HC Baník Sokolov
Statistiky zápasu
Rozhodčí: Jakub Šindel, Jan Hucl - Štefan Belko, Pavel Sedláček
Vyloučení - 2 min.: 5:4, 10 min. (OT): 1:0
Mimořádné tresty: Rulík - 10 min.
Góly v přesilovce: 1:1
Střely: 19:15
Vstřelené branky + asistence
  • 06:40 Šťovíček (Nedvídek, Křehlík)
  • 21:05 Bittner (Nedbal, Vodný) - PH
  • 41:18 Weinhold (Pohl, Kverka) - PH 5/3
  • 55:19 Ferda (Zukal, Nedbal)
Ostatní zápasy kola

Obránci:

Nedbal, Zukal, Furch, Bartejs, Chalupa, Hlaváč

Útočníci:

Vodný "A", Nedvídek "C", Šťovíček, Krliš, Bittner "A", Psota, Kratochvíl, Kořenek, Ferda, Křehlík, Michálek, Hrubec

Trenér:

Jaroslav Barvíř a David Dolníček

CHANCE LIGA: Baník po pauze nestačil na Třebíč

Chance liga dostala zelenou a domácí Baník přivítal na svém ledě Horáckou Slavii Třebíč. Celý zápas baníkovci marně dotahovali vedení hostí a nakonec prohráli 1:3.

Baník vstoupil do zápasu aktivně, ale postupem času se hra vyrovnávala. Do první šance se dostal Otakar Šik, který dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ale nedokázal zamířit přesně. V čase 06:40 se dostali třebíčští do přečíslení dva na jednoho, které využil po milimetrové přihrávce od Nedvídka Martin Štovíček a bylo to 0:1. Do přečíslení dva na jednoho se dostali i domácí, ale dvojice Vildumetz Rohan celou akci překombinovala a puk skončil v lapačce Jekela.

Po faulu Kadeřávka v závěru první třetiny vstupovala Třebíč do druhého dějství zápasu přesilovkou, při které hosté zvýšili po krásné přihrávce Nedbala na Bittnera na 0:2. V oslabení pak měl dvě obrovské šance Martin Kadlec. Nejprve trefil boční síť a následný blafák nedokázal umístit mezi tři tyče. Při dalším oslabení to byl opět Martin Kadlec, který se řítil sám na Jekela, ale opět nedokázal velkou šanci proměnit. Z následného protiútoku se Třebíč dostala do přečíslení tři na jednoho, které skončilo na horní tyčce. Ta zachránila Baník od další inkasované branky i po střele Matouše Hrubce.

Baník na začátku třetí třetiny využil přesilovku pěti proti třem, když v čase 41:18 Martin Weinhold propálil Jekela a bylo to 1:2. Domácí pak měli několik šancí na vyrovnání. Jakub Vrána se ocitl sám před hostujícím brankařem, ale nedokázal zasunout puk za jeho beton. Při další přesilovce Kadlec vyzval ke srovnání Weinholda, ale ten netrefil ideálně puk. Ladislav Bittner pak mohl vrátit klid na hokejky hostí, ale v samostatném úniku nebyl úspěšný. Jakub Vrána se následně ocitl v další dobré šanci, ale jeho dorážka z bezprostřední blízkosti skončila jen na betonech Jekela. Poslední branka zápasu padla v 56. minutě, když Zukal nahodil puk od modré a Radim Ferda v pádu tečoval puk do protipohybu Kašpara a upravil na konečných 1:3.

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.