Duda, Krejčí, Barák, Veber, Valík, Hovorka

Šteiner, Kuťák, Slavíček, Kafka, Vlček, Doležal, Tomica, Kohút, Všetečka, Vrdlovec, Petrov

Martin Štrba

PŘÍPRAVA: Baník dvakrát vyrovnal, nakonec porazil Slavii po nájezdech

K odvetnému zápasu dorazila do Sokolova pražská Slavia. Baníku se povedlo oplatit soupeři porážku 3:4 po prodloužení z minulého týdne. Přestože dvakrát v utkání prohrával, vždy dokázal skóre dotáhnout a zvítězil nakonec 3:2 po samostatných nájezdech.

Do druhého domácího přípravného utkání vstoupili baníkovci aktivněji. Jenže ve druhé minutě v dobré pozici neuspěl proti Michajlovovi David Tůma a neujala se ani dobrá střela Turečka od modré čáry o chvíli později. Na druhé straně si Oldřich Cichoň pořádně sáhl na puk až v sedmé minutě, kdy ho zblízka prověřil Filip Kuťák. Hra se postupně vyrovnávala a do vedení šli nakonec hosté. V 11. minutě se puk odrazil k Vlčkovi, který zakončoval do odkryté branky - 0:1. Šanci na vyrovnání měl v 16. minutě Tomáš Vracovský, ten však přihrávku zpoza branky neusměrnil přesně. Když pak minutu a půl před koncem třetiny nevyzrál na Michajlova ani Jakub Konečný a Adam Rulík trefil pouze boční síť, šlo se do kabin s jednobrankovou ztrátou.

S touhou vyrovnat vstoupil Baník do druhé třetiny znovu velmi aktivně. V dobré šanci však neuspěl Jakub Konečný, ani otočkou u pravé tyče Marek Švec. Ve 25. minutě skvěle zasáhl Oldřich Cichoň proti několika dorážkám a následnou přetlačovanou na brankovišti sokolovští také ustáli. Šanci vyrovnat pak nevyužila dvojice Vrána - Tůma. Ti jeli dva na jednoho, po křižné přihrávce pálil David Tůma, ale nechal znovu vyniknout brankáře soupeře. O dvě minuty později už se první formace pomalu radovala z vyrovnání, jenže puk se ve skrumáži před brankou nedostal až do sítě. Vyrovnání přišlo v čase 34:08, kdy střelu Davida Tůmy pohotově dorazil Jakub Vrána - 1:1. Nerozhodný stav dlouho nevydržel. Po zaváhání brankáře Cichoně trefil ve 39. minutě prázdnou branku při baníkovské přesilovce Robin Všetečka - 1:2. Šestnáct vteřin před koncem ještě napřáhl od modré Denis Zeman a jeho rána zazvonila o tyč.

Baník tlačil na svého soupeře také na začátku třetí části, ale obrana Slavie dobře hlídala svou modrou čáru. Když už Tureček mířil přihrávkou na najetého Tomáše Rohana, puk domácímu útočníkovi přeskočil hokejku. Ve 49. minutě při vyloučení Tůmy nebezpečně tečoval před Cichoněm kapitán hostů Kuťák. Pár vteřin na to pak krásnou individuální akci předvedl Jaromír Kverka, který v oslabení vyrovnal na 2:2. Více příležitostí ke vstřelení třetí branky měli domácí, ale ani přesilová hra 4 na 3 rozuzlení nepřinesla. Ani v odvetě nakonec šedesát minut nestačilo a šlo se do prodloužení.

Nášup dalších pěti minut přinesl pěkný hokej nahoru dolu, šance na rozhodnutí měli David Tůma a Marek Švec. Ani Oldřich Cichoň se na druhé straně nenudil, ale puk za záda nepustil. Stejně si počínal i Michajlov a rozhodnout musely až nájezdy. Po první sérii vedli hosté trefou Šimona Slavíčka, Baník vyrovnal až čtvrtým nájezdem, který proměnil Otakar Šik. Poslední slovo tak měl až v sedmé sérii kapitán Patrik Kadeřávek. Blafákem poslal puk pod břevno a zařídil Baníku výhru 3:2.