HC Baník Sokolov
Vstřelené branky + asistence
  • 03:06 Motloch
  • 12:09 Vracovský (Kverka, Prymula) - PH
  • 34:09 Rohan T. (Zeman, Kadeřávek)
  • 37:30 Motloch (Ouřada, Wojnar)
  • 51:52 Gut (Šik) - PH
  • 52:19 Jiskra (Vrána J., Pohl)
  • 53:27 Gut (Prymula, Šik)
Ostatní zápasy kola

Obránci:

Piegl, Sova, Drtil, Staněk, Hrdinka, Pěnčík, Matyáš

Útočníci:

Žalčík "A", Bartoš "A", Vachutka, Mrázek, Kaut "C", Hrníčko, Jandus, Chlán, Novák, Motloch, Ouřada, Wojnar

Trenér:

Jiří Šejba a Ivo Peštuka

REPORT: Baník porazil Prostějov a je třetí

Baníkovci se naposledy na minimálně 14 dní představili před svými fanoušky v zápase 8. kola Chance ligy při utkání s Prostějovem a rozloučili se vítězně. Sokolov rozhodl utkání ve třetí třetině, kterou vyhrál 3:0.

Domácím se nepovedl vstup do zápasu a díky velké hrubce za vlastní brankou se v čase 03:06 dostal ke kotouči Lukáš Motloch, pro kterého nebyl problém dostat kotouč do prázdné branky – 0:1. Baník poté měl k dispozici přesilové hry, ale ani v těch se jim nedařilo, navíc se hosté dostali do několika nepříjemných protiútoků, které musel vyřešit Jakub Neužil. Vyrovnat se podařilo při přesilové hře v čase 12:09, kdy nejprve Vracovského vychytal Adam Wolf, ale útočník domácích se dostal k dorážce a za pomoci brusle jednoho z hostujících obránců dostal puk za brankovou čáru – 1:1.

Jestřábi vstoupili do druhého dějství velkým tlakem a téměř pět minut Baník k ničemu nepustili. Do velké šance se dostal Daniel Vachutka, ale nepodařilo se mu trefit odkrytou branku Jakuba Neužila. Sokolov zahrozil až v půlce druhé třetiny, když si šikovně mezi kruhy najel s kotoučem Patrik Prymula, ale jeho střela skončila jen v lapačce Adama Wolfa. V čase 34:09 šel Baník poprvé v zápase do vedení. Tomáš Rohan dokázal před brankou tečovat nahození Denise Zemana – 2:1. Jestřábi dokázali ve 38. minutě vyrovnat a opět tomu předcházela obrovská hrubka v obraně, kterou využil podruhé v dnešním zápase Lukáš Motloch – 2:2.

Prostějov mohl jít na začátku poslední třetiny do vedení, ale samostatný únik Wojnara zneškodnil Neužil. Do dobré šance se o chvilku později dostal Vracovský, ale skóre se po jeho střele nezměnilo. Až v čase 51:52 využil přesilovou hru Michal Gut a poslal domácí do vedení 3:2. O 27 vteřin později se prosadil po hezké akci Vrány Vít Jiskra, který se nejlépe zorientoval před brankou – 4:2. Poslední gól přidal v 54. minutě opět Michal Gut, který zakončil hezkou akci celé druhé formace a upravil na konečných 5:2.

Ohlasy Tomáše Hamary a Michala Guta:

Rozpis sportovišť pro letní přípravu mládeže - ZDE
Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.