Čachotský "C", Zadražil, Illéš, Jiránek, Fronk, Pekr, Harkabus, Poletín, Chlubna, Havránek, Lichanec, Brož V.

Viktor Ujčík, Karel Nekvasil

Tomáš Hamara, Petr Holejšovský

CHANCE LIGA: Baník zvládl prodloužení a veze z Jihlavy dva body

Po prohře s Porubou se Baník vydal na led jihlavské Dukly, kde chtěl navázat na předchozí dobré výkony. Tomáš Hamara musel před utkáním ze zdravotních důvodů udělat několik změn v sestavě, ale i tak si Baník odvezl z Jihlavy dva cenné body.
Letos poprvé v Chance lize dostal možnost v brance Patrik Hamrla. Po opatrném začátku mohl jít Baník do vedení, ale ve čtvrté minutě skončil Kadlecův pokus jen na tyči. Domácí dostali možnost přesilové hry, kterou v čase 04:47 využil tvrdou ranou Tomáš Harkabus – 1:0. O chvilku později dostal možnost přesilovky i Sokolov. Nejprve Prymula nevyužil velkou šanci, ale to ho nemuselo mrzet, protože v čase 06:21 stál na správném místě a srovnal po přihrávce Janduse na 1:1. Patrik Hamrla pak předvedl několik dobrých zákroků a stálo při něm i potřebné štěstí, protože po střele od modré čáry se kotouč vykutálel z pod jeho výstroje a jen těsně minul branku. Devět vteřin před koncem se objevil před Hamrlou sám Tomáš Jiránek, ale jeho bekhendový pokus skončil ve výstroji baníkovského brankaře.

Do druhé třetiny Jihlavští vstoupili hodně aktivně a Hamrla se v brance měl co ohánět. Ve 24. minutě vystřelil Krenželok, Hamrlovi kotouč propadl za záda, ale sokolovský obránce ho na poslední chvíli zastavil před brankovou čárou. O pár vteřin později se v dobré pozici ocitl Tomáš Havránek, ale jeho střelu na bližší tyč Hamrla chytil. Sokolov zachránila v rozmezí dvou minut dvakrát konstrukce branky. Nejprve po střele Pekra a poté z hole Černohorského. Baník o sobě dal vědět až po půlce druhé třetiny. Po bekhendovém pokusu Houdka puk prošel za Fučíkova záda, ale skvělý zákrok obránce Bilčíka zachránil Duklu od druhé inkasované branky. V další šanci se ocitl Vít Jiskra, jeho střelu do horní části branky zlikvidoval spolehlivý Fučík.

Jihlava si do začátku třetího dějství přinesla výhodu přesilové hry, kterou ale Baník výborně ubránil. Ve 44. minutě se opět rozezvonila branková konstrukce za Hamrlou. Jiránek se dostal po podklouznutí Přindiše do úniku, ale jeho střela skončila na horní tyčce. V čase 49:27 při přesilovce vystřelil Martin Kadlec, jeho pokus Fučík vyrazil k Šikovi a po dalším zákroku ke Gutovi, který už dopravil puk do sítě a poslal Baník do vedení 1:2. Adam Rulík to pak přehnal s důrazem u vlastní branky a z následné přesilovky v čase 56:27 vyrovnal Daniel Krejčí – 2:2. Baník o pár chvilek později mohl znovu prohrávat, ale Illéš nedokázal zakončit do odryté branky pěknou kombinaci domácích. Jednu minutu a třiačtyřicet vteřin před koncem dostal Jiří Fronk trest 5 minut + do konce utkání za úder do slabin Michala Houdka. Ve zbytku základní hrací doby byl Sokolov v tlaku, ale branku nevstřelil a šlo se do prodloužení.

Baník v prodloužení pokračoval v přesilové hře a přesně v 62. minutě byl na konci kombinace kapitán Tomáš Rohan, který tak rozhodl o dvoubodovém zisku pro baníkovce.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Hamara: „Nás těší, že jsme to ubojovali. Měli jsme těžký začátek, dostali jsme gól v oslabení. Hned jsme se do toho ale dostali, vyrovnali jsme v přesilovce. Druhá třetina od nás byla trochu proflákaná, měli jsme štěstí, že Dukla nevyužila své šance. Do třetí třetiny jsme nastoupili s jiným nasazením. Dali jsme gól v přesilovce, Dukla pak vyrovnala zaslouženě. Rozhodlo prodloužení, kde jsme využili přesilovku 4 na 3 a brali jsme dva body zaslouženě."

Tomáš Rohan: „Vezeme dva body z venku, navíc z Jihlavy, takže pocity super. Škoda, že jsme neudrželi stav 2:1, mohlo být o bod víc. Vyrovnávací gól beru na sebe. Co se mého gólu týče, věděl jsem, že jsem trefil bránu, ale neviděl jsem, kam to zapadlo, musel jsem se ujistit. Proto opožděná reakce. Start sezony je podle představ, možná až nad očekávání. Musíme dál pokračovat v naší práci, žádné uspokojení. Teď máme v hlavě jen pondělní zápas, v neděli se připravíme a v pondělí uděláme maximum, abychom fanouškům doma dali tři body."