DRACI PARS Šumperk
VVPPV
Rozhodčí: Vrba, Marek - Hanzlík, Král
Vyloučení - 2 min.: 5:4, 10 min. (OT): 0:1
Mimořádné tresty: Dosek 10 min.
Góly v přesilovce: 0:1
Střely: 21:29
  • 04:12 Gut (Tůma, Pohl) - PH
  • 09:46 Kropáček
  • 26:22 Gut (Klejna, Přindiš)
  • 27:22 Vrána J. (Prymula, Šik)
  • 52:57 Vracovský (Kropáček)
Litoměřice - Třebíč 4:3 PP
Kolín - Poruba 5:4 SN
Slavia Praha - Jihlava 3:4 PP
Havířov - Frýdek-Místek 1:4
Vsetín - Prostějov 5:1
Přerov - Benátky 2:0
Kladno - Ústí nad Labem 9:2
Vrchlabí - Kadaň 7:4
Soupiska DRACI PARS Šumperk

Peska (28.-60. Altrichter M)

Kabelka, Machů, Záruba, Ševčík, Volráb, Dosek

Krejčiřík, Baláž "A", Danielčák, Jaroš "A", Milfait "C", Bernovský, Altrichter J., Král, Kratochvíl, Horký, Kučera J., Blaško, Kučera L.

Trenér:

Martin Sobotka a Martin Altrichter

Trenér:

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský

CHANCE LIGA: Baník si poradil s Draky

Baník vstoupil do venkovního dvojutkání výhrou v Šumperku a nabuzený tříbodovým ziskem se přesune dál na východ republiky. Zítra svěřenci Tomáš Hamary nastoupí od 17:00 proti týmu HC Frýdek – Místek.

Baník dostal hned ve 3. minutě možnost přesilové hry pěti proti třem, díky které se dostal do vedení. Po dlouhém obléhání branky našel v čase 4:12 Tůma u levé tyčky branky Michala Guta, jehož první střelu dokázal Peksa vyrazit, ale Gut se dostal i k dorážce a dostal kotouč za brankovou čáru – 0:1. Možnost přesilové hry dostali i Draci po faulu Kropáčka a dokázali si vytvořit solidní tlak a několik střeleckých příležitostí, které ale pochytal Jakub Neužil. Po návratu z trestné lavice se Kropáček zapojil do bránění, po zisku kotouče nahrál Vracovskému, který ho vrátil na Kropáčka a ten se dostal s Vránou do přečíslení dva na jednoho. Kropáček se snažil dostat puk na Vránu, ale jeho přihrávku si jeden z bránicích hráčů srazil do vlastní branky a v 10. minutě to bylo 0:2. Do dobré příležitosti se dostal ještě Otakar Šik, ale na Marka Peksu si nepřišel. Na konci prvního dějství ještě Šumperk dostal podruhé možnost přesilové hry, ve které měl největší šanci Milfait, ale jeho střela skončila v lapačce Neužila.

V úvodu druhé třetiny mohli Draci snížit nepříznivý stav, protože jim bylo nabídnuto trestné střílení. Domácí Baláž ale svojí bekhendovou kličkou Neužila nepřelstil. Baník se dostal do větší šance až ve 27. minutě, ale hned z toho byl gól. Petr Prindiš nahodil puk od modré čáry a z následného závaru uklidil puk do branky podruhé v zápase Michal Gut – 0:3. Přesně o minutu později našel Otakar Šik na pravém kruhu volného Jakuba Vránu, který svou střelu umístil ke vzdálenější tyči, zvýšil na 0:4 a vyhnul Peksu z branky. Nováček v brance domácích Martin Altrichter měl nejvíc práce ve zkrácené přesilové hře pět na tři, ale tentokrát sokolovští tuto výhodu nedokázali využít. Zbytek třetiny se odehrál bez výraznějších momentů a tak si Baník přenesl vedení 0:4 do závěrečné třetiny.

Baník znovu zaspal začátek třetiny a do velké šance se dostal Ondřej Ševčík, ale ani on nenašel recept na jistého Jakuba Neužila. Ve 43. minutě se dostal do zakončení Tomáš Rohan a následně i Michal Gut, který tak mířil za hattrickem, ale Altrichter byl proti. Nejblíže k branci byli Draci ve 47. minutě, když se ke střele dostal Kučera, ale zamířil jen do tyče. V 53. minutě Kropáček našel zpětnou přihrávkou z druhé vlny najíždějícího Tomáše Vracovského a ten mířil přesně – 0:5. Vracovský mohl přidat ještě další braku, ale jeho přesilovkovou střelu a i následný závar před brankou vyřešil Altrichter. Jakub Neužil ještě těšně před konce vychytal Kratochvíla a připsal si druhé čisté konto ze tří odehraných zápasů.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Hamara: „Byl to těžký zápas, promítla se do toho i dlouhá cesta. Měli jsme dobrý začátek, proměnili jsme přesilovku pět na tři a tím jsme se odrazili k povedenému začátku. Chvílemi to od nás nebylo úplně ideální, je na nás znát trochu nervozita, protože víme, že potřebujeme uhrát body. Ve druhé třetině byly trochu zbytečné fauly, které jsme ale výborně ubránili. Hodně nás podržel Kuba Neužil, který zavřel bránu. Třetí třetina byla z našeho pohledu nejlepší, já bych chtěl pochválit kluky za poctivou práci, kdy jsme soupeře nepustili do žádných šancí. Odehráli jsme to s velkým přehledem. Klukům velký dík za bojovnost a za důležité body. Ve čtvrtek je na programu snídaně, pak pojedeme na stadion, máme rozbruslení, v poledne oběd a odpočinek. Pak ve tři hodiny sraz před zápasem. Jdeme znovu do toho, chceme vyhrát, hrát hezký hokej a hlavně si to užít.“

Michal Gut: „Nebyl to vůbec jednoduchý zápas, ale to jsme čekali. Myslím, že po tak dlouhé cestě jsme se na zápas dobře připravili a takovým výkonem s výborným gólmanem v zádech jsme zaslouženě vyhráli. Já se poslední zápasy docela trápil, ale pořád jsem věřil, že se to prolomí. Jsem samozřejmě rád za dva góly, ale to je spíš taková třešnička na dortu. Hlavní je, že se teď daří celému týmu, protože to je dost důležité. Po zápasu dobře zregenerujeme, dáme si dobré jídlo, pořádně se vyspíme a půjdeme do toho dát všechno, abychom z tripu odjeli s plným počtem bodů.“