HC Baník Sokolov
Střely: 42:41
Vstřelené branky + asistence
  • 03:31 Jiskra (Přindiš, Gut) - PH
  • 39:54 Kverka (Pohl, Jiskra)
  • 46:54 Miškář (Beran M., Jebavý)
  • 48:41 Miškář (Procházka, Beran M.)
  • 62:12 Pohl (Rohan T., Tůma) - PH
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský
Soupiska HC Stadion Litoměřice

Brankáři:

Král (Beran A.)

Obránci:

Marcel, Baláž, Výtisk "C", Holý, Kremláček, Jebavý "A", Háva

Útočníci:

Beran M. "A", Miškář, Procházka, Stehlík, Válek, Svoboda, Berka, Urban, Konečný, Jindra, Jícha, Jánský

Trenér:

David Bruk a Daniel Tvrzník

PLAY OFF: Jan Pohl poslal sérii do pátého zápasu

Baník vedl opět před třetí třetinou 2:0, ale zápas do prodloužení poslal dvěma brankami Patrik Miškář. Hned v úvodu prodloužení poslal svůj tým do oslabení Procházka za likvidační faul na Jiskru, který potrestal Jan Pohl a poslal sérii zpátky do Litoměřic.
První gól zápasu byl k vidění v čase 3:31 při přesilové hře Baníku. Petr Prindiš nahodil puk od modré čáry, ten se zastavil o jednoho z hráčů před brankou a nakonec si ho našel Vít Jiskra a otevřel gólový účet večera – 1:0. Hosté o chvíli později hráli také přesilovku, ve které se 2x střelou od modré čáry snažil prosadit Holý, ale Neužil si kotouč vždy našel. Ve 12. minutě využil špatného střídání Konečný, který jel sám na Neužila, ale ten na poslední chvíli zakročil levým betonem. Ve 14. minutě si před branku najel na přihrávku Berana Miškář, ale nedokázal jeho střílenou přihrávku umístit mimo dosah brankaře. Poslední šance byla k vidění v 19. minutě, když ujel Tomáš Rohan a střelou na vzdálenější tyč protáhl Tomáše Krále.

Ve druhé minutě druhé třetiny se dostal do velké šance Marek Švec, na kterého zamířila přihrávka od zadního mantinelu, ale Švec zamířil vedle pravé tyče Královo branky. První polovina druhé třetiny moc hokejové krásy nepřinesla a tak to byl až Gut, který se ve 32. minutě snažil nahozením od zadního mantinelu překvapit Krále. Matěj Beran o dvě minuty později nevyužil svého dobrého postavení na levém kruhu, protože jeho střela skončila na hrudníku Neužila. Ve 35. minutě měli baníkovci velké štěstí, protože během krátké chvíle po dvou nenápadných nahozeních dvakrát zazvonila branková konstrukce za domácím brankařem. Největší šanci na srovnání na 1:1 měl v přesilové hře Miškář, ale Neužil předvedl fantastický zákrok lapačkou. Šest vteřin před koncem druhého dějství nahrál na střelu z voleje Kverkovi Jan Pohl a domácí útočník s jednasedmdesátkou vyslal nechytatelnou ránu, která skončila až v síti Litoměřic – 2:0.

Hned po pár vteřinách třetí části mohl zvýšit na 3:0 Tůma, který vystihl rozehrávku Procházky, ale nedokázal dostat puk mezi Královy betony. Ve 45. minutě se prezentoval tvrdou ranou od modré Březák, ale našel jen lapačku Krále. Snížení přišlo v čase 46:54, když Miškář ujel na pravé straně, dostal se sám před Neužila a odčaroval jeho dnešní kouzlo – 2:1. Ve 49. minutě bylo srovnáno a byl to opět Miškář, který zůstal sám před domácím brankařem a pod jeho tělem dostal puk za brankovou čáru – 2:2. Poslední šanci základní hrací doby měl Petr Hašek, který se prezentoval krásnou stahovačkou, ale nakonec zamířil mimo branku.

V úvodu prodloužení Procházka tvrdě dohrál Jiskru a obdržel trest za pozdní dohrání. První polovina přesilové hry baníkovcům vůbec nevyšla a málem inkasovali z hole Svobody. V čase 62:12 rozhodl o tom, že o postupujícím do dalšího kola rozhodne pátý zápas Jan Pohl, který se trefil od modré čáry mezi betony Krále – 3:2.

Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.