Pípal "A", Portl, Babchuk, Kadlec, Matula, Straka

Brabec "A", Voříšek "C", Sekera, Drda, Šafář, Kohút, Tejral, Nestrašil

Aleš Dvořák

V posledním utkání základní části porazil Baník Jindřichův Hradec

Na sobotu 20.2.2016 připadl poslední duel základní části 2. ligy skupiny západ. Na domácí stadion v Sokolově zamířil klub z Jindřichova Hradce.

Před úvodním vhazováním proběhlo poděkování panu Karlovi Makovcovi, který v těchto dnech působí v klubu 25 let jako funkcionář. I my se za redakci s poděkováním tímto připojujeme.

Úvodní vhazování vyhrává soupeř a ihned se stěhuje do našeho obranného pásma, kde však narazí pouze na soustředěného Petra Hrušku v bráně. A hra se přesouvá také před hostujícího Švihálka, kterému dal vyniknout Roman Kašpar, když parádně vychytal jeho střelu. V čase 6:40 přichází první radost domácího týmu, Marek Dimitrov vyhrává vhazování, prohazuje si soupeře a posílá touš Mírovi Jiruškovi, který - ač až napodruhé - uklidil puk za Švihálkova záda. 1:0. V čase 9:52 přichází první vyloučení v utkání a bohužel se týká domácího hráče. Martin Gombár si jde odsedět 2 minuty za sekání. A Vajgar bleskově svou přesilovku využívá. Slávistické trio mladíků Tejral, Kohút a Viktor Nestrašil, coby střelec branky, vyrovnávají v čase 10:08 na 1:1. Ačkoliv byl domácí tým aktivnější, do konce 1. třetiny jsme již žádnou velkou akci neviděli. Přesilovou hru, kterou nám v závěru třetiny Vajgar nabídl, jsme nesehráli vůbec dobře a tak se do kabin odchází za nerozhodného stavu 1:1.

Tak jak končila první třetina, začala i druhá - vyloučení Vajgaru a další promarněná šance domácích. Naopak lépe začali hosté a hned v čase 22:52 posílá David Kohút Vajgar do vedení. 1:2. Vzápětí odchází na trestnou lavici vajgarský obránce Babchuk, ale ani tuto přesilovku nevyužíváme. Do šancí se dostáváme více my, avšak konečný efekt stále chybí. Vajgar nestíhá naší hře a opět si pomáhá nedovoleným bráněním. Do čtveřice tedy přesilová hra. A tuhle konečně sehráváme a těžíme z ní vyrovnávací branku. Petr Křepelka po přihrávkách Martina Gombára a Petra Račanského skóruje a otevírá své dnešní bodové konto. Čas 28:32 - 2:2. A právě tahle branka byla vstupenkou na parádní představení Baníku, které svou hrou domácí předváděli do konce této třetiny. Duo Křepelka - Kukla našlo recept na Jiřího Švihálka a skoro na všech brankách, které do konce utkání padly, se společně podíleli. V čase 31:11 po asistencích právě těchto dvou útočníků posílá Baník do vedení Roman Kašpar. 3:2. A hlasatel ještě ani nestihl ohlásit střelce třetí branky a ochozy jásají znovu. Dělovka Petra Kukly končí až za zády vajgarského gólmana. Asistenci u této branky si připisuje Petr Křepelka a Martin Gombár. 4:2. Hosté si berou oddechový čas, avšak na tlak domácích to nemělo žádný vliv a Švihálek se měl stále co ohánět. Střely Kašpara, Trapla i Račanského však pochytal. Ale na střely Petra Kukly byl dnes vajgarský brankář krátký. V čase 36:21 po ose Křepelka – Kukla padá pátá branka do brány hostů. Petr Kukla zapsaný jako střelec. 5:2. Do konce třetiny si ještě Adolf Straka vysloužil trest 2 minuty za sekání + 10 minut za nesportovní chování. A tak třetinu dohráváme s výhodou jednoho hráče v poli, avšak skóre jsme již neměnili. A tak po 40 minutách hry vedou domácí 5:2.

Třetí třetinu začínáme opět aktivně. Hned v úvodu přidává Petr Kukla další branku a završuje tak svůj dnešní hattrick. Asistenci si připisuje Martin Gombár. 6:2. Za tohoto stavu domácí trochu ubírají ze svého tempa a do hry začíná častěji zasahovat také domácí brankář Petr Hruška. V čase 44:49 odchází na trestnou dnes velmi aktivní domácí hráč Petr Křepelka za zdržování hry. Avšak Vajgar si s přesilovkou neporadil a domácí hrají již v plném počtu. V čase 48:42 střílí další branku Baníku Martin Trapl, svou první branku v dresu sokolovského áčka. Asistence si nepřipisuje nikdo jiný než Petrové Kukla a Křepelka. Stav utkání 7:2. Posledních 10 minut utkání již žádná branka nepadla, dá se říci, že více práce v tomto čase si užil domácí gólman, avšak odvedl ji bezchybně a svůj tým dovedl do vítězného konce. Konečný výsledek 7:2 si užívali všichni v ochozech společně se svými oblíbenci na ledě.

Odehráli jsme poslední kolo základní části 2. ligy skupiny západ, kde jsme vyválčili celkových 33 bodů a s tímto počtem jsme se celkově umístili na 15. místě v tabulce. To, jakým směrem se bude dál vyvíjet soutěž, zda se bude hrát play-out, které bychom měli začít hrát ve čtvrtek 25.2.2016 v Klášterci, se dozvíme až během příštích několika hodin. Proto už teď si dovolím zmínit a složit velkou poklonu a poděkování všem, kteří se na výsledcích našeho A týmu podíleli, ať už to byli samotní hráči, ale samozřejmě také trenérovi Jaromíru Carvanovi. Díky hoši.