Heřman, Pochobradský, Nouza "A", Machala, Chrtek, Machač, Hozák, Urban, Mrňa, Formánek, Chalupa, Herčík

Václav Baďouček a Jiří Malinský

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský

CHANCE LIGA: Baník neuspěl na ledě nováčka

O utkání rozhodla první třetina, kterou Baník prohrál 3:0. Pak se sokolovským podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, ale rozjeté Vrchlabí si zbytek zápasu pohlídalo a potvrdilo skvělou formu.

Do první větší šance zápasu se dostal ve 2. minutě po pěkné přihrávce od Pavla Mrni domácí útočník Hozák, ale Jakub Neužil předvedl parádní zákrok lapačkou. Poprvé se stav zápasu měnil v čase 3:29, když se puk po ose Heřman Nouza dostal na modrou čáru k Jánu Nikovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a poslal Vrchlabí do vedení – 1:0. Dobrou šanci na navýšení skóre promarnil Mrňa, který svým beckhendem z brankoviště o kousek minul branku. Baník dostal v 6. minutě možnost přesilové hry, ale byl to paradoxně tým Tomáše Hamary, který mohl inkasovat. Do přečíslení dva na jednoho se dostala dvojice Pochobradský a Machala, ale celou situaci vyřešil Neužil. Vrchlabí svou první přesilovou hrou nepohrdlo a byl to Tomáš Nouza, který se prosadil tvrdou ranou z pravého kruhu – 2:0. Baník pak zvýšil svou aktivitu v útočném pásmu, ale jak střela Kadlece, tak i Jiskry skončila na betonech Soukupa. Další velkou šanci domácích v 15. minutě zneškodnil svým ramenem Neužil, na kterém si vylámal zuby Chalupa. Další přesilovka Baníku opět nabídla šanci pro domácí Stadion, ale Pavel Mrňa svůj samostatný únik neproměnil. O chvilku později v čase 17:04 přece jen Vrchlabí udeřilo v oslabení, když se prosadil Machala – 3:0. Na konci třetiny hráli sokolovští přesilovku, ve které tvrdou ranou orazítkoval břevno Tomáš Vracovský.

Baník měl dobrý nástup do druhé třetiny a kontaktní branku po nahrávkách Rohana a Houdka vstřelil Vojtěch Kropáček – 3:1. Následovala přesilová hra domácích za vyloučení Přindiše, ve které se pokusil překvapit Neužila Nouza, ale Neužil byl pozorný. Ve 25. minutě byl ve skvělé pozici mezi kruhy mladý obránce Benda, ale na Soukupa si nepřišel. Ve 29. minutě vystřelil z otočky Machal a následně od modré Kajínek, ale oba pokusy skončily na Neužilovo výstroji. Zvýšit náskok domácích chvíli po polovině zápasu mohl Pavel Mrňa, ale při přečíslení dva na jednoho se opět vyznamenal Jakub Neužil. Hráči Stadionu se stále pokoušeli navýšit své vedení, ale Neužil držel sokolovské naděje na bodový zisk. V poslední minutě druhé třetiny využil přesilovou hru Tomáš Rohan, který dostal dobrou přihrávku od Kverky mezi kruhy a střelou pod horní tyč snížil na rozdíl jediného gólu – 3:2.

Na začátku poslední třetiny dostal 2+10 Petr Prindiš a v následné početní výhodě mohl vrátit klid na hokejky domácích Chalupa, ale trefil jen betony baníkovského brankaře, který pokryl i následnou dorážku Pochobradského. Ve 47. minutě hrál Baník přesilovou hru, ve které Kverka těsně před Soukupem tečoval Vildumetzovo nahození, ale puk proletěl těsně vedle domácí branky. Velkou šanci na srovnání měl v polovině třetí třetiny na hokejce mladíček Dominik Rymon, ale Soukup svůj tým opět podržel. Baníkovcům zkomplikoval cestu za srovnáním Kropáček, který dostal v čase 53:53 2+2 minuty za hru vysokou holí. Nabídnutou početní výhodu využil v 58. minutě Martin Heřman a bylo to 4:2. Baník na konci zápasu zkoušel hru bez brankaře, čehož využil David Chalupa a uzavřel skóre zápasu na 5:2.

Ohlasy Tomáše Hamary po utkání:

„Nemyslím si, že by první třetina byla z naší strany úplně špatná. S takovým soupeřem, který je momentálně první v tabulce je ale trestuhodné dělat takové chyby, jaké jsme udělali, a on je potrestal. My měli také nějaké šance, ale soupeř byl lepší a naše zaváhání potrestal. Ve druhé třetině jsme zlepšili přístup, soupeře jsme tlačili, ale nebyli jsme schopni překonat gólmana. Poslední zápasy prohráváme lacině první třetinu, pak se na soupeře dotáhneme, ve třetí třetině se snažíme vyrovnat, ale pak přijdou vyloučení a soupeř zase odskočí na 4:2. Pozitiva můžeme najít v návratu Petra Přindiše, ve výkonu mladých kluků Rymona a Bendy. Pro ty kluky je to o to těžší, že se prohrává, ale oni se s tím dokáží docela dobře vyrovnat."