HC Baník Sokolov
Statistiky zápasu
Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Kreuzer, Coubal
Vyloučení - 2 min.: 5:7, 10 min. (OT): 0:1
Mimořádné tresty: Štibingr - 10 min.
Góly v přesilovce: 2:0
Střely: 49:22, počet diváků: 520
Vstřelené branky + asistence
  • 00:15 Gut (Kadlec)
  • 03:16 Kadlec (Pohl, Prymula) - PH
  • 23:22 Gut (Pohl) - PH
  • 29:08 Kadlec (Šik, Zeman)
  • 33:55 Kadlec (Gut, Pohl)
  • 41:33 Čederle (Rossmy, Hujer)
Ostatní zápasy kola

Obránci:

Aubrecht "A", Štibingr, Had, Kunst, Kovář, Krejčí

Útočníci:

Pekař, Hrabík, Wiencek, Špaček "A", Dlouhý, Gajda, Hujer, Čederle, Pabiška "C", Rossmy, Šafařovský, Maršoun

Trenér:

Valdemar Jiruš a Antonín Nečas

REPORT: Baník si doma poradil s Benátkami 5:1

Domácí přivítali na svém ledě Benátky nad Jizerou a odstartovali tím domácí dvojutkání. Po výhře 5:1 si Baník připisuje další tři body a hned zítra ho čeká soupeř z Frýdku-Místku.

Baník do utkání vstoupil rychlou brankou v patnácté vteřině zápasu. Chybnou rozehrávku ve vlastním obraném pásmu Pekaře využil pohotovou střelou z první Michal Gut a bylo to 1:0. Další branka padla v čase 3:16, když přesilovou hru využil přesnou ranou z úhlu Martin Kadlec – 2:0. Sokolov ovládl první třetinu a hosty pustil jen do minima šancí, které s přehledem pochytal Jakub Neužil. Velkou šanci na zvýšení skóre měl Michal Gut, který dostal přihrávku od zadního mantinelu, ale tentokrát byl úspěšnější brankař Lukáš Pařík.

Na začátku druhé třetiny hrál Baník v dlouhé početní výhodě, kterou nakonec ukončil střelou a svým druhým gólem v zápase Michal Gut – 3:0. Sokolov pokračoval v nastaveném tempu z první třetiny a Benátky pouštěl jen do ojedinělých protiútoků, které skončili ve výstroji Jakuba Neužila. V čase 29:08 nejprve tečoval střílenou přihrávku od mantinelu Martin Kadlec, který se poté dostal i k dorážce a zvýšil na 4:0. Kadlec završil svůj premiérový hattrick v dresu Baníku ve 44. minutě, když využil zmatků před brankou a uklidil puk za bezmocného Paříka – 5:0. Se závěrečnou sirénou druhé třetiny si připsal Lukáš Pařík další zákrok, po kterém ještě odevzdal kotouč rozhodčím a poté se sesunul na ledovou a utkání opustil na nosítkách záchranářů.

Benátky hned na začátku třetího dějství snížily na 5:1. Přečíslení dva na jednoho využil po přihrávce Rossmyho útočník hostí Sebastian Čederle – 5:1. Baník pak hrál dvě oslabení za sebou a už se mu nepodařilo navázat na tempo z předchozích dvou třetin. Oba týmy si vytvořili ještě několik šancí, ale oba brankaři už za svá záda žádný kotouč nepustili a domácí si tak připsali další tři body do tabulky. Hned zítra čeká Baník souboj s Frýdkem-Místkem, který startuje v 18:00 na zimním stadionu v Sokolově.

Ohlasy po utkání:

Rozpis sportovišť pro letní přípravu mládeže - ZDE
Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.