• 4:0, 3:2, 5:3
2. kolo   16.9.2020 - 18.00
HC Stadion Litoměřice
PPV
Rozhodčí: Martin Grech, Michal Kostourek - Štefan Belko, Václav Juránek, tresty: 9:13

Marcel, Holý, Výtisk "C", Poizl, Jebavý "A", Kubíček, Baláž

Beran M. "A", Miškář, Procházka, Koffer, Válek, Novák, Jindra, Jícha, Jánský, Čermák, Hašek, Toman

David Bruk, Daniel Tvrzník

CHANCE LIGA: Litoměřice si odváží ze Sokolova debakl 12:5

Baníkovci se poprvé v této sezoně představili na domácím ledě, kde přivítali hostující Stadion Litoměřice a připravili si pro diváky parádní premiéru, která skončila debaklem hostí 12:5.

Oba týmy vstoupily do začátku zápasu velice aktivně, ale oba brankaři předvedli několik dobrých zákroků. V 11. minutě dostal Baník možnost hrát dlouhou přesilovku 5 na 3, kterou dokázal dvakrát využít. Nejprve v čase 12:29 Jaromír Kverka využil milimetrovou přihrávku na brankoviště a otevřel skóre. Další branka padla ve 14. minutě, kdy se skvělou individuální akcí prosadil novic v dresu domácích Michal Gut. V pěti proti čtyřem se ještě prosadil v čase 14:14 podruhé Jaromír Kverka a bylo to 3:0. Skóre první třetiny uzavřel v devatenácté minutě Vojtěch Kropáček, který se nejlépe zorientoval před brankovištěm po střele Šika a dal na 4:0.

Začátek druhé třetiny patřil hostům, kteří dokázali snížit v čase 25:00 ukrytou střelou z hole Matěje Tomana. S Baníkem mohlo být ještě hůř, ale Cichoň dokázal v samostatném úniku vychytat Matěje Berana. Pak už to byli zase domácí, kteří určovali tempo zápasu. Domácí kapitán Tomáš Rohan se prosadil po přihrávce Švece a bylo 5:1. O čtyřicet devět vteřin později v čase 29:55 využil krásnou přihrávku Kverky David Tůma. Běžela 36. minuta a Jaromír Kverka završil hattrick po kombinaci celého prvního útoku a zvýšil skóre na 7:1. Litoměřice ještě dokázali snížit v přesilové hře, když šikovnou tečí překonal Cichoně Josef Jícha a na konci druhé třetiny na výsledkové tabuli svítil stav 7:2 pro Baník.

Na začátku třetího dějství měli litoměřičtí možnost přesilové hry, kterou využil přesnou ranou Martin Procházka a snížil na 7:3. Baník pak dokázal za minutu a sedm vteřin vstřelit tři rychlé branky. Nejprve to byl Martin Osmík - 8:3. Po něm šikovně tečoval střílenou přihrávku Vojtěch Kropáček a desátý gól přidal přesnou ranou s prostoru mezi kruhy Tomáš Vracovský. V čase 44:49 se prosadil po chybě domácí obrany hostující Hašek a bylo to 10:4. Ukrytou střelou se ve 46. minutě prosadil David TurečekPoslední branka hostí v dnešním utkání padla z hole Procházky, který dnes podruhé využil přesilovou hru. Divoký zápas ukončil brankou na 12:5 po hezké kombinaci Tomáš Rohan. Hvězdou zápasu se stal domácí útočník Jaromír Kverka, který si připsal 6 bodů (3+3).