HC Baník Sokolov
Statistiky zápasu
Rozhodčí: Pastier – Havelec, Kadeřábek , tresty: 11:13
Vyloučení - 2 min.: 11:11, 5 min.: 0:1, do konce utkání (OK): 0:1
Mimořádné tresty: Kocman (ROK) 5+OK (krosček)
Góly v přesilovce: 0:1, v oslabení: 0:0
Počet diváků: 112
Vstřelené branky + asistence
  • 06:19 Kocman (Švík)
  • 15:17 Karbulka
  • 31:41 Hauzr
Ostatní zápasy kola
Klatovy "B" - Cheb 4:5 SN
Mar. Lázně - Tachov 5:11
Kaznějov - Nejdek 3:5
Domažlice - Ostrov 23:7
Třemošná - Trstěnice 6:3
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Soupiska HK Rokycany, o.s.

Brankáři:

Hájek (Mitáček)

Obránci:

Martinec "C", Vajner, Soukup, Kastner, Dorňák, Novotný, Beran

Útočníci:

Ciněk, Nový, Koc, Pondělík, Geltner "A", Krýner, Švík, Pour, Karbulka, Kocman

Trenér:

Šindelář

"B" tým těsně podlehl favorizovaným Rokycanům

Rezerva sokolova ve svém prvním utkání v krajské lize přivítala zkušený celek z Rokycan!
V úvodním utkání B tým přivítal v domácím prostředí velmi zkušený a kvalitní celek z Rokycan, jehož kádr zdobila taková jména jako Lukáš Martinec, Jakub Dorňák, Tomáš Beran, Jaroslav Geltner, Jakub Kocman a především bývalý extraligový hráč z Plzně Jan Švík. tento celek vedl bývalý známý exsokolovský kanonýr z 90. let Petr Šindelář.

Úvodní třetina patřila Rokycanům, které mnohokrát po přečíslení obrany nechaly vyniknout skvělého Jakuba Frčka! Nicméně i tak skončili dva puky v domácí síti a to ze 7. minuty po jednom přečíslení, když se trefil Kocman a pak ze 16. minuty, kdy na 0:2 dával z několikáté dorážky Karbulka, který v minulých sezónách sehrál pár utkání za naši juniorku (tehdy ještě starší dorost).

Ve druhé třetině se hra nejen vyrovnala, ale hlavně pořádně přitvrdila do množství osobních soubojů. Nicméně ve 32. minutě dokázal hostujícího brankáře překonat Filip Hauzr a snížit tak na rozdíl jediné branky - 1:2! Ve 33. minutě po osobním souboji Jakub Kocman krosčekoval Davida Prachaře a rozhodčí ho za krosček potrestal trestem 5+OK. Baník dlouhou přesilovku nevyužil také proto, že v krátkém časovém sledu byli odejiti na trestnou lavici Salajka a Pfister.

Poslední část hry se nesla ve snaze o vyrovnání domácího týmu. V 54. minutě "chirurg" Pavel Koco poranil nos Milanu Soukupovi za což dostal 4 minuty za katrem. Snahu o vyrovnání Sokolov podpořil stažením hry na dvě lajny, oddechovým časem v čase 57:46 a následnou hrou bez brankáře 59:20. Ani tato veškerá snaha k prodloužení nevedla.

Utkání sledovala perfektních 112 diváků a vytvořilo velmi dobrou atmosféru. Další zápas "B" odehraje v sobotu od 18:00Trstěnicemi na ZS v M. Lázních a doma pak následující sobotu od 11:30 opět  s celkem z KV kraje HC Rebel Město Nejdek.

Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.