23.6. 2022 | Projekty | Tomáš Bouda
Baník pořádá workshop pro hráče a rodiče

HC Baník Sokolov pořádá další velký projekt. Do Sokolova se ve čtvrtek 23.6. sjedou hokejové osobnosti.

Čtvrteční odpoledne bude v Městském divadle patřit Baníku. Klub zde totiž pořádá workhshop, ke kterému sezval rodiče hráčů a také samotné hráče mládeže. Program tohoto setkání bude více než zajímavý. Pozvání totiž přijali bývalý trenér reprezentace do 20 let Karel Mlejnek, který dovedl Baník do Chance ligy a v divadle bude hovořit o vizích HC Baník Sokolov, na jejichž začátku byl. Dále se představí obránce reprezentace do dvaceti let a extraligového Kladna Jiří Ticháček, odchovanec klubu, který povede rozhovor právě se svým bývalým trenérem z reprezentace.

Zajímavé téma si připravil také kondiční trenér Martin Pospíchal z Obludária Gym, jenž bude hovořit o demystifikaci kondiční a silové přípravy mládeže. A na závěr pak vystoupí jedna z osobností českého hokeje a další odchovanec klubu Radek Duda, pohovoří na téma, jaká je cesta z Baníku až do top soutěží.

Po skončení akce je plánována autogramiáda. V publiku pak bude i část týmu Baníku, kdy hráči budou také připraveni s podpisovými kartami.

HC Baník Sokolov tímto workshopem navazuje na předchozí semináře a také na další projekty, především pro mládež.

Workshop začíná v 16:00 hodin

29. týden (18. 7. - 24. 7.) - ZDE
30. týden (25. 7. - 31. 7.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.