HC Baník Sokolov
Statistiky zápasu
Počet diváků: 115
Vstřelené branky + asistence
  • 48:02 Veverka Jakub (Hauzr)
  • 53:24 Sláma - TS
  • 60:00 Říha - rozhodující nájezd
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Soupiska HC Čerti Ostrov

Brankáři:

Horák (Höhnl)

Útočníci:

Václav, Němec, Krejsa, Večeřa, Černý, Sádlo, Sláma, David Troška.

Béčko po nájezdech postupuje

V odvetě čtvrtfinále krajské hokejové ligy nastoupili proti sobě HC Baník Sokolov „B“ a HC Čerti Ostrov.

Již před zápasem bylo zřejmé, že do semifinále postoupí oba celky, neboť Nejdek nedovolil Mariánským Lázním bodovat. Ale to nic neměnilo na tom, že oba týmy chtěly tuto sérii rozhodnout pro sebe. V dramatické bitvě nakonec padaly góly až ve třetí třetině, po jednom na každé straně. „Byl to těžký zápas a mělo to dobré tempo. Byl to odlišný zápas od Ostrova, kde padlo hodně gólů. Dnes to byla spíš defenzivní bitva. Nakonec se rozhodovalo ve třetí třetině, kdy oba gólmani už dostali gól,“ hodnotí utkání obránce Sokolova Jakub Veverka. O vítězi nakonec tak rozhodovaly nájezdy. V nich se prosadil pouze Ivan Říha z Baníku, jinak skvělí gólmani víc nedopustili. „Byli výborní. Náš gólman chytá takhle po celý rok a bez něj bychom se sem nedostali. Je to hlavně jeho zásluha, že jsme dokázali vyhrát tento zápas a postoupit do dalšího kola,“ chválí Jakub Veverka brankáře a sokolovského Jakuba Frčka zvlášť. Sám sokolovský bek dal vzpomenout na kousky svého otce Ladislava Veverky, když se prosadil přes dva hráče a zavěsil puk pod víko. „No to se mi stalo poprvé teda. Potěšilo to, ale hlavně že jsme urvali zápas,“ říká skromně opora zadních řad rezervy Sokolova.

Výhra Sokolova rozhodla o tom, že Baník nastoupí v semifinále proti Nejdku. Ostrov, jako šťastný poražený bude měřit síly s Chebem. „Určitě budeme makat jako jsme makali teď, hrát ze zajištěné obran. y a budeme doufat, že Kuba Frček si udrží svou formu. A nějak to urveme,“ slibuje Jakub Veverka.

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.