HC Stadion Litoměřice
Vyloučení - 2 min.: 4:4
Góly v přesilovce: 0:1, v oslabení: 0:0
Vstřelené branky + asistence
  • 01:55 Novák (Koffer, Kubíček)
  • 07:27 Vrána J. (Vracovský, Pohl) - PH
  • 07:57 Kropáček (Osmík, Šik)
  • 16:29 Čermák (Jindra, Berka)
  • 34:27 Válek (Mlčák)
  • 39:10 Miškář (Beran M., Procházka)
  • 39:29 Kubíček (Novák)
  • 48:22 Kubíček (Hašek, Čermák)
Soupiska HC Stadion Litoměřice

Brankáři:

Beran A. (Škorpík)

Obránci:

Marcel, Holý, Výtisk "C", Poizl, Mlčák, Kubíček, Jebavý "A", Krutil

Útočníci:

Beran M. "A", Miškář, Procházka, Koffer, Válek, Novák, Jindra, Hašek, Jánský, Damašek, Berka, Čermák

Trenéři:

David Bruk, Daniel Tvrzník
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Tomáš Hamara

PŘÍPRAVA: Baník padl v Litoměřicích

K poslednímu venkovnímu přípravnému utkání se Baník vydal do Litoměřic. Na šance vyrovnaný zápas rozhodla poslední minuta druhé třetiny, kdy soupeř udeřil dvakrát během 19 sekund. V poslední části už se Sokolovu nepodařilo náskok domácích dotáhnout a podlehl nakonec 2:6.

Utkání začalo velice svižným tempem. Už po necelých dvou minutách šli do vedení domácí, když se od modré čáry trefil Pavel Novák - 0:1. V páté minutě mohl vyrovnat symbolicky útočník, který do Baníku přišel právě z Litoměřic. Martina Kadlece ovšem vychytal Adam Beran. Baník nakonec vyrovnal v čase 07:27, když po přihrávce Vracovského využil přesilovou hru Jakub Vrána. Obrat trval Baníku přesně půl minuty. V čase 07:57 po akci karlovarských posil Šika a Osmíka dorážel přesně Vojtěch Kropáček - 2:1. Hra se poté uklidnila a Baník přežil dvě oslabení. Krátce po tom druhém však domácí vyrovnali. Po nájezdu z levé strany našel mezírku ve výstroji Adama Horáka litoměřický Erik Čermák, který určil stav 2:2 po první třetině.

Druhá třetina nenabídla tolik šancí jako ta první. Oba týmy přežily po jednom oslabení, ani jeden brankář však neměl příliš práce. V polovině utkání přenechal Adam Horák místo v brankovišti Patriku Hamrlovi. Toho vzápětí domácí rychle prověřili, ale Hamrla si poradil jak se střelou Procházky, tak s melou na brankovišti o chvíli později. Byli to nakonec právě domácí, kdo šel do vedení. Ve 35. minutě Hamrla ještě stačil vyrazit střelu Mlčáka, na dorážku Lukáše Válka už byl ovšem krátký - 2:3. Na konci druhé třetiny přišlo kritických 19 sekund, které prakticky rozhodly o vítězi. V čase 39:10 využil další dorážky z pravého kruhu Patrik Miškář a po něm už na 5:2 zvýšil v čase 39:29 Šimon Kubíček.

Do třetí třetiny vlétl aktivněji Baník, snažící se umazat ztrátu a vrátit se do zápasu. Adam Beran se však s tlakem zvládl vypořádat a do hry se pomalu dostávali i domácí. Ve 49. minutě vystřelil z dálky Šimon Kubíček a puk nakonec skončil až za zády Patrika Hamrly, který měl zakrytý výhled - 2:6. Baník se v závěru tlačil před branku Berana, ale snížit se již nepodařilo. V 56. minutě měli obrovské šance nejprve Tomáš Vracovský a po něm dorážející Tomáš Rohan, ani první formace ale už snížit nedokázala. V samém závěru Beran zvládl také střelu Jana Pohla a Sokolov tak prohrál v Kalich aréně 2:6.

Poslední utkání základní skupiny na MS našim juniorům vyšel, Rakousku vstřelili sedm branek a vyhráli jasně 7:0. Ve čtvrtfinále vyzvou v neděli 3. ledna v 1:00 ráno našeho času domácí reprezentaci. Michal Gut vinou lehčího zranění do zápasu s Rakouskem nezasáhl.
Třetí utkání základní skupiny české juniorské reprezentaci nevyšlo, když týmu USA naši mladíci podlehli vysoko 0:7. Michal Gut strávil na ledě jen necelé dvě minuty (3 střídání) v první třetině. Připsal si jednu střelu na branku a prohranou buly.
Michal Gut nastoupil ve třetí formaci s Pavlem Novákem a Adamem Raškou. Strávil na ledě přes 10 minut a připsal si dvě trestné minuty.
Českým juniorům se vstup do mistrovství světa v Edmontonu nepovedl, Švédsku vzdorovali jen v první třetině a nakonec prohráli 1:7. Michal Gut se do statistik nezapsal, na ledě strávil 8 minut a 8 sekund, jednou vystřelil na branku a ve statistice +/- skončil na -2.
Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.