HC Baník Sokolov
Kadaň - Třebíč 1:3
Ústí nad Labem - Frýdek-Místek 4:2
Benátky - Prostějov 3:2

CHANCE LIGA: Baník vyšel podruhé za sebou bodově na prázdno. S Duklou prohrál 2:6

Jihlavští rozhodli zápas čtyřmi brankami v přesilových hrách. Baníkovci předvedli dobrý výkon, vytvořili si několik dobrých příležitostí, které ale ve většině případů pochytal výborný Jan Brož.

Jan Pohl dostal hned v první minutě dvouminutový trest, ke kterému ještě vyfasoval trest desetiminutový. V oslabení dokázala ujet Marek Švec, jeho střelu Brož vyrazil jen k Tomáši Rohanovi a ten v čase 0:59 otevřel skóre – 1:0. Sokolovská radost ale trvala pouhých třicet vteřin, protože pokračující přesilovou hru Dukly využil Tomáš Čachotský – 1:1. Další gól jsme viděli opět v početní výhodě hostujícího týmu, který v 10. minutě předvedla krásnou kombinaci, na jejímž konci stál Jiří Fronk – 1:2. Dvě velké šance na zvýšení jihlavského náskoku měl Tomáš Harkabus, ale v obou případech si vylámal zuby na rychlé lapačce Cichoně. V dobré pozici se před domácím brankoviště ocitl i Skořepa, ale ten před odkrytou brankou vůbec netrefil puk. V čase 18:29 Martin Kadlec přečetl rozehrávku Dukly, zavezl puk až mezi kruhy a prudkou střelou zápěstím vymetl šibenici brankaře Brože – 2:2.

V první minutě měl dvě velké šance na vyrovnání domácí mladíček Dominik Rymon, ale Jihlavu podržel Jan Brož. Jihlavští zahrozili z Harkabuse, který se protáhl od mantinelu až před Cichoně, ale ten dokázal zakročit levým betonem. V přesilovce Baníku se pak dostal k zakončení Kadlec, ale jeho tvrdá rána z pravého kruhu skončila na výstroji hostujícího brankaře. Jihlavští pak hráli zkrácenou přesilovku pět na tři, ve které ale Baník Duklu k ničemu nepustil. V čase 31:29 byl na brankovišti důrazný Tomáš Jiránek a využil tak třetí přesilovou svého týmu – 2:3. Čtvrtý gól hostí přidal ve 38. minutě obránce Jan Strejček, který si na najel na přihrávku od Zadražila a přesnou střelou upravil na 2:4 po dvou třetinách.

Dobrou příležitost měl hned v úvodu při hře 4 na 4 Jiránek, ale Cichoň si s jeho pokusem poradil. Ve 45. mohl srovnat Martin Osmík, ale před odkrytou brankou v těžké pozici trefil jen horní tyč Brožovi branky. Chvíli po něm se ocitl sám před domácím brankařem Harkabus, ale ani jeho čtvrtá šance v zápase neskončila v síti. Domácí se tlačili za snížením a pootevřeli zadní vrátka, čehož využil v 52. minutě Pekr, jenž jel sám na brankaře a nadvakrát dostal puk za jeho záda – 2:5. Hosté nastřelili ještě v 59. minutě tyč z hole Poletína a v čase 59:20 uzavřel účet dnešního zápasu opět v přesilové hře Jiří Fronk – 2:6.

Ohlasy Tomáše Hamary a Dominika Rymona:

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.