Piegl, Sova, Drtil, Staněk, Hrdinka, Pěnčík, Matyáš

Žalčík "A", Bartoš "A", Vachutka, Mrázek, Kaut "C", Hrníčko, Jandus, Chlán, Novák, Motloch, Ouřada, Wojnar

Jiří Šejba a Ivo Peštuka

REPORT: Baník porazil Prostějov a je třetí

Baníkovci se naposledy na minimálně 14 dní představili před svými fanoušky v zápase 8. kola Chance ligy při utkání s Prostějovem a rozloučili se vítězně. Sokolov rozhodl utkání ve třetí třetině, kterou vyhrál 3:0.

Domácím se nepovedl vstup do zápasu a díky velké hrubce za vlastní brankou se v čase 03:06 dostal ke kotouči Lukáš Motloch, pro kterého nebyl problém dostat kotouč do prázdné branky – 0:1. Baník poté měl k dispozici přesilové hry, ale ani v těch se jim nedařilo, navíc se hosté dostali do několika nepříjemných protiútoků, které musel vyřešit Jakub Neužil. Vyrovnat se podařilo při přesilové hře v čase 12:09, kdy nejprve Vracovského vychytal Adam Wolf, ale útočník domácích se dostal k dorážce a za pomoci brusle jednoho z hostujících obránců dostal puk za brankovou čáru – 1:1.

Jestřábi vstoupili do druhého dějství velkým tlakem a téměř pět minut Baník k ničemu nepustili. Do velké šance se dostal Daniel Vachutka, ale nepodařilo se mu trefit odkrytou branku Jakuba Neužila. Sokolov zahrozil až v půlce druhé třetiny, když si šikovně mezi kruhy najel s kotoučem Patrik Prymula, ale jeho střela skončila jen v lapačce Adama Wolfa. V čase 34:09 šel Baník poprvé v zápase do vedení. Tomáš Rohan dokázal před brankou tečovat nahození Denise Zemana – 2:1. Jestřábi dokázali ve 38. minutě vyrovnat a opět tomu předcházela obrovská hrubka v obraně, kterou využil podruhé v dnešním zápase Lukáš Motloch – 2:2.

Prostějov mohl jít na začátku poslední třetiny do vedení, ale samostatný únik Wojnara zneškodnil Neužil. Do dobré šance se o chvilku později dostal Vracovský, ale skóre se po jeho střele nezměnilo. Až v čase 51:52 využil přesilovou hru Michal Gut a poslal domácí do vedení 3:2. O 27 vteřin později se prosadil po hezké akci Vrány Vít Jiskra, který se nejlépe zorientoval před brankou – 4:2. Poslední gól přidal v 54. minutě opět Michal Gut, který zakončil hezkou akci celé druhé formace a upravil na konečných 5:2.