HC Baník Sokolov
Vstřelené branky + asistence
  • 22:47 Šedivý (Klimša, Kaukič) - PH
  • 25:34 Šik (Prymula) - PH
  • 43:19 Veselý (Kurovský)
  • 55:05 Mikulík (Šedivý, Husák) - HO

Brankáři:

Malík N. (Suchánek)

Obránci:

Husák, Haman, Zahradníček, Michálek, Adámek, Hrachovský, Malík Z.

Útočníci:

Kofroň, Veselý, Kurovský, Šedivý, Peterek, Mikulík "C", Raška, Klimša "A", Tomi, Przybyla, Stuchlík, Kaukič

Trenéři:

Vlastimil Wojnar, Jiří Raszka

REPORT: Baník nestačil na Frýdek a prohrál 1:5

Baník se hned po tříbodové výhře nad Benátkami představil na domácím ledě proti Frýdku-Místku. Tentokrát baníkovci vyšli bodově na prázdno a podlehli soupeři po třech brankách v závěru zápasu 1:5.

Úvod zápasu byl opatrný z obou stran, až po dvou minutách hry se domácí dostali k vážnějšímu ohrožení branky, když Patrik Prymula před brankou hledal Rohana, ale ten nezakončil přesně. O chvilku později se dostal do dobré šance hostující Veselý, ale Hamrla předvedl svůj brankařský um. V šesté minutě se ocitl Vojtěch Tomi chviličku volný před brankovištěm, ale domácí brankař byl opět pozorný. Velkou šanci měl přesně v polovině prvního dějství Petr Prindiš, který se ocitl sám na pravém kruhu, jeho střelu Nick Malík s přehledem pokryl. Ve zbytku třetiny se do akce dostali ještě několikrát oba dva brankaři, ale žádná vyložená šance vidět nebyla.

Baník hrál na začátku druhé třetiny v oslabení, čehož hosté využili. V čase 22:47 se prosadil po přihrávce Kaukiče a Klimši Ondřej Šedivý a bylo to 0:1. Sokolov dokázal rychle odpovědět, protože také využil nabídnutou přesilovku. Otakar Šik se nejlépe ze všech zorientoval v před brankovém prostoru a dostal kotouč za záda bezmocného Malíka – 1:1. Ve 32. minutě našel Prymula úplně volného Švece, ten svou střelou mířil pod vyrážečku Malíka, ale ten dokázal puk vyrazit. Tři minuty před koncem třetiny Frýdek zahrozil ve vlastním oslabení, ale při samostatném úniku Patrik Hamrla včas sklapl své betony k sobě.

Sokolov mohl bleskově vstoupit do posledního dějství zápasu, ale Malík za pomoci svých obránců udržel puk na brankové čáře. Frýdek se dostal po chybě Baníku ve středním pásmu do přečíslení tři na jednoho, ale opět si vylámal zuby na Hamrlovi, který předvedl famózní zákrok. V čase 43:12 už hosté šli do vedení. Radek Veselý se dostal k dorážce na brankovišti a dostal kotouč do branky – 1:2. Baník měl pět minut před koncem možnost hrát přesilovou hru a pokusit se vyrovnat, ale po chybě v rozehrávce v čase 55:05 Milan Mikulík zvýšil na 1:3. V čase 57:34 vystřídal v brance Hamrlu Adam Horák, který přišel na led při přesilové hře Frýdku pět proti třem a ještě dvakrát inkasoval. Druhý gól v zápase přidal Ondřej Šedivý - 1:4. Po něm se dvougólovým střelcem stal i Radek Veselý, který v čase 59:08 uzavřel skóre na konečných 1:5

Ohlasy Tomáše Hamary a Adama Rulíka po utkání:

Poslední utkání základní skupiny na MS našim juniorům vyšel, Rakousku vstřelili sedm branek a vyhráli jasně 7:0. Ve čtvrtfinále vyzvou v neděli 3. ledna v 1:00 ráno našeho času domácí reprezentaci. Michal Gut vinou lehčího zranění do zápasu s Rakouskem nezasáhl.
Třetí utkání základní skupiny české juniorské reprezentaci nevyšlo, když týmu USA naši mladíci podlehli vysoko 0:7. Michal Gut strávil na ledě jen necelé dvě minuty (3 střídání) v první třetině. Připsal si jednu střelu na branku a prohranou buly.
Michal Gut nastoupil ve třetí formaci s Pavlem Novákem a Adamem Raškou. Strávil na ledě přes 10 minut a připsal si dvě trestné minuty.