HC Baník Sokolov
Statistiky zápasu
Rozhodčí: Kostourek, Hucl - Baxa, Belko
Vyloučení - 2 min.: 6:4, 10 min. (OT): 0:1
Mimořádné tresty: Rudovský 10 min.
Góly v přesilovce: 0:0
Střely: 34:34
Vstřelené branky + asistence
  • 01:16 Švec (Rohan T., Zeman)
  • 15:00 Prymula (Pohl)
  • 16:33 Tůma (Kadlec)
  • 31:35 Seman (Bořuta, Becher)
  • 44:35 Maruna (Procházka)
  • 52:29 Kverka (Klejna)
  • 53:21 Maruna (Bednář, Bořuta)
Ostatní zápasy kola
Kolín - Kladno 1:2
Vrchlabí - Přerov 5:2
Šumperk - Vsetín 6:2
Kadaň - Litoměřice 1:4
Ústí nad Labem - Slavia Praha 3:2 PP
Benátky - Poruba 1:4
Prostějov - Jihlava 3:5
Frýdek-Místek - Třebíč 2:3
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský
Soupiska AZ Heimstaden Havířov

Brankáři:

Groh (17.-60. Štipčák)

Obránci:

Bořuta "A", Kočí, Rašner, Kachyňa, Chroboček, Rutar (Šěvěček)

Útočníci:

Adamský, Maruna, Becher, Procházka, Rudovský, Doktor, Szturc "C", Seman "A", Bednář, Mastič (Petriska, Mrva)

Trenér:

Jiří Režnar a Pavel Zdráhal

CHANCE LIGA: Baník porazil Havířov i podruhé v sezoně

Baníkovci vyhráli své první utkání roku 2021 4:3. První třetinu Sokolov vyhrál suverénně 3:0, ale nakonec se strachoval o výsledek až do poslední minuty zápasu.

Baník se hned ve 2. minutě ujal vedení 1:0. Konkrétně v čase 1:16 to byl Marek Švec, který využil milimetrové přihrávky od Tomáše Rohana a střelou mezi betony otevřel gólový účet zápasu. Havířovští se do první větší šance dostali při své přesilové hře, ale přízemní střela Szturce skončila pod betonem Cichoně. Ve 12. minutě to byl znovu Roman Szturc, který se řítil od modré sám na domácího brankaře, ale Cichoň na poslední chvíli zasáhnul levým betonem. V 15. minutě domácí využili chyby v rozehrávce a Jan Pohl našel před brankou úplně volného Patrika Prymulu a ten zvýšil na 2:0. Do menší potyčky se pak dostala dvojice Vracovský a hostující Rudovský. Oba dva hráči dostali dvě minuty za hrubost a hrálo se čtyři na čtyři. Toho využil domácí David Tůma, který přesnou střelou přes obránce vymetl šibenici branky Dominika Groha, a bylo to 3:0. Pro Groha touto brankou zápas skončil a přenechal místo v brance Marku Štipčákovi.

Havířov vstoupil aktivněji do začátku druhého dějství a velkou šanci měl Filip Seman, ale zamířil vedle. Další šanci měl hostující mladíček Becher, který ideálně vystřelil z první, ale Cichoň vytáhl skvělý zákrok lapačkou. Ve 28. minutě mohl Baník navýšit skóre, ale Vracovského střela skončila na horní tyčce, kterou o minutu později orazítkoval i David Tůma. Hostující Szturc se pak dostal do další velké šance po chybě domácího brankaře, který ale své zaváhaní dokázal napravit. V čase 31:35 zapomněla domácí obrana na Semana a ten snížil střelou mezi betony na 3:1. Domácí hráli čtyřminutové oslabení, ve kterém měl obrovské šance Marek Švec, který byl nejprve ve svém úniku faulován a měl možnost trestného střílení, které ale vychytal Štipčák. Druhý jeho únik o chvíli později skončil střelou vedle branky.

Po opatrném začátku třetí třetiny se nahození Kverky snažil tečovat na brankovišti Vít Jiskra, ale Štipčák byl pozorný. Havířovu se podařilo snížit v čase 44:35, kdy Maruna dorazil puk za bezmocného Cichoně – 3:2. Havířovští mohli srovnat z hole Procházky, který se ihned po buly dostal k tvrdé střele, ale Cichoň předvedl parádní semafor. Baník mohl odskočit v přesilové hře, ale své šance nedokázali proměnit David Tůma ani Tomáš Vracovský. Klid na hokejky domácích vrátil v 53. minutě jedenáctým gólem v sezoně Jaromír Kverka, který využil zaváhání obrany hostí. O minutu později se ale Havířovu opět podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Bednář od zadního mantinelu našel před brankou Marunu a ten svým druhý gólem v zápase snížil na 4:3. Hosté se ještě snažili o vyrovnání při powerplay, ve které si vytvořili dobrý tlak, ale domácí opět podržel vynikající Cichoň a dovedl tým ke třem bodům.

Ohlasy Tomáše Hamary a Marka Švece po utkání:

Rozpis sportovišť pro letní přípravu mládeže - ZDE
Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.