategoriích. Jeho nadšení, zapálenost, pracovitost a entuziasmus jsou pro začátek kariér malých hokejistů naprosto klíčové. Ivan se stará nejen o tréninky samotné, ale nedílnou součástí jeho skvělé práce pro HC Baník Sokolov jsou nábory nových hokejistů. Hokeji věnuje veškerý volný čas a pro trenérský tým mládeže HC Baník Sokolov je naprosto nepostradatelný. Ve svém už tak nabitém časovém vytížení se ještě dokáže naplno věnovat B-týmu, kde je manažer, kapitán a jeho opora.

Sportovní Osobností za rok 2023 se stal sekretář klubu a předseda HC Baník Sokolov, z. s., Karel Makovec. Ten sice ukončil svoji hráčskou kariéru již ve 24 letech po vleklých zdravotních potížích, způsobených zraněním, ale následně se zapojil do trenérské práce s mládeží a získal potřebnou trenérskou, ale i masérskou licenci. Od roku 1990 působí v klubu nastálo a v roce 1991 při vzniku samostatného hokejového klubu byl jedním z jeho prvních zaměstnanců. Od té doby v HC Baník Sokolov prošel všemi funkcemi od administrativního pracovníka, maséra, trenéra, manažera, vedoucího A mužstva až po současnou pozici.

Volné vstupenky na slavnostní vyhlášení ankety Sportovec města Sokolova za rok 2023, které se koná v pondělí 20 května od 17:30 v Městském divadle Sokolov, si můžete zdarma vyzvednout u zmíněného sekretáře klubu Karla Makovce na zimním stadionu.