HC Baník Sokolov
Vyloučení - 2 min.: 4:6
Góly v přesilovce: 0:1, v oslabení: 1:1
Vstřelené branky + asistence
  • 18:43 Redlich (Hladonik)
  • 23:12 Vondráček (Skuhravý) - OSL
  • 45:50 Šik (Osmík) - OSL
  • 50:59 Kverka (Rulík)
  • 51:22 Klejna (Kadeřávek)
  • 53:43 Mikuš
  • 55:22 Kverka (Vracovský)
  • 59:56 Skuhravý - PH
  • 65:00 Pohl - rozhodující nájezd
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Tomáš Hamara
Soupiska HC Energie Karlovy Vary

Brankáři:

Hamrla (30.-60. Horák)

Obránci:

Pulpán, Benda, Rohan M., Plutnar, Mikyska, Weinhold

Útočníci:

Redlich, Skuhravý "C", Vondráček, Hladonik, Mikuš, Beránek, Vildumetz, Zabloudil, Adámek, Novotný, Rozhon

Trenér:

Martin Pešout

Baník získal Pohár hejtmana Karlovarského kraje!

Baníkovci nastoupili ve 4. ročníku O pohár hejtmana Karlovarského kraje proti Energii Karlovy Vary a odbyli si tak generálku na Chance ligu, kterou odstartují 12. 9. na ledě Havířova. Speciální byl zápas hlavně pro brankaře Patrika Hamrlu, který je z Energie zapůjčený do Sokolova, ale dnes nastoupil za Karlovy Vary a postavil se tak vlastním spoluhráčům.

Oba týmy vstoupily do utkání aktivně a vytvořily si několik šancí. První třetina byla v režii obou brankařů. Oldřich Cichoň předvedl několik skvělých zákroků. Patrik Hamrla se mu dokázal vyrovnat a podržel Energii hlavně při šancích Kropáčka a Vracovského. První branka padla v samotném závěru první třetiny, kdy se do zakončení dostal Redlich a v čase 18:43 otevřel skóre.

Sokolov vstoupil do druhé třetiny přesilovou hrou, kterou i přes dobré šance nevyžil. Rozhodčí pak nabídli baníkovcům další přesilovku, ve které ale dokázal ujet Tomáš Vondráček a střelou mezi betony poslal karlovarské do vedení o dvě branky. V půlce zápasu pustil po skvělém výkonu Patrik Hamrla do branky Adama Horáka, který Energii několikrát podržel. Závěr třetiny patřil energetikům, ale Oldřich Cichoň podržel svůj celek.

Ve třetí třetině předvedl Baník velký obrat. Během šesti minut se trefil Šik, KverkaKlejna. Energie dokázala v čase 53:43 srovnat Mikušem. Následně se od Jaromíra Kverky odrazilo nahození od zadního mantinelu a k překvapení celého stadionu skončilo za zády Adama Horáka - pět minut před koncem to bylo 4:3. Energetici dokázali vyrovnat čtyři vteřiny před koncem přesilovkovým gólem Skuhravého. V první sérii nájezdů byl úspěšný Šik a ve druhé Jan Pohl. Za karlovarské se trefil jen Beránek, a tak Pohár hejtmana Karlovarského kraje získal domácí BANÍK!

Ohlasy po utkání:

Tomáš Hamara: „Pro nás to byl velice těžký zápas. Dvě třetiny se pro nás nevyvíjely vůbec dobře. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, prvních pět minut. Potom to vypadalo, že jsme se trochu uspokojili, začlo nám to odskakovat, byli jsme nervózní a z toho pramenil takový chaos. Před třetí třetinou jsme si řekli, že jedeme dál, máme poslední třetinu na to, abychom něco udělali a šli jsme na to. Ukázalo nám to dnes, že když si věříme a když hrajeme to, co chceme a máme natrénované, tak dokážeme hrát i s lepším týmem. S tím chceme jít do sezony. Jít zápas od zápasu, pokaždé vyhrát a cpát se někam výš. Na závěr bych chtěl poděkovat divákům za parádní atmosféru a za to, jak nás celý zápas podporovali a dotlačili k vítězství."

Oldčich Cichoň: „Dnes jsme hráli super celý zápas. V první třetině jsme soupeře přehrávali, jen nám to tam nepadalo. Ve třetí třetině jsme konečně ukázali, že jsme byli lepší, otočili jsme výsledek a na nájezdy vyhráli. Nejhorší to pro mě bylo ke konci, to jsem měl trochu nervy, jak to bylo vyrovnaný. Po prvním nájezdu už jsem si věřil."

Rozpis sportovišť pro letní přípravu mládeže - ZDE
Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.