HC Stadion Litoměřice
VPSNVPP
Rozhodčí: Luczków, Folk – Beneš, Povová, tresty: 4:4
Vyloučení - 2 min.: 4:4
  • 01:55 Novák (Koffer, Kubíček)
  • 07:27 Vrána J. (Vracovský, Pohl) - PH
  • 07:57 Kropáček (Osmík, Šik)
  • 16:29 Čermák (Jindra, Berka)
  • 34:27 Válek (Mlčák)
  • 39:10 Miškář (Beran M., Procházka)
  • 39:29 Kubíček (Novák)
  • 48:22 Kubíček (Hašek, Čermák)
Soupiska HC Stadion Litoměřice

Beran A. (Škorpík)

Marcel, Holý, Výtisk "C", Poizl, Mlčák, Kubíček, Jebavý "A", Krutil

Beran M. "A", Miškář, Procházka, Koffer, Válek, Novák, Jindra, Hašek, Jánský, Damašek, Berka, Čermák

Trenéři:

David Bruk, Daniel Tvrzník

Trenér:

Tomáš Hamara

PŘÍPRAVA: Baník padl v Litoměřicích

K poslednímu venkovnímu přípravnému utkání se Baník vydal do Litoměřic. Na šance vyrovnaný zápas rozhodla poslední minuta druhé třetiny, kdy soupeř udeřil dvakrát během 19 sekund. V poslední části už se Sokolovu nepodařilo náskok domácích dotáhnout a podlehl nakonec 2:6.

Utkání začalo velice svižným tempem. Už po necelých dvou minutách šli do vedení domácí, když se od modré čáry trefil Pavel Novák - 0:1. V páté minutě mohl vyrovnat symbolicky útočník, který do Baníku přišel právě z Litoměřic. Martina Kadlece ovšem vychytal Adam Beran. Baník nakonec vyrovnal v čase 07:27, když po přihrávce Vracovského využil přesilovou hru Jakub Vrána. Obrat trval Baníku přesně půl minuty. V čase 07:57 po akci karlovarských posil Šika a Osmíka dorážel přesně Vojtěch Kropáček - 2:1. Hra se poté uklidnila a Baník přežil dvě oslabení. Krátce po tom druhém však domácí vyrovnali. Po nájezdu z levé strany našel mezírku ve výstroji Adama Horáka litoměřický Erik Čermák, který určil stav 2:2 po první třetině.

Druhá třetina nenabídla tolik šancí jako ta první. Oba týmy přežily po jednom oslabení, ani jeden brankář však neměl příliš práce. V polovině utkání přenechal Adam Horák místo v brankovišti Patriku Hamrlovi. Toho vzápětí domácí rychle prověřili, ale Hamrla si poradil jak se střelou Procházky, tak s melou na brankovišti o chvíli později. Byli to nakonec právě domácí, kdo šel do vedení. Ve 35. minutě Hamrla ještě stačil vyrazit střelu Mlčáka, na dorážku Lukáše Válka už byl ovšem krátký - 2:3. Na konci druhé třetiny přišlo kritických 19 sekund, které prakticky rozhodly o vítězi. V čase 39:10 využil další dorážky z pravého kruhu Patrik Miškář a po něm už na 5:2 zvýšil v čase 39:29 Šimon Kubíček.

Do třetí třetiny vlétl aktivněji Baník, snažící se umazat ztrátu a vrátit se do zápasu. Adam Beran se však s tlakem zvládl vypořádat a do hry se pomalu dostávali i domácí. Ve 49. minutě vystřelil z dálky Šimon Kubíček a puk nakonec skončil až za zády Patrika Hamrly, který měl zakrytý výhled - 2:6. Baník se v závěru tlačil před branku Berana, ale snížit se již nepodařilo. V 56. minutě měli obrovské šance nejprve Tomáš Vracovský a po něm dorážející Tomáš Rohan, ani první formace ale už snížit nedokázala. V samém závěru Beran zvládl také střelu Jana Pohla a Sokolov tak prohrál v Kalich aréně 2:6.