• 38:06 Petrov Daniel (Navrátil, Novák O.)
  • 51:05 Petrov Daniel (Beer, Veverka Jakub)
Třemošná - Klatovy "B" 4:5
Tachov - Mar. Lázně 0:5 KK

Jiří Veverka

Drtivý závěr B-týmu a třetí místo po základní části

B-tým Baníku zajížděl v posledním kole základní části do Domažlic. Zde potřeboval bodovat, aby uhájil třetí místo v tabulce, a to se povedlo. Baník v poslední třetině prohrával 7:3, ale následně se mu povedl husarský kousek. Ještě dvacet vteřin před koncem vedli domácí 7:5, Baník přesto dokázal vyrovnat a ač prohrál po nájezdech, potřebný bod získal.

V sobotu 4.2. odjelo Béčko do Domažlic na poslední zápas základní části Krajské ligy mužů Karlovarského a Plzeňského kraje a bylo o co hrát. O konečné třetí místo bojovaly hned tři týmy - Béčko, Nejdek a právě Domažlice.

Zároveň se hrálo o to, kdo se, s kým potká v play off. Zápas se pro baníkovce nevyvíjel vůbec dobře a po špatném začátku to bylo ve 4. minutě 3:0 pro domácí. Borcům se podařilo korigovat a v půlce zápasu byl stav 3:2, jenže přišel hloupý faul a po gólu z přesilovky se "na koně" dostali opět domácí. Do kabin se po druhé třetině šlo za stavu 6:3.

Když Béčko opět inkasovalo, tak se na onlajnech objevil stav 7:3 a téměř všichni si mysleli, že je hotovo. Jenže by to nebylo béčko, aby to vzdalo. V 52. minutě se podařilo zkorigovat na 7:5 pro domácí. 27 vteřin před koncem buly v obranném pásmu Sokolova, který prohrává o dva góly, je rozhodnuto? Ani náhodou. Rychle z pásma a při signalizovaném vyloučení domácích se trefuje Kuba Veverka 7:6 a 18 vteřin do konce. To stále není vše. Po buly vybojovaný puk a přečíslení 2 na 1 obránce = gól na 7:7 - osm sekund před koncem. Domácí jen nevěřícně kroutí hlavami.

Bod zajistil klukům z béčka 3. místo po základní části. Střelecky se výrazně prosadil Daniel Petrov, který dal 4 góly a jenž se po utkání podělil o své pocity.

Čím to, že se ti tak bodové dařilo?
Měl jsem štěstí, zrovna vyšly ty góly na mě, příště to může být někdo jiný. Spoluhráči mě uměli dobře najít před brankou, já už měl pak snadnou práci.

Jaký byl zápas z tvého pohledu?
Vstup do zápasu byl tragický, vůbec se nám nepovedl. Celou první třetinu jsme byli horším týmem, v druhé třetině jsme se zvedli, ale dali jsme soupeři přesilovky, kdy jednu využili, a to soupeře nakoplo k dalším gólům do naší branky. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že už nemáme co ztratit. Bohužel jsme dostali hned gól na 7:3, pak jsme ukázali, že se umíme semknout a podařilo se nám skóre kvalitní týmovou hrou a odhodláním stáhnout na 7:5. Pak jsme výborně ubránili oslabení ve třech, a to nás nakoplo. Tlačili jsme, a nakonec jsme si připravili na posledních 20 vteřin dvougólové překvápko. Nakonec nám nevyšly nájezdy.
Teď nás čeká play-off a já věřím, že do něj vstoupíme tak, jako jsme semknutým týmovým výkonem zakončili zápas v Domažlicích.