HC Baník Sokolov
Statistiky zápasu
Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Sedláček, Šimán, tresty: 6:5
Vyloučení - 2 min.: 5:5, 10 min. (OT): 1:0
Mimořádné tresty: Vracovský (SOK) - 10 min.
Góly v přesilovce: 0:2, v oslabení: 0:0
Střely: 33:30, počet diváků: 724
Vstřelené branky + asistence
  • 09:06 Endál (Korkiakoski, Stloukal) - PH
  • 15:46 Zeman (Tůma, Rulík)
  • 21:22 Káňa (Teper, Jáchym) - PH

Obránci:

Teper, Žovinec, Voráček, Kozák "C", Urbanec, Pastor, Dundáček

Útočníci:

Špaček, Jáchym, Pořízek, Stloukal, Korkiakoski, Endál "A", Brodek, Kanko, Toman, Káňa "A", Hlinka, Hotěk

Trenér:

Martin Janeček a Marek Pavlačka

CHANCE LIGA: Ve šlágru kola byla úspěšnější Poruba

Ve šlágru 4. kola Chance ligy přivítal Baník na svém ledě lídra tabulky tým Poruby. Ve vyrovnaném zápase byli šťastnější hosté, kteří využili zaváhání Baníku na začátku třetí třetiny a odvezli tři body.

Utkání začalo opatrně z obou stran. Baník jako první v zápase dostal možnost přesilové hry, ale ta se domácím vůbec nepodařila. Pak přišla na řadu série vyloučení baníkovců, kterou potrestal v deváté minutě po krásné přihrávce Korkiakovskiho přesnou střelou Lukáš Endál – 0:1. Po vstřelené brance Poruba měla ještě několik šancí, které Oldřich Cichoň dokázal zlikvidovat. Vyrovnání přišlo z nenápadné akce, kdy Denis Zeman zavezl puk do útočného pásma a nakonec i vystřelil a v čase 15:46 to bylo 1:1. Baník mohl jít do vedení, ale přečíslení dva na jednoho nedokázal Otakar Šik využít a skóre se tedy v první třetině už neměnilo.

Druhá třetina začala vyloučením Denise Zemana, který to přehnal s důrazem u mantinelu a nabídl tak hostům možnost přesilové hry. Tu Poruba v čase 21:22 po zmatcích před domácím brankou dokázala využít z hole Jana Káni – 1:2. Pak byl k vidění na zimním stadionu v Sokolově krásný hokejový okamžik. V čase 23:56 našel milimetrovou přihrávkou Jan Pohl rozjetého Otakara Šika a ten prostřelil Muštovkovse a srovnal na 2:2. Po pěkné individuální akci se před domácím brankařem zjevil Pořízek, ale Cichoň se roztáhl po brankové čáře a nepustil puk za svá záda. V závěru třetiny měl Baník výhodu jednoho muže v poli, ale žádná z jeho šancí se neujala.

Na začátku třetího dějství Baník zaspal a nechal trestuhodně volného Pořízka a ten po 34 vteřinách vrátil vedení Porubě – 2:3. Poruba hrála velice disciplinovaně a nepustila Baník do šancí. Pak přišla přesilovka domácích, ve které měl Baník drtivý tlak, ale nedokázal ho využít. Zbytek zápasu se domácí marně snažili vyrovnat, ale ani v závěrečné hře bez brankaře se jim to nepovedlo. Poruba si tedy ze souboje o první místo odváží ze Sokolova tři body.

Ohlasy Tomáše Hamary a Petra Přindiše po utkání:

Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.