Vlček, Vampola, Šmerha, Kuťák, Jaroslav Bednář, Kružík, J. Doležal "A", Vrdlovec, Šteiner, M. Ondráček, Jar. Brož

Martin Štrba

Tomáš Hamara

CHANCE LIGA: Baník získal na Slavii jeden bod

Baník v brance představil posilu Jakuba Neužila a pět minut před koncem ještě vedl 1:2. Nakonec zápas rozhodlo až prodloužení, ve kterém Slavie využila přesilovou hru a připsala si prémiový bod navíc.
Pražané vstoupili do zápasu hodně aktivně a nová posila v brankovišti Baníku Jakub Neužil se musel hodně ohánět, aby nešli domácí do vedení. Pak přišly dvě přesilové hry Slavie za sebou, ale ani to Slavii nepomohlo. V čase 11:21 přišlo vyloučení Vrdlovce a první početní výhoda pro Sokolov. V té nejprve Michajlov skvěle vychytal Guta, který střílel z dobré pozice. Z protiútoku zahrozil Vampola, který se obtočil kolem branky a snažil se zasunout kotouč za Neužila, ale ten si pohlídal svou pravou tyč.  Po návratu Vrdlovce na led uplynulo třináct sekund a Baník šel do vedení. Gutovu přihrávku před brankoviště využil Martin Osmík a bylo to 0:1. Sokolov dostal poté možnost další přesilovky, ve které se vytvořil dobrý tlak i několik šancí, ale do konce třetiny se už skóre nezměnilo.

Druhá třetina začala také v režii Slavie. Gaspar si šikovně vybruslil před Neužila, ale nakonec přestřelil branku. Pak následovala po Šmerhově přihrávce Veberova střela, ale sokolovský brankař byl opět pozorný. Ve 25. minutě se dostal ke slovu Baník a byl to znovu aktivní Gut, který se dostal k zakončení, ale Michajlov jeho střelu z mezikruží zlikvidoval. V čase 29:21 se dostal kotouč po ose Šteiner, Vrdlovec až k Doležalovi, který srovnal na 1:1. Baník mohl jít ve 28. minutě znovu do vedení, ale Michajlov předvedl dva famózní zákroky proti Otakaru Šikovi. Dvě minuty před koncem druhé třetiny se ocitl v dobré pozici Tomáš Rohan, ale krásnou přihrávku mezi kruhy nedokázal následnou střelou proměnit.

Do posledního dějství vkročily oba týmy velice opatrně a od toho se také odvíjelo dění na ledě. Ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit žádnou větší šanci a souvislejší tlak. V čase 46:17 našlápl po pravém křídle Šik a rázem z toho bylo přečíslení, které dokázal využít Jaromíra Kverka a potvrdil tak svou střeleckou formu na začátku sezony. Slavia hrála v 53. minutě přesilovku a zkusila dokonce hru bez brankaře, čehož málem Sokolov využil, ale vyhození přes celé kluziště o kousek minulo prázdnou branku. Při plném počtu hráčů v čase 55:44 tečoval kotouč po střele od modré čáry těsně před Neužilem Michael Gaspar a srovnal na 2:2. Baník dostal ještě na konci základní hrací doby možnost hrát v početní výhodě, ale ta se mu vůbec nepodařila a po šedesáti minutách byl tedy stav zápasu nerozhodný 2:2.

Domácí tým vyhrál úvodní buly prodloužení a dlouho držel kotouč. Z toho vznikl nedovolený zákrok Kadeřávka, který fauloval Šmerhu a následnou přesilovku využil po tlaku Petr Vampola a rozhodl o bodu navíc pro Slavii.

Ohlasy po utkání
Tomáš Hamara: „S bodem jsme spokojeni, protože Slavia je jedním z favoritů soutěže, ale podle vývoje utkání jsme určitě chtěli víc. Rozhodla přesilovka v prodloužení, což bylo pro nás těžké ubránit, neb Slavia má na tyto situace top hráče, kteří to potvrdili. Je škoda, že se nám nepodařilo udržet vedení 2:1, kdy jsme dobře ubránili přesilovku soupeře a z pokračujícího tlaku jsme dostali vyrovnávací gól. Myslím si, že to bylo úplně jiné utkání než v přípravě, Slavia měla dnes o hodně silnější tým, což bylo vidět na její hře. Co se týče Jakuba Neužila, máme vždy nějaké plány dopředu domluvené s trenéry Sparty a bylo jen otázkou momentálního zdravotního stavu, jestli se vše uskuteční podle plánu."
Patrik Kadeřávek: „Po utkání převládá zklamání. Byli jsme velmi blízko získání tří bodů, nakonec máme jen jeden. Nicméně musíme podotknout, že to byl velmi těžký zápas a Slavia hrála dnes slušně. Bod bereme a budeme pokračovat v naší práci. Že mám čtyři body zní sice hezky, ale vůbec bych to nepřeceňoval, jsou odehrané jen tři zápasy. Nejdůležitější je, že jsme začali dobře jako tým. V prodloužení to byla zajímavá situace... Šmerha se tlačil do brány a já se mu postavil do cesty. Snažil jsem se mu zablokovat hůl, podle mě to s hákováním nemělo nic společného."