HC Baník Sokolov
Statistiky zápasu
Rozhodčí: Jakub Šindel, Jan Hucl - Štefan Belko, Pavel Sedláček
Vyloučení - 2 min.: 5:4, 10 min. (OT): 1:0
Mimořádné tresty: Rulík - 10 min.
Góly v přesilovce: 1:1
Střely: 19:15
Vstřelené branky + asistence
  • 06:40 Šťovíček (Nedvídek, Křehlík)
  • 21:05 Bittner (Nedbal, Vodný) - PH
  • 41:18 Weinhold (Pohl, Kverka) - PH 5/3
  • 55:19 Ferda (Zukal, Nedbal)
Ostatní zápasy kola

Obránci:

Nedbal, Zukal, Furch, Bartejs, Chalupa, Hlaváč

Útočníci:

Vodný "A", Nedvídek "C", Šťovíček, Krliš, Bittner "A", Psota, Kratochvíl, Kořenek, Ferda, Křehlík, Michálek, Hrubec

Trenér:

Jaroslav Barvíř a David Dolníček

CHANCE LIGA: Baník po pauze nestačil na Třebíč

Chance liga dostala zelenou a domácí Baník přivítal na svém ledě Horáckou Slavii Třebíč. Celý zápas baníkovci marně dotahovali vedení hostí a nakonec prohráli 1:3.

Baník vstoupil do zápasu aktivně, ale postupem času se hra vyrovnávala. Do první šance se dostal Otakar Šik, který dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ale nedokázal zamířit přesně. V čase 06:40 se dostali třebíčští do přečíslení dva na jednoho, které využil po milimetrové přihrávce od Nedvídka Martin Štovíček a bylo to 0:1. Do přečíslení dva na jednoho se dostali i domácí, ale dvojice Vildumetz Rohan celou akci překombinovala a puk skončil v lapačce Jekela.

Po faulu Kadeřávka v závěru první třetiny vstupovala Třebíč do druhého dějství zápasu přesilovkou, při které hosté zvýšili po krásné přihrávce Nedbala na Bittnera na 0:2. V oslabení pak měl dvě obrovské šance Martin Kadlec. Nejprve trefil boční síť a následný blafák nedokázal umístit mezi tři tyče. Při dalším oslabení to byl opět Martin Kadlec, který se řítil sám na Jekela, ale opět nedokázal velkou šanci proměnit. Z následného protiútoku se Třebíč dostala do přečíslení tři na jednoho, které skončilo na horní tyčce. Ta zachránila Baník od další inkasované branky i po střele Matouše Hrubce.

Baník na začátku třetí třetiny využil přesilovku pěti proti třem, když v čase 41:18 Martin Weinhold propálil Jekela a bylo to 1:2. Domácí pak měli několik šancí na vyrovnání. Jakub Vrána se ocitl sám před hostujícím brankařem, ale nedokázal zasunout puk za jeho beton. Při další přesilovce Kadlec vyzval ke srovnání Weinholda, ale ten netrefil ideálně puk. Ladislav Bittner pak mohl vrátit klid na hokejky hostí, ale v samostatném úniku nebyl úspěšný. Jakub Vrána se následně ocitl v další dobré šanci, ale jeho dorážka z bezprostřední blízkosti skončila jen na betonech Jekela. Poslední branka zápasu padla v 56. minutě, když Zukal nahodil puk od modré a Radim Ferda v pádu tečoval puk do protipohybu Kašpara a upravil na konečných 1:3.

Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.