HC Benátky nad Jizerou
Góly v přesilovce: 2:1, v oslabení: 0:1
Počet diváků: 110
Vstřelené branky + asistence
  • 07:26 Dlouhý (Špaček, Kolmann)
  • 11:38 Prošek (Vrána J., Přindiš)
  • 15:45 Pabiška (Čederle)
  • 17:41 Cikhart (Dlouhý) - PH
  • 23:53 Čederle (Jiruš)
  • 39:26 Jansa (Cikhart, Dlouhý) - PH
  • 39:48 Kadlec (Klejna) - OSL
  • 55:58 Dlouhý (Špaček)
  • 59:15 Klejna (Kverka) - PH
Soupiska HC Benátky nad Jizerou

Brankáři:

Pařík (Žajdlík)

Obránci:

Kolmann, Böhm, Kovář, Kunst, Had, Aubrecht

Útočníci:

Dlouhý, Jansa, Špaček, Pabiška, Čederle, Jiruš, Wiencek, Šafařovský, Cikhart, Kotyza, Šeliga, Žemba

Trenéři:

Valdemar Jiruš, Antonín Nečas
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Tomáš Hamara

PŘÍPRAVA: Prohra na ledě Benátek

Baník nestačil v dalším přípravném utkání na tým Benátek nad Jizerou. Před 110 diváky marně celý zápas dotahoval skóre, které se nakonec zastavilo na stavu 6:3 pro domácí. Další zápas nás čeká ve čtvrtek na ledě Trhačů z Kadaně.

I přes úvodní tlak Baníku skóre utkání otevřel v 8. minutě Adam Dlouhý, který dorazil střelu Špačka – 0:1. Sokolov dokázal ještě na tuto branku odpovědět a naposledy tak srovnal s Benátkami krok. V čase 11:38 se Radek Prošek prosadil před brankou a srovnal na 1:1. V 16. minutě hrál Baník přesilovku, ale po chybě vrátil domácím vedení Pabiška. Poslední branka v první třetině padla v čase 17:41, kdy přesilovku využil přesnou střelou Cikhart.

Domácí vstoupili výborně do druhé třetiny, kdy Hamrlu po necelých čtyřech minutách překonal střelou mezi betony Sebastian Čederle. Na další branky se čekalo až do poslední minuty druhého dějství. Nejprve v čase 39:26 po velkém tlaku využil přesilovku Jansa. Baník dokázal snížit na 5:2 v čase 39:48. V oslabení se prosadil Martin Kadlec, který se tak poprvé trefil v černožlutém dresu.

Ve třetí třetině bylo k vidění několik šancí na obou stranách. Tomáš Vracovský se dostal v 51. minutě během pár vteřin do dvou střeleckých příležitostí, ale vylámal si zuby na skvěle chytajícím Paříkovi. Čtyři minuty před koncem se podruhé prosadil Adam Dlouhý a bylo to 6:2. Skóre uzavřel v čase 59:15 po přihrávce Jaromíra Kverky obránce František Klejna.

Poslední utkání základní skupiny na MS našim juniorům vyšel, Rakousku vstřelili sedm branek a vyhráli jasně 7:0. Ve čtvrtfinále vyzvou v neděli 3. ledna v 1:00 ráno našeho času domácí reprezentaci. Michal Gut vinou lehčího zranění do zápasu s Rakouskem nezasáhl.
Třetí utkání základní skupiny české juniorské reprezentaci nevyšlo, když týmu USA naši mladíci podlehli vysoko 0:7. Michal Gut strávil na ledě jen necelé dvě minuty (3 střídání) v první třetině. Připsal si jednu střelu na branku a prohranou buly.
Michal Gut nastoupil ve třetí formaci s Pavlem Novákem a Adamem Raškou. Strávil na ledě přes 10 minut a připsal si dvě trestné minuty.