HC Baník Sokolov
Vstřelené branky + asistence
  • 22:47 Šedivý (Klimša, Kaukič) - PH
  • 25:34 Šik (Prymula) - PH
  • 43:19 Veselý (Kurovský)
  • 55:05 Mikulík (Šedivý, Husák) - HO

Brankáři:

Malík N. (Suchánek)

Obránci:

Husák, Haman, Zahradníček, Michálek, Adámek, Hrachovský, Malík Z.

Útočníci:

Kofroň, Veselý, Kurovský, Šedivý, Peterek, Mikulík "C", Raška, Klimša "A", Tomi, Przybyla, Stuchlík, Kaukič

Trenéři:

Vlastimil Wojnar, Jiří Raszka

REPORT: Baník nestačil na Frýdek a prohrál 1:5

Baník se hned po tříbodové výhře nad Benátkami představil na domácím ledě proti Frýdku-Místku. Tentokrát baníkovci vyšli bodově na prázdno a podlehli soupeři po třech brankách v závěru zápasu 1:5.

Úvod zápasu byl opatrný z obou stran, až po dvou minutách hry se domácí dostali k vážnějšímu ohrožení branky, když Patrik Prymula před brankou hledal Rohana, ale ten nezakončil přesně. O chvilku později se dostal do dobré šance hostující Veselý, ale Hamrla předvedl svůj brankařský um. V šesté minutě se ocitl Vojtěch Tomi chviličku volný před brankovištěm, ale domácí brankař byl opět pozorný. Velkou šanci měl přesně v polovině prvního dějství Petr Prindiš, který se ocitl sám na pravém kruhu, jeho střelu Nick Malík s přehledem pokryl. Ve zbytku třetiny se do akce dostali ještě několikrát oba dva brankaři, ale žádná vyložená šance vidět nebyla.

Baník hrál na začátku druhé třetiny v oslabení, čehož hosté využili. V čase 22:47 se prosadil po přihrávce Kaukiče a Klimši Ondřej Šedivý a bylo to 0:1. Sokolov dokázal rychle odpovědět, protože také využil nabídnutou přesilovku. Otakar Šik se nejlépe ze všech zorientoval v před brankovém prostoru a dostal kotouč za záda bezmocného Malíka – 1:1. Ve 32. minutě našel Prymula úplně volného Švece, ten svou střelou mířil pod vyrážečku Malíka, ale ten dokázal puk vyrazit. Tři minuty před koncem třetiny Frýdek zahrozil ve vlastním oslabení, ale při samostatném úniku Patrik Hamrla včas sklapl své betony k sobě.

Sokolov mohl bleskově vstoupit do posledního dějství zápasu, ale Malík za pomoci svých obránců udržel puk na brankové čáře. Frýdek se dostal po chybě Baníku ve středním pásmu do přečíslení tři na jednoho, ale opět si vylámal zuby na Hamrlovi, který předvedl famózní zákrok. V čase 43:12 už hosté šli do vedení. Radek Veselý se dostal k dorážce na brankovišti a dostal kotouč do branky – 1:2. Baník měl pět minut před koncem možnost hrát přesilovou hru a pokusit se vyrovnat, ale po chybě v rozehrávce v čase 55:05 Milan Mikulík zvýšil na 1:3. V čase 57:34 vystřídal v brance Hamrlu Adam Horák, který přišel na led při přesilové hře Frýdku pět proti třem a ještě dvakrát inkasoval. Druhý gól v zápase přidal Ondřej Šedivý - 1:4. Po něm se dvougólovým střelcem stal i Radek Veselý, který v čase 59:08 uzavřel skóre na konečných 1:5

Ohlasy Tomáše Hamary a Adama Rulíka po utkání:

Rozpis sportovišť pro letní přípravu mládeže - ZDE
Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.