Březina, Pechanec, Půček, Babka, Vlach, Kucharczyk "A", Hořanský, Šilhavý, Vítek, Bednář, Zeman, Berger

Roman Stantien a Luboš Jenáček

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský

CHANCE LIGA: Statečný výkon na body nestačil

Baník vyrazil do Vsetína jen se třemi útoky, v nichž dostali šanci převážně mladíci. Po vítězné první třetině se v polovině utkání zlomilo, Valaši otočili skóre a dokráčeli si pro tři body. Naším soupeřem v předkole bude tým Litoměřic.

Hned ve druhé minutě dostal dvouminutový trest za podrážení Tomáš Kulhánek a Valaši nabídnutou přesilovou hru využili. V čase 3:24 Lubomír Štach dostal nabito na modrou čáru a jeho střela skončila za zády Cichoně - 1:0. K Baníku se v 8. minutě přiklonilo štěstí, když si nahození Petra Přindiše srazil za záda vlastního brankaře Bartko – 1:1. Vsetín poté dostal další přesilovou hru, ve které si vytvořil několik střeleckých příležitostí, ale tentokrát všechny pochytal Oldřich Cichoň. Baníkovci se do útočného pásma moc nedostávali, ale přesto otočili skóre. David Vitouch si v čase 14:47 po přihrávce Petra Haška připsal premiérovou branku v černožlutém dresu – 1:2. Čtrnáct vteřin před koncem třetiny mohl vedení navýšit Hašek po Prymulově přihrávce, ale jeho střela skončila mimo branku.

První větší šance druhé třetiny byla vidět až ve 25. minutě, když Roman Vlach selhal ve stoprocentní gólové šanci a netrefil prázdnou branku. O minutu později hrál Baník přesilovku, ve které se na levém kruhu ocitl Slavíček chvilku volný, ale Gába proti jeho střele vyjel a připsal si důležitý zákrok. Utkání se zlomilo po polovině zápasu, když v čase 32:32 vystřelil Zeman, jeho ránu zblokoval obránce Benda, ale tak nešťastně, že Zeman pohotovou dorážkou srovnal na 2:2. O 28 vteřin později už vsetínští šli do vedení. Pechanec vystřel z kruhu a Roman Půček se dokázal prosadit v před brankovém p:rostoru – 3:2. Valaši ve druhé třetině dokázali vstřelit ještě jeden gól. Při vyloučení Haška, se v čase 38:57 trefil Jan Berger, který předvedl dobrou orientaci před brankou a dostal puk za čáru – 4:2.

Ve 44. minutě hráli sokolovští v početní výhodě, ve které se opět dostal k zakončení Slavíček a následně od modré čáry i Kadeřávek, ale Gábu nepřekonali. Vsetínští měli výbornou šanci na navýšení svého náskoku ve 47. minutě, kdy se chybné rozehrávce Baníku dostal do úniku Babka, s jehož střelou si Oldřich Cichoň poradil. Kontaktní gól měl na hokejce v 52. minutě po ledabylé rozehrávce Ondráčka Švec, ale vůbec netrefil branku. Ke dvěma vsetínským přesilovkovým gólům přibyl v čase 52:40 další gól z početní výhody. Jan Berger se podruhé v zápase prosadil skvělou prací na brankovišti a zvýšil na 5:2. V čase 58:54 Vsetín využil další přesilovku střelou z mezikruží, kterou se prezentoval Březina - 6.2. Konečnou tečku utkání ještě přidal v poslední minutě domácí kapitán Tomáš Kudělka, který dostal nabito na levý kruh a upravil na konečných 7:2.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Hamara: „Bylo to pro nás trochu trpké, nemyslím si, že by výsledek odpovídal předvedené hře. Co se týče mladých hráčů, tak na těch nejmladších ve třetím útoku jde vidět, že juniorka nehraje, že jsou bez zápasů. Určitě nezklamali a s časem na ledě se postupně zlepšovali a ukazovali svou kvalitu. Určitě, když budou pracovat dál, budou mít progres a budou přínosem do dalších sezón. My jsme měli dnes začátek trochu rozpačitý, po dlouhé cestě, hodně nových kluků, takže chvíli trvalo, než jsme se do toho dostali. V první třetině jsme parádně otočili, do půlky druhé třetiny jsme soupeře k ničemu nepustili a hráli jsme velice dobře. Pak přišly naše chyby a tak zkušený tým, jako je Vsetín, toho využil, dal nám dvě branky a pak ke konci třetiny ještě další z přesilovky, toho byla škoda. Ve třetí třetině jsme útočili, měli jsme šance, ale nedali jsme je. Na druhé straně jsme udělali zbytečné fauly a soupeř je znovu potrestal. Chyběl nám důraz před brankou, s tím se potýkáme celou sezónu. Jinak musím klukům poděkovat, neodevzdali to, odmakali to a podali dobrý výkon. Teď nás čekají Litoměřice. Je to silný, kvalitní tým, my víme, kde jsou jejich přednosti a věřím, že víme také, kde mají nedostatky. My se ale budeme dívat hlavně na sebe a budeme se snažit, aby se nám vrátili kluci z marodky. Chceme mít co nejsilnější tým, chceme do té série jít naplno, být úspěšní. Všechno se bude odvíjet od toho, jak do série vstoupíme, hrajeme dvakrát venku. Začátek bude hodně důležitý, my jdeme vyhrát, chceme jít dál.“

Marek Švec: „Myslím, že začátek byl slušný, to se potvrdilo i na výsledku první třetiny. Třicet minut jsme hráli dobrý hokej, Vsetín byl pod tlakem a nevěděli, co na nás hrát. Jako obvykle nás ale dolu poslaly individuální chyby a vyloučení. Říkáme si, že musíme hrát bez faulů a pak jich uděláme milión za třetinu. Musíme to hodit za hlavu a připravovat se na play off. Je v celku jedno, koho dostaneme, výhoda u Litoměřic je, že to není tak daleko. Chceme bojovat, postoupit a udělat úspěch s kýmkoliv. Litoměřice mají kvalitní kádr s dobrými přesilovkami, takže těmi si to nesmíme zbytečně komplikovat. Určitě musíme zlepšit hru v předbrankovém prostoru, to nás trápí celou sezónu, a také vyloučení. Bude to hokej nahoru dolů, vypjatý a parádní hokej pro diváky. Takže všichni fandit!“